Ropná pole R. Trebs a A. Titov patří s 1,1 miliardy barelů odhadovaných zásob ropy mezi největší suchozemská ropná ložiska v Rusku. Toto ropné pole se rozprostírá na ploše 2 151 kilometrů čtverečních a celková produkční kapacita se odhaduje na 140,06 milionů metrických tun. Průzkum ropných ložisek v této části Ruska – v severovýchodní části Něneckého autonomního okruhu – je obzvláště náročný kvůli extrémním arktickým teplotám.
Ropná pole Trebs a Titov potřebovala digitální infrastrukturu, která by zajistila spolehlivou komunikaci mezi všemi automatizačními komponentami při procesu průzkumu ložiska. Jelikož teploty v této části Ruska dokonce i v létě jen zřídkakdy stoupnou nad bod mrazu, musí být zde používaná automatizační technologie schopná odolat extrémně chladným teplotám.
Aby mohla společnost Pepperl+Fuchs Russia nabídnout svému zákazníkovi dokonalé řešení, získala speciálně pro něj certifikaci pro použití oddělovacích bariér a segmentových chráničů při nízkých teplotách. Za účelem dosažení této certifikace byly pouzdra, šrouby, zátky a odvětrávací a odvzdušňovací prvky vyrobeny z kovu a pouzdra byla místo neoprenu utěsněna silikonem. Zatímco standardní štítky jsou vhodné pouze pro teploty do -40 °C, ryté štítky s označením z nerezové oceli přišroubované nebo přinýtované k těmto zařízením FieldConnex vydrží venkovní teploty až do -53 °C.
Portfolio zařízení FieldConnex odolá nevlídným prostředím a pracuje v extrémních teplotách až do -53 °C. Zvláště v takovýchto prostředích je pak cennou vlastností snadná instalace. V důsledku toho není zapotřebí složité a nákladné testování. Vzdálený přístup k zařízením umožňuje získávání diagnostických a konfiguračních údajů spolu s údaji z měření a se zjišťováním stavu zařízení. Obsluha tudíž může zjišťovat a měnit nastavení na dálku bez toho, že by musela opustit bezpečí a teplo řídicí místnosti. Vzdálený přístupu navíc umožňuje prediktivní údržbu pro minimální množství výjezdů do terénu.