Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Automatická detekce tlumičů vibrací

Použití

Silikonové tlumiče vibrací – označované také jako „antivibrační podložky“ nebo „samolepicí tlumiče vibrací“ – se během montáže automobilů upevňují mezi rám vozidla a součásti interiéru. Lepí se na různé části rámu vozidla za účelem omezení hluku při provozu vozidla. Snímač detekuje před instalací součástí interiéru správné upevnění samolepicích tlumičů vibrací.


Senzory na bázi světelného řezu ověřují přítomnost a polohu tlumičů při montáži automobilů

Cíle

Tlumiče vibrací musí být před montáží interiéru přítomny a umístěny na správné pozici. Samolepicí tlumiče vibrací musí být spolehlivě detekovány bez ohledu na jakékoli rušení. Pokud jsou samolepicí tlumiče vibrací na svém místě, do řídicího systému musí být vyslán signál pro pokračování v montáži, nebo musí být aktivována oprava v případě, že chybějí.


Řešení

Snímač SmartRunner Matcher je optimalizován a přednastaven pro porovnávání profilů. Snímače se učí výškový profil jednotlivých tlumičů. Následně jsou aktivovány za účelem porovnání aktuálního výškového profilu s referenčním profilem. Pokud jsou profily identické, je vyslán „dobrý“ signál. Pokud se liší, je vyslán „špatný“ signál. Snímače se instalují na několika místech podél dopravníkového pásu nebo robotického ramene. Pokud je snímač upevněn k robotickému ramenu, jedno zařízení může detekovat a ověřit více objektů. Pro delší vzdálenosti mezi snímačem a cílem je k dispozici také megapixelová verze.


Výhody

Snímače s technologií světelného řezu umožňují spolehlivou detekci bez ohledu na texturu, barvu a kontrast povrchu, a to bez externího osvětlení. Snímač SmartRunner dodává také přesná data o odchylkách na ose X a Z pro zajištění správné pozice a orientace samolepicích tlumičů vibrací. Jednoduchá konfigurace usnadňuje nastavení a používání zařízení. Snímač rovněž dokáže uložit až 32 profilů, takže jedno zařízení může detekovat více objektů.


Stručný přehled

  • Spolehlivá detekce bez ohledu na povrch, barvu nebo kontrast  
  • Nevyžadují externí osvětlení 
  • Přesná data o poloze v osách X a Z 
  • Rychlá konfigurace a uvedení do provozu  
  • Připojení ke všem běžným sběrnicím fieldbus 
  • Snadná integrace do řídicího systému

 


amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat

Objevte senzory na bázi světelného řezu SmartRunner vybavené jedinečnou kombinací technologie světelného řezu a kamerového senzoru 2-D s integrovanými diodami LED…