Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá detekce čirých lahví

Reflexní senzory R201 zajišťují efektivitu vysokokapacitních stáčíren

Použití

Ve vysokokapacitních stáčírnáchnápojového průmyslu lze každou hodinu plnit desítky tisíc lahví. Vysokorychlostnídopravníkové pásmy umožňují zajistit nekonečný přísun materiálu. Lahve vyrobené z čirého skla jsou stejně běžné, jako průhledné PET lahve. Pro zajištění spolehlivého procesu plnění a vysoké produktivity je nutné v oblasti podávání do filtru zajistit bezchybný monitoring toku lahví, počítání lahví a kontrolu zahlcení.


Cíl

Lahve přepravované na dopravníkových pásech je nutné spolehlivě detekovat. Průhlednost objektů je pouze jeden z problémů, kterým senzory čelí. Musí být také schopné spolehlivě potlačit zrcadlení na zakřiveném povrchu lahví a jiné optické rušení. Je nutné zabránit nesprávnému spínání a nesprávnému počítání lahví, a to i při vysokorychlostním provozu.


Řešení

Reflexní senzory řady R201 nabízejí prověřenou vysokou účinnost při detekci průhledných objektů v podmínkách dynamických procesů. Díky reflektoru umístěnému za řadou lahví je senzor schopen detekovat čiré skleněné lahve a PET lahve s absolutní přesností. Detekuje se každá jednotlivá lahev – senzory jsou schopny spolehlivě detekovat veškeré mezery v toku lahví.Řada R201 je díky působivým funkcím a odolnosti vůči rušení vhodná pro použití ve stáčírnách.

Výhody

Reflexní senzor R201 nabízí působivou detekci a odolnost proti rušení při detekci a počítání průhledných objektů, a to i při širokém rozsahu detekce. Totéž platí i pro reflexní senzory řady R200 a prostorově úsporné modely řady R100, R101 a R103. Všechny řady bez ohledu na velikost nabízejí stejné režimy snímání, standardní konfigurace a jednotné uživatelské rozhraní – pro maximální účinnost a spolehlivost.


Přehled nejdůležitějších vlastností řady R201

  • Reflexní senzory řady R201 s reflektorem pro rozpoznávání průhledných objektů bez rušení
  • Spolehlivá detekce a počítání skleněných lahví
  • Rozhraní IO-Link s profilem Smart Sensor Profile pro jednoduchou konfiguraci, diagnostiku a údržbu
  • Všechny režimy fotoelektrického snímání v pěti standardních pouzdrech pro maximální flexibilitu a rozmanitost možností integrace

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Poprvé získávají uživatelé konzistentní nabídku řešení pro fotoelektrické funkční principy a inovativní technologie v každém shodném pouzdru. Objevte nové řady R10x a R20x…