Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Společnost Pepperl+Fuchs navrhuje řešení RFID pro sledování polotovarů při výrobě pneumatik

2017-11-08

RFID system for tire building
Společnost Pepperl+Fuchs navrhla řešení RFID speciálně přizpůsobené pro stroje na výrobu pneumatik a nárazníkových pásů pneumatik.

RFID se běžně využívá pro aplikace sledování a dohledávání v automobilovém průmyslu. Poptávka po specializovaných řešeních, která lze bez potíží integrovat do stávajících výrobních linek, neustále stoupá. Společnost Pepperl+Fuchs vyvinula pro předního výrobce automobilových pneumatik inovativní systém RFID. Ve výrobním závodu zákazníka systém RFID umožňuje sledovat polotovary a je inteligentní součástí výrobní linky.


Speciální vysokofrekvenční čtecí/zapisovací hlavice pro stroje na výrobu pneumatik a nárazníkových pásů pneumatik

Vysokofrekvenční čtecí/zapisovací hlavice má prstencovou konstrukci. Ta umožňuje upevnění vřetena cívky skrz čtecí/zapisovací hlavici.
Vysokofrekvenční čtecí/zapisovací hlavice má prstencovou konstrukci. Ta umožňuje upevnění vřetena cívky skrz čtecí/zapisovací hlavici.

Klíčovým komponentem tohoto řešení je vysokofrekvenční čtecí/zapisovací hlavice IQH1-F198-V1, vyvinutá speciálně pro detekci polotovarů na cívkách strojů na výrobu pneumatik a nárazníkových pásů pneumatik. Jde o náročnou aplikaci, protože kovové upevnění vřetena cívky se nachází v detekčním poli čtecí/zapisovací hlavy RFID. Z důvodu blízkého umístění tak může docházet k rušení bezdrátové komunikace. Také poloha RFID štítku připevněného k cívce není jednoznačně určena. Může být na různých místech na kruhovém segmentu okolo upevnění vřetena cívky.

Proto má vysokofrekvenční čtecí/zapisovací hlavice prstencovou konstrukci. Ta umožňuje provlečení vřetena cívky skrz čtecí/zapisovací hlavici a RFID štítek je tak vždy v detekčním dosahu hlavice. Pracovníci na lince nemusejí věnovat pozornost umístění štítku při výměně cívek. Toto řešení také umožňuje číst a zapisovat informace štítku během rotace cívky, zatímco standardní řešení vyžadují, aby se cívka neotáčela. Tím je zajištěna bezpečnost procesu a sledovatelnost polotovarů v každém okamžiku.


Systémové řešení z jediného zdroje

Kromě speciálních čtecích/zapisovacích hlav a odolných RFID štítků pro průmyslové prostředí zahrnuje kompletní RFID řešení také řídicí jednotky pro přenos dat do zařízení PROFINET, EtherNet/IP nebo EtherCAT. Systém doplňují přizpůsobené sady vodičů ze širokého sortimentu „Connectivity“ Pepperl+Fuchs, které zajišťují bezproblémovou integraci všech RFID komponentů.


Hlavní výhody systému RFID pro výrobu pneumatik

  • Kompletní přizpůsobené řešení RFID pro sledování polotovarů při výrobě pneumatik
  • Na materiálu nezávislá spolehlivá detekce vysokofrekvenční RFID technologií
  • Detekční dosah do 15 cm
  • Čtení a zápis RFID štítků na rotujících cívkách
  • Technologie RFID a připojovací vodiče od stejného výrobce

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat