Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Nový válečkový modul G20 ZPA – inteligentní vyrovnávací systém pro dopravníkové technologie

2019-10-29

G20 ZPA Roller Module—Intelligent Buffer System for Conveyor Technology
Inteligentní modul G20 ZPA

Pokud jde o přepravu těžkého nebo křehkého zboží a aplikace zahrnující ruční úkony, nulové hromadění tlaku zjednodušuje práci na pásových dopravnících. Individuálně načasované dopravníkové systémy zachovávají předem definovanou vzdálenost mezi jednotlivými produkty a balíky a zároveň zabraňují poškození v důsledku nežádoucích kolizí. Jak lze dopravníkové pásy tak přesně načasovat? S pomocí nového válečkového modulu G20 ZPA od společnosti Pepperl+Fuchs lze rychlost podávání balíků na pásových dopravnících upravit tak, aby odpovídala rychlosti balíků opouštějících dopravník – Individuálně a bez časově náročného programování. Tento nově vyvinutý modul je zvlášť úsporný a funguje bez infrastruktury sběrnic Fieldbus, řídicího systému, speciálních nástrojů nebo dalších kabelů. Zjistěte více o tomto inteligentním řešení!


Inteligentní modul Plug-and-Play

Modul G20 ZPA se snadno integruje. Každý modul lze připojit k plochému napájecímu kabelu prostřednictvím technologie děrování. Nejsou třeba žádné speciální nástroje a otočný mechanismus modulu usnadňuje změnu polohy. Díky tomu lze vytvářet modulární segmenty dopravníku, které jsou na pracovišti schopné okamžitého provozu. Všechny potřebné porty jsou vestavěny do tenkého modulu, který lze snadno připojit k montážní liště a vytvořit tak přehledný návrh provozu.

Integrovaná logika umožňuje rychlé uvedení do provozu a automatickou detekci okolí, včetně řízení připojených motorů. Nejsou zapotřebí speciální zařízení ani programování. Pomocí tří otočných voličů mohou uživatelé určit rychlost a směr otáčení a volit jeden ze sedmi provozních režimů. Pro uvedení do provozu a diagnostiku lze také použít volitelný analyzátor ZPA. Automaticky vygeneruje seznam všech zařízení a jejich nastavení.Modul G20 ZPA válečky v případě potřeby adresuje a všechny ostatní přepne do „režimu spánku“.

Flexibilní a nákladově efektivní řešení pro dopravníkové systémy

Nový modul G20 ZPA adresuje válečky pouze v případě potřeby. V opačném případě modul přepne válečky do „režimu spánku“, který významně snižuje náklady na energii. Současně pět počátečních a koncových ramp zajišťuje postupné zrychlování a zpomalování dopravníkových pásů a z dlouhodobého hlediska chrání převody válečků. Modul umožňuje také flexibilní instalaci, protože zařízení pracuje nezávisle na sběrnici Fieldbus a umožňuje sériově integrovat až 256 modulů.


Zero Pressure Accumulation in Material Handling

Hlavní výhody inteligentního modulu G20 ZPA

  • Modul G20 ZPA pro nulovou akumulaci tlaku při manipulaci s materiálem
  • Integrovaná logika umožňuje uvedení do provozu stylem plug-and-play bez nutnosti použití dalších zařízení, řídicího systému nebo programování
  • Integrace nezávislá na sběrnici Fieldbus prostřednictvím technologie děrování
  • Flexibilní polohování a změna polohy
  • K dispozici je analyzátor ZPA pro doplňkový monitoring

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.