Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Přesná detekce poškozených palet ve skladech s vysokými regály

2D detekční snímač LiDAR R2000 detekuje i ta nejmenší poškození palet

Použití

Spolehlivé skladovací a dopravníkové technologie jsou nezbytné pro efektivní a plynulý tok materiálů v logistických centrech, skladech a na letištích. Zboží musí být přepravováno rychle a spolehlivě na místo určení. Ve skladech s vysokými regály je zboží přepravováno na paletách pomocí regálových zakladačů. Při ukládání a vyskladňování palet může dojít k jejich poškození. Pokud je paleta poškozená, může dojít k zachycení ulomených částí nebo může celá paleta spadnout. K zajištění plynulého procesu musí být veškerá poškození paletspolehlivě detekována.


Cíl

Při vytahování palety z regálu se vidlice regálového zakladače pohybuje pod paletou. Pokud je paleta poškozená, vyčnívající části mohou způsobit kolizi. Paleta se může naklonit a mohou z ní spadnout uložené díly. K zabránění dalšímu poškození je nebytná spolehlivá detekce všech závad.


Řešení


2D detekční snímač LiDAR R2000 je instalován pod vidlicí regálového zakladače. Snímá oblast těsně pod základnou palety. Pokud snímač detekuje objekt, je tato informace předána do PLC, proces může být přerušen a poškozená paleta může být vyměněna. Tím se zabrání dalšímu poškození materiálu nebo zranění osob. 


Výhody

Stabilní osa snímání a úhlové rozlišení až do 0,071 stupně umožňují snímači R2000 detekovat objekty velké pouhý 1 mm. Výsledné monitorovací pole začíná přímo pod základnou palety, takže umožňuje spolehlivě detekovat i ty nejmenší objekty. A nastavení je jednoduché. Pomocí uživatelsky optimalizovaného softwaru PACTware lze během několika minut nastavit čtyři uživatelem konfigurovatelná detekční pole.


Stručný přehled 2D detekčního snímače LiDAR R2000

  • Stabilní osa snímání zajišťuje přesné monitorování snímaného povrchu 
  • Nejvyšší úhlové rozlišení ze všech digitálních skenerů I/O na trhu – 0,071° – umožňuje detekovat mimořádně malé objekty 
  • Viditelnost na všechny strany díky 360° měření 
  • Snadné ovládání – čtyři uživatelem konfigurovatelná detekční pole lze propojit s výstupy v několika málo krocích 
  • Infračervená laserová verze nabízí dosah až 30 m

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.