Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spínací modul rozvaděče řady KE5 s rozhraním AS-I – Jednoduchá manipulace a vylepšená správa

2017-10-14

AS-Interface switch cabinet module KE5
Tam, kde možnosti běžných modulů končí, slaví analogové a digitální moduly KE5 úspěchy se svým unikátně navrženým pouzdrem, které šetří prostor a umožňuje maximální správu funkcí

Silné stránky technologie rozhraní AS-I jsou v oboru výrobní automatizace dobře známé. Kromě nízkých nákladů na instalaci a flexibilní rozšiřitelnosti uživatelé oceňují také snadné sestavení a konfiguraci systémů s rozhraním AS-I.

Jedním z mála zbývajících náročných úkolů je instalace většího počtu vstupně-výstupních zařízení v rozvaděčích a rozbočovačích. Organizace a správa kabeláže v omezeném prostoru je opravdovým problémem!

Spínací moduly rozvaděče KE5 společnosti Pepperl+Fuchs jsou nejnovějším přírůstkem do naší rodiny modulů pro rozvaděče s rozhraním AS-I. Unikátní design pouzdra umožňuje jeho jasnou viditelnost a zjednodušuje montáž, zapojení a údržbu uvnitř rozvaděčů a rozbočovačů. K dispozici jsou analogové a digitální verze.


Přední nasouvací konektory pro snadnou montáž

Během zapojování se svorkovnice připojují odděleně.
Během zapojování se svorkovnice připojují odděleně.

Téměř všechny moduly s rozhraním AS-I používají pružinové a šroubové svorky, které jsou umístěny v horní a spodní části modulu. Modul KE5 používá odlišné uspořádání: přípojné body jsou umístěny vpředu a do modulu se jednoduše zasouvají.

Nasouvací konektory vpředu a jednotlivé zásuvné svorky urychlují a usnadňují instalaci. Kabely zapojíte během okamžiku a navíc jsou prakticky svedeny směrem dolů k jedinému kabelovodu.


Navrženo pro úsporu

Moduly KE5 s rozhraním AS-I skutečně šetří místo v rozvaděčích a rozbočovačích.
Moduly KE5 s rozhraním AS-I skutečně šetří místo v rozvaděčích a rozbočovačích.

Modul KE5 zjednodušuje zapojování a odpojování konektorů, umožňuje organizovat rozvaděč a uvolňuje další instalační prostor. Konektory umístěné v přední části zařízení umožňují zapuštěnou montáž modulů na horní hranu rozvaděče nebo spínačové skříně. Díky úzkému pouzdru modulu KE5 o tloušťce méně než 19 mm lze navíc dosáhnout až 50% úspory prostoru.

Přehledné barevné rozlišení svorek pro rozhraní AS-I, AUX a analogové snímače a akční členy zjednodušuje instalaci a zabraňuje nesprávné zapojení kabeláže analogových modulů KE5.


Jednoduchý design s mnoha výhodami

Verze modulu s reléovými a elektronickými výstupy mají stejné pouzdro, díky kterému celá instalace vypadá upraveněji a montáž a výpočet místa potřebného v rozvaděči jsou opravdu snadné.
Verze modulu s reléovými a elektronickými výstupy mají stejné pouzdro, díky kterému celá instalace vypadá upraveněji a montáž a výpočet místa potřebného v rozvaděči jsou opravdu snadné.

Poloprůhledný přední kryt se závěsy je navržen tak, aby bylo možné rychle odečíst stav vstupů/výstupů i v otevřeném stavu, jasně označit vstupy/výstupy a kabely vést tak, aby mohly být uspořádány do svazků a tvořily tak organizovanou a čistou skříň.

Analogové a digitální moduly KE5 jsou vybaveny inteligentním displejem s podsvícenými popisky vstupů/výstupů a stavovými diodami LED, který usnadňuje diagnostiku a údržbu. Displej umožňuje jasnou identifikaci vstupů/výstupů i za špatného osvětlení. Dvojbarevné diody LED indikují přetížení výstupů jednotlivých kanálů.


Propojování svorek a volitelné napájení senzorů

Kromě inovativního designu pouzdra a krytu skrývá modul KE5 mnohé výhody také uvnitř. Kontakty svorek pro připojení rozhraní AS-I a AUX jsou interně propojeny a jsou schopné zvládat proud až 10 A, čímž odpadá nutnost používat u koncových bodů těžkopádné dvojité kulaté koncovky vodičů.

Pomocí snadno dostupného spínače si můžete vybrat mezi interním napájením senzoru prostřednictvím rozhraní AS-I nebo externím napájením z rozhraní AUX. Digitální moduly jsou vybaveny funkčním a bezpečným oddělením obou napájecích metod.

Analogové moduly KE5 vyhodnocují napájení a napětí. Lze připojit buď akční členy, nebo vysílače, které mohou být ovládány napětím nebo napájením. Kromě toho je možný provoz ve smíšeném režimu. Tím se zvyšuje flexibilita během plánování strojů a zbývá více instalačního prostoru v rozbočovačích. Analogové moduly KE5 se snadno spínají prostřednictvím propojky na napájení nebo napětí nebo alternativně prostřednictvím bitu parametru AS-i. Jejich speciálně vyvinuté mechanické a elektrické pouzdro omezuje vytváření tepla a umožňuje rozšířený teplotní rozsah -25 °C až 70 °C. Dobrá tepelná kompenzace analogových modulů KE5 zaručuje přesnou kvalitu signálu během řízení procesu.

Analogové nebo digitální verzespínacích modulů rozvaděčů KE5 s rozhraním AS-I jsou ideální volbou pro uživatele rozhraní AS-I, kteří hledají snadno ovladatelnou a flexibilní technologii, která je zároveň ekonomická.


Stručný přehled nejzajímavějších vlastností

  • Nasouvací konektory na předním panelu pro jednodušší instalaci
  • Výjimečně úzké pouzdro s tloušťkou méně než 19 mm pro větší kapacitu skříně
  • Kryt umožňující řádné vedení kabelů pro lepší organizaci uvnitř skříně
  • Podsvícený displej a přední kryt s popisky pro jasnou identifikaci vstupů/výstupů
  • Snadno přístupný spínač umožňuje uživatelům zvolit způsob zapnutí napájení připojeného zařízení: buď prostřednictvím rozhraní AS‑I, nebo z externího napájecího zdroje