Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Rozhraní IO-Link otevírá nové možnosti systémů pro určování a nastavování polohy

2017-12-07

Systémy pro určování a nastavování polohy se používají při výrobě vřeten.
Systémy pro určování a nastavování polohy se používají při výrobě vřeten.

Společnost Pepperl+Fuchs jako průkopník na poli technologie senzorů neustále zdokonaluje své produkty, aby mohla svým zákazníkům nabízet stále nové oblasti využití. Nedávnou inovací jsou naše indukční systémy pro určování a nastavování polohy PMI F90 PMI F112.  Tyto systémy nabízejí komplexní funkce a otevírají cestu moderním aplikacím konceptu Průmysl 4.0: Oba typy senzorů jsou vybaveny rozhraním IO-Link pro přizpůsobení nastavení parametrů, které uživatelům umožňuje kontrolovat a vyhodnocovat další stavové informace.


Vysoká flexibilita. Široké možnosti funkcionality. Různé aplikace.

Indukční systémy pro určování a nastavování polohy pracují bezdotykově a využívají indukční senzortlumicí prvek. Není nutný žádný speciální cíl – jako cíl lze využít ocelový terč nebo část samotného stroje. Tím se ušetří práce, čas a náklady.
Systémy pro určování a nastavování polohy se typicky používají pro nástroje, např. při výrobě vřeten, ale také v tiskovém a papírenském průmyslu nebo pro řízení cyklů balení a plnění. Spolehlivá funkce systému je zaručena i v náročných podmínkách: Přesného měření v tolerančním rozsahu lze dosáhnout i v podmínkách silných vibrací, protože není závislé na vzdálenosti. Díky osvědčení ATEX pro Zónu 2/22 nebo Divizi 2 je možné tyto systémy provozovat i v prostředí s nebezpečím výbuchu.


Systém pro určování a nastavování polohy PMI F90


Funkce ukládání dat zajišťuje automatické nastavení nových parametrů při výměně senzoru.

Systém pro určování a nastavování polohy PMI F90 je k dispozici v délkách 40 mm, 80 mm a 120 mm a vyniká širokou řadou funkcí. Nákladově efektivní systém PMI F90 provádí funkce měření a spínání. Umožňuje také současnou detekci dvou tlumicích prvků, která zjednodušuje instalaci. Systém PMI F90 je vybaven funkcí ukládání dat, která zajišťuje automatické nastavení nových parametrů při výměně senzoru.

Plné využití výhod IO-Link

Protože oba systémy pro určování a nastavování polohy PMI 90 a PMI F112 mají rozhraní IO-Link, je snadné určit, zda je cíl mimo měřicí rozsah, nebo zda je kvalita signálu optimální. Rozhraní je možné parametrizovat podle potřeb zákazníka a přizpůsobit specifickým požadavkům aplikace. Všechny záznamy událostí lze načíst během provozu a alarmy jsou do řídicí jednotky zasílány automaticky. Další informace o stavu zařízení nebo aktuální provozní době jsou přístupné přes řídicí jednotku IO-Link. Systém tak nabízí funkci nepřetržité diagnostiky na základě získávaných stavových dat – sledování stavu – a umožňuje tak provádět včasná opatření ve smyslu prediktivní údržby


Stručný přehled

  • Rozhraní IO-Link pro přizpůsobení nastavení parametrů
  • Simultánní detekce dvou tlumicích prvků
  • Úspora času a nákladů – není nutný speciální cíl
  • Verze ATEX pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (Zóna 2/22, Div. 2)
  • K dispozici v různých provedeních a délkách

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat