Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Digitální zpracování diskrétních vstupních a výstupních signálů

2019-08-01

Snadné řešení: systém FieldConnex® Multi-Input Output

FieldConnex® Multi-Input/Output Fieldbus Infrastructure
Přečtěte si více o výhodách systému Multi-Input/Output.

Systém umožňuje snadno a levně propojit diskrétní vstupní a výstupní signály s různými funkcemi provozní sběrnice s použitím jediné adresy: díky systému FieldConnex Multi-Input/Output (MIO) od společnosti Pepperl+Fuchs máte za chvíli hotovo. Toto kompaktní zařízení pro provozní sběrnici nabízí jiskrovou bezpečnost a extrémně snadnou manipulaci s maximální flexibilitou při návrhu systémů.


Univerzální funkce v jediném zařízení

Automatizace výrobních procesů vyžaduje sběr mnoha diskrétních signálů. Systém FieldConnex Multi-Input/Output funguje jako spolehlivý mezičlánek mezi jednoduchými jiskrově bezpečnými signály a digitálním řídicím pultem. Kombinuje čtyři různé funkce v jediném zařízení. Umožňuje například monitorovat stav až dvanácti senzorů NAMUR nebo ovládat až čtyři ventily najednou. Umožňuje také sledovat přetečení a klidovou hladinu nádob a potrubí pomocí vibračních koncových spínačů. Terénní zařízení umožňuje také sběr signálů z generátorů pulzů a frekvencí, které slouží např.k monitoringu kriticky významných motorů, které jsou právě v klidu.

 


Prediktivní řízení závodu

Díky komplexní diagnostice pro detekci přerušení kabelů a zkratů a pro monitoring poruch a provozu ventilů umožňuje systém Multi-Input/Output spolehlivý monitoring kriticky významných ventilů. Při překročení definované limitní hodnoty aktivuje systém MIO včasný poplach, který umožní týmům údržby zajistit hladký chod podniku. Dále je k dispozici funkce automatického částečného zdvihu, která umožňuje testovat zřídka používané ventily a snížit tak náklady díky delším intervalům údržby. Výsledkem je přesně zacílená údržba prováděná podle skutečných potřeb, prevence prostojů a podstatně vyšší provozuschopnost podniku. Následující animace ukazuje přehled univerzálních aplikací a výhod systému Multi-Input/Output.

 


Snadná manipulace

Všechny vstupy a výstupy systému Multi-Input/Output jsou jiskrově bezpečné a nabízejí snadnou a praktickou obsluhu, protože umožňují hromadnou i individuální konfiguraci. Robustní konstrukce skříně umožňuje instalaci terénního zařízení v bezprostřední blízkosti senzoru, a to i v nebezpečných prostorách. Tím se snižují nároky na kabeláž a také náklady a čas potřebný pro instalaci. Optimální konstrukce systému Multi-Input/Output dál výrazně usnadňuje zapojeníkabeláže.


Hlavní výhody systému FieldConnex Multi-Input Output

  • Připojuje až dvanáct diskrétních signálů pomocí jediné adresy sběrnice a integruje je do řídicí technologie.
  • Jiskrově bezpečná ochrana proti vznícení pro senzory v zóně 0.
  • Monitoring přerušení vodičů, zkratů, záběru ventilů a doby provozu usnadňuje cílenou údržbu na bázi potřeby.
  • Automatické zkoušky s částečným zdvihem prodlužují intervaly údržby.
  • Zpětná kompatibilita umožňuje snadnou modernizaci systému.
  • K dispozici ve verzích z hliníku, polyesteru vyztuženého skelným vláknem a se skříní z nerezové oceli.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Od rozhodování a plánování přes instalaci a uvedení do proozu až po provoz a údržbu: Objevte, jak co nejlépe využít svou sběrnicovou infrastrukturu…