Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

IO-Link – Inteligentní komunikační technologie


Senzory a akční členy se rychle vyvíjejí. Už nepřenášejí pouze data přes standardní binární a analogová rozhraní, ale díky integrovaným mikroprocesorům jsou stále inteligentnější. Je to základem pro zvyšování inteligence zařízení, která přesahuje aktuální funkčnost senzoru. Kromě přenosu naměřených hodnot a spínacích signálů mohou senzory IO-Link ukládat parametry a poskytovat další informace, například kvalitu signálu a stav zařízení.

Možnost změny nastavení parametrů během provozu vytváří značnou flexibilitu systému a činí výrobu ve velikosti šarže 1 ekonomicky realizovatelnou.

IO-Link je globálně standardizovaná, na výrobci nezávislá komunikační technologie pro senzory a akční členy. Je standardizované podle normy IEC 61131-9 a kompatibilní s libovolnou sběrnicí Fieldbus na trhu. I nejjednodušší senzory a akční členy mohou poskytovat spínací signály, identifikační a diagnostická data napříč celou strukturou výrobního závodu prostřednictvím standardního nestíněného třížilového kabelu. To vytváří konzistentníobousměrnou komunikaci mezi řídicím systémem a nejnižší úrovní senzorů/akčních členů.Popis systému IO-Link

(0)

Whitepaper: IO-Link-Systembeschreibung Stáhnout nyní

V této oficiální zprávě se dozvíte více o technologii IO-Link.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Systémová řešení IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs

IO-Link je mezinárodně standardizované otevřené rozhraní používané různými výrobci, které je nedílnou součástí řešení Sensorik4.0® společnosti Pepperl+Fuchs. Zjistěte více o této inteligentní komunikační technologii…