Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Nová generace fotoelektrických senzorů

2016-02-09

Využijte výhod spínacích senzorů s měřicím jádrem

R100 and R101 series photoelectric sensors
Fotoelektrické senzory řad R100 a R101

S každým fotoelektrickým senzorem řady R100 a R101 dostáváte univerzální řešení s  inovativními technologiemi, které nabízejí maximální flexibilitu pro mnoho aplikacích. Od jednosměrných senzorů až po senzory pro měření vzdálenosti – poprvé je několik fotoelektrických principů integrovaných do prostorově úsporného pouzdra. Funkce IO-Link navíc umožňuje nepřetržitou komunikaci až na úrovni senzorů pro všechny typy. Řadu funkcí doplňují spínací senzory s měřicím jádrem. Tyto senzory nejen snižují pořizovací a provozní náklady, ale zajišťují také nejvyšší dostupnost pro různé požadavky a aplikace.


Zvyšte efektivitu a bezpečnost procesů

Díky širokému spektru funkcí umožňují fotoelektrické senzory řady R100 a R101všestranné využití v řadě detekčních aplikací. Spínací senzor s měřicím jádrem zde představuje špičkové řešení. Umožňuje integrovat několik provozních režimů, například režim provozu s oknem a spínací body, volitelně s funkcí IO-Link, v jediném senzoru.


Spínací senzor s měřicím jádrem detekuje různé výšky naskládaných výrobků.
Spínací senzor s měřicím jádrem detekuje různé výšky naskládaných výrobků.

Spínací senzor s měřicím jádrem umožňuje snadnoudetekcirůzné výšky naskládaných výrobků. V tomto případě je senzor namontován nad pásovým dopravníkem a snímá směrem dolů projíždějící kontejnery. Pomocí technologie Multi Pixel Technologydetekujerůznou výšku výrobků naskládaných uvnitř kontejneru. Pokud například přísavka úspěšně odebere dva z uložených výrobků, senzor to zjistí na základě dříve nakonfigurovaných spínacích bodů. Funkční princip znázorňuje obrázek vpravo. Bílý objekt na pozadí představuje různé výšky naskládaných výrobků.

Výhoda je zřejmá: U aplikací, kde bylo zapotřebí dvou senzorů, nyní postačí jediný spínací senzor s měřicím jádrem. Uživatelé senzorů řady R100 a R101 tak mohou zvýšit efektivitu a bezpečnost procesu a současně snížit náklady na pořízení a provoz.


Přehled nové generace senzorů

  • Špičková konstrukce: Využijte kompletní řadu několika fotoelektrických principů v identických pouzdrech.
  • Inovativní technologie: S novou laserovou technologií DuraBeam, osvědčenou technologií Multi-Pixel Technology a funkcí IO-Link můžete své zařízení automatizovat a připravit na budoucí požadavky.
  • Kompaktní konstrukce pouzdra: Prostorově úsporná konstrukce pouzdra umožňuje snadnou mechanickou integraci – i ve velmi stísněných prostorech.
  • Intuitivní koncept ovládání: Díky konzistentnímu konceptu ovládání a zobrazování nezabere konfigurace senzoru téměř žádný čas.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé je k dispozici ucelená řada řešení využívajících fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie ve shodných pouzdrech. Uživatelé mohou těžit z jednotné provozní koncepce napříč celým portfoliem. Seznamte se s řadami R100, R101, R103, R200 a R201…