Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Senzory R2000 2-D-LiDAR pro navigaci automaticky řízených vozidel

Zvýšení efektivity a snížení pracnosti v logistických centrech

Použití

Logistická centra každý den zasílají a přijímají enormní množství balíků a množství balíků se neustále zvyšuje. V běžných skladech musí personál ručně zvednout každou položku z regálu a naložit ji na přepravní vozík. Zaměstnanec pak musí naložený vozík dotlačit nebo dotáhnout do vykládací stanice. Vozík lze použít pro další objednávku až po jeho úplném vyložení. Automaticky řízená vozidla (AGV) snižují fyzickou zátěž zaměstnanců, zrychlují skladové procesy a zvyšují efektivitu.


Cíl

Tlačení a tažení vozíků je pro zaměstnance fyzicky náročné a potřebná síla se mění podle velikosti zatížení vozíku. To omezuje velikost nákladu vozíku a brání slučování objednávek. Pokud zaměstnanci musí překonávat dlouhé vzdálenosti ve skladu, prodlužuje se tím proces vykládání. Cílem je snížit fyzickou zátěž zaměstnanců a najít řešení, které umožňuje slučování objednávek. Celý proces je možné zlepšit optimalizací tras, zvýšením produktivity zaměstnanců a zvýšením efektivity.


Řešení

Společnost Effidence používá pro přesnou navigaci svých vozidel AGV naše senzory LiDAR řady 2-D R2000.
Společnost Effidence používá pro přesnou navigaci svých vozidel AGV naše senzory LiDAR řady 2-D R2000.

Aby bylo možné takových cílů dosáhnout, používají logistické firmy systémy AGV, které pomáhají zaměstnancům. Francouzská společnost Effidence vyrábí vozidla AGV, která pro přesnou navigaci používají senzory LiDAR řady 2-D R2000. Optický senzor sleduje okolí AGVúhlu 360° a výsledky měření zasílá do řídicí jednotky vozidla. Nohy zaměstnance je možné z dat s vysokým rozlišením vyfiltrovat a použít jako referenční bod pro identifikaci směru jejich pohybu, aby vozidlo mohlo zaměstnance následovat. Úhel snímání 360°, stabilní rovina skenování a snímací dosah až 30 m umožňují senzoru LiDAR řady 2-D R2000 provádět přesnou navigaci. Jakmile je vozík plně naložen, automaticky odjede do vykládací stanice. Ve stejném okamžiku samostatně přijede druhý vozík pro nakládání další objednávky. Zaměstnanci tak mohou mít obě ruce volné a šetřit čas i síly.


Výhody

Senzor LiDAR řady 2-D R2000 společnosti Pepperl+Fuchs
Senzor LiDAR řady 2-D R2000 společnosti Pepperl+Fuchs

Kompaktní senzor LiDAR R2000úhlem snímání 360° a inovativní technologií Pulse Ranging Technology, která zajišťuje spolehlivé a jednoznačné výsledky měření, detekuje okolí s vysokou přesností. Skenovací frekvence 50 Hz a bezkonkurenční úhlové rozlišení 0,014° umožňují extrémně přesnou navigaci. Vozidla AGV zvyšují efektivitu procesu vychystávání a umožňují slučování objednávek.


Stručný přehled senzorů LiDAR řady 2-D R2000

  • Automaticky řízená vozidla (AGV) snižují fyzickou zátěž zaměstnanců a zvyšují efektivitu
  • Viditelnost na všechny strany díky 360° měření
  • Vhodný pro vysokorychlostní aplikace díky vysoké skenovací frekvenci 50 Hz
  • Bezkonkurenční úhlové rozlišení 0,014° zajišťuje vysoce přesnou navigaci a polohování
  • Infračervená laserová verze nabízí dosah až 30 m

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat