Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivé porovnávání profilů na ližinách

Senzory na bázi světelného řezu ověřují polohu trnů ližin

Použití

Při výrobě automobilů jsou karoserie vozidel přepravovány přes různé stanice na ližinách. Speciálně navržené kotevní otvory na karoseriích umožňují pevně usadit karoserie na trnech ližin. Pokud se trny řádně nezasunou do kotevních otvorů, karoserie může z ližin spadnout. Aby k tomu nedošlo, proběhne před umístěním karoserie na ližiny ověření polohy a vyrovnání trnů.


Cíl

Trny ližin musí být umístěny a vyrovnány v rámci stanoveného rozsahu tolerance, aby na ně mohly dosednout kotevní otvory při spuštění karoserie. K zajištění tohoto požadavku je nutné vyrovnání a polohu trnů ližin ověřovat pomocí senzorové technologie.


Řešení

Dokonalým řešením jsou senzory SmartRunner Matcher na bázi světelného řezu. Jsou optimalizovány pro porovnávání profilů a ověřují polohu trnů s využitím vysoce přesného laserového paprsku. Pro každý trn je podél dopravníkového pásu instalován jeden senzor SmartRunner Matcher. Laserové paprsky senzoru SmartRunner jsou vyrovnány s odpovídajícím trnem a senzor se naučí správnou polohu a vyrovnání referenčního profilu. Před umístěním karoserie na ližiny senzory nasnímají trny a porovnají profily trnů s referenčními profily. Pokud není trn ve správné poloze, senzor SmartRunner odešle signál chyby. Mohou být také stanoveny přípustné tolerance polohy ve směru os X a Z. Pokud poloha trnu ližiny těmto tolerancím nevyhovuje, senzor SmartRunner odešle signál chyby a také poskytne přesné údaje o odchylkách ve směru os X a Z. Senzory SmartRunner je možné připojit k řídicímu systému přes digitální vstupy/výstupy nebo přes brány pro všechny běžné protokoly sběrnice Fieldbus.


Výhody

Senzory SmartRunner Matcher používají technologii světelného řezu k zajištění přesné a spolehlivé detekce. Detekují cíle bez ohledu na strukturu a barvu povrchu a nevyžadují vnější osvětlení. Kromě toho nejsou závislé na vizuálním kontrastu. Vzhledem k tomu, že senzory poskytují spolehlivé údaje o poloze ve směru os X a Z, je možná plná detekce polohy a vyrovnání trnů. Jednoduchá konfigurace usnadňuje nastavení a používání senzorů SmartRunner. Senzor rovněž dokáže uložit až 32 profilů, takže jedno zařízení může detekovat více objektů.


Stručný přehled

  • Optimalizované řešení pro porovnávání profilů  
  • Jednoduchá integrace do libovolného řídícího systému prostřednictvím snadno zpracovatelných digitálních signálů a bran pro všechny běžné sběrnice Fieldbus  
  • Spolehlivá detekce bez ohledu na povrch, barvu nebo kontrast  
  • Cenově výhodné řešení nevyžadující vnější osvětlení 
  • Jednoduchá konfigurace a snadné uvedení do provozu pomocí řídicích kódů Data Matrix a učení 
  • Senzor umožňuje uložit a vybrat až 32 profilů 
  • Výstup polohy ve směru os X a Z

 


amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat

Objevte senzory na bázi světelného řezu SmartRunner vybavené jedinečnou kombinací technologie světelného řezu a kamerového senzoru 2-D s integrovanými diodami LED…