Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ještě snadnější identifikace: RFID čtecí/zapisovací hlavy s technologií IO-Link

2018-04-23

RFID Read/Write Heads with IO-Link
S novými čtecími/zapisovacími hlavami s technologií IO-Link se snadno manipuluje a nabízejí maximální flexibilitu.

Systémy RFID jsou nákladově efektivní, všestranné a zaručují spolehlivé zpracování – podobně jako v intralogistice. Když je zapotřebí velké množství identifikačních bodů, jsou nyní identifikační úkoly snadnější díky nejnovější inovaci: novým HF RFID čtecím/zapisovacím hlavám. Tato zařízení jsou vybavena rozhraním IO-Link pro snadnou integraci prostřednictvím bodového spojení – které spolupracuje se všemi řídicími jednotkami IO-Link. S těmito novými produkty uskutečnila společnost Pepperl+Fuchs další krok k flexibilní a moderní systémové integraci.


Usnadněná manipulace

RFID čtecí/zapisovací hlavy jsou k dispozici ve třech různých pouzdrech s kompaktní a masivní konstrukcí pro použití v náročném průmyslovém prostředí. Kromě předchozího připojení k osvědčeným a prověřeným kontrolním jednotkám ze skupiny IDENTControl podporují nové čtecí/zapisovací hlavy rychlý a otevřený standard IO-Link V1.1 připravený na budoucnost.
S novými čtecími/zapisovacími hlavami se snadno manipuluje a nabízejí uživatelům maximální flexibilitu, co se týče aplikačních řešení. Uživatelé mohou zvolit některý ze dvou provozních režimů, které jsou zkonstruovány pro snadné a komplexní použití:

  • Snadný režim umožňuje snadné uvedení do provozu prostřednictvím funkce plug-and-play bez nutnosti dalšího programování. Díky funkci automatického spuštění je nová řada ideální pro RFID začátečníky nebo pro jednoduché úkoly identifikace s malým množstvím dat. Implementace je snadná, protože není nutný žádný funkční blok.
  • Odborný režim je řešení pro vysoce výkonný datový přístup prostřednictvím procedury řízení toku dat (handshake). Vhodný funkční blok a příručka jsou k dispozici ke stažení.


Nové čtecí/zapisovací hlavy podporují rychlý a otevřený standard IO-Link V1.1 připravený na budoucnost.

Připraveno pro inteligentní závod

Čtecí/zapisovací hlavy se snadno integrují v podniku prostřednictvím bodového zapojení k libovolné řídicí jednotce IO-Link. Ve své produktové řadě modulů sběrnic nabízí společnost Pepperl+Fuchs odpovídající ethernetové IO moduly s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link pro optimalizované připojení a parametrizaci typu end-to-end. Kromě možnosti použití více protokolů, která podporuje tradiční hierarchické zapojení sběrnice – tzn. komunikace mezi PLC a provozní úrovní – poskytuje integrovaná osmicestná řídicí jednotka IO-Link nové ethernetové IO moduly s možností připojení v křížové hierarchii pro komunikační struktury – ve smyslu průmyslu 4.0. Lze připojit až osm RFID čtecích/zapisovacích hlav s rozhraním IO-Link. To vede k maximální účinnosti a omezeným kanálovým nákladům.

Nejdůležitější vlastnosti nových RFID čtecích/zapisovacích dat:

  • Standardizované rozhraní IO-Link odemyká možnosti Průmyslu 4.0
  • Snadný režim omezuje složitost bez ohrožení výkonnosti
  • Standardizace systému s podporou více protokolů pro nejrozšířenější systémy sběrnic
  • Flexibilní a účinné řešení, které umožňuje kombinovat IO-Link čtecí/zapisovací hlavy s dalšími zařízeními na ethernetové řídicí jednotce IO-Link
  • Kompletní systém pro jeden zdroj: čtecí/zapisovací hlavy, štítky a ethernetová řídicí jednotka IO-Link

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.