Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Nová jiskrově bezpečná bariéra USB pro samostatné aplikace

2019-03-12

USB intrinsic safety barrier
Jiskrově bezpečná bariéra SK-PC-Z1D1-UU1-10-HS USB doplňuje portfolio produktů pro zařízení HMI.

Společnost Pepperl+Fuchs rozšiřuje své portfolio příslušenství pro zařízení HMI o novou jiskrově bezpečnou bariéru USB. Tato nová bariéra propojuje hostitelské zařízení, například průmyslový počítač, s USB zařízením, jako je například klávesnice EXTA2 značky Pepperl+Fuchs nebo jednotka Flash v prostředí Zóny 1/21.

Pro zajištění přenosu USB signálů z nebezpečných oblastí a do nich bariéra převádí dva USB kanály na jiskrově bezpečné obvody. Tato jiskrově bezpečná bariéra USB uživatelům umožní používat různá vstupní zařízení, například klávesnice EXTA2 s různými typy myší, v nebezpečném prostředí Zóny 1/21 a 2/22. Hostitelský port USB napájí bariéru, takže není nutné používat další napájecí zdroj.Jiskrově bezpečná bariéra USB je instalována v prostředí bez nebezpečí, zatímco připojená zařízení jsou umístěna v prostředích s nebezpečím výbuchu.

Odolná konstrukce a flexibilní instalace

Tato nová jiskrově bezpečná bariéra USB má odolnou konstrukci, díky které je vysoce odolná vůči nárazům a vibracím. Dvě svorkovnice se 4 šrouby zajišťují robustní spojení. Novou jiskrově bezpečnou bariéru USB lze flexibilně instalovat v závislosti na aplikaci a individuálních požadavcích uživatele. Bariéra USB je díky širokému rozsahu pracovních teplot -20 °C až +60 °C vhodná také pro použití za extrémních teplot.

Vhodné pouzdro, které používá krytí alespoň IP54 a vyhovuje normě IEC/EN 60079-0, umožňuje použití bariéry v Zóně 2/22, přičemž připojenou klávesnici EXTA2 lze instalovat v Zóně 2/22 nebo 1/21. Při použití vhodného pouzdra lze bariéru USB instalovat v Zóně 2.

Další možností pro použití v prostředích s nebezpečím výbuchu je instalace bariéry USB do čistého přetlakového pouzdra. Jelikož bariéra USB zajišťuje jiskrově bezpečný obvod, připojenou klávesnici s USB není nutné čistit a přetlakovat za předpokladu, že je certifikována pro použití v Zóně 1/21.


Bariéra USB je instalována v čistém přetlakovém pouzdru.

Stručný přehled

  • Napájení z hostitelského portu USB – nevyžaduje zvláštní napájecí zdroj
  • Flexibilní instalace v prostředích bez nebezpečí
  • Různé varianty umožňují instalaci v prostředích s nebezpečím výbuchu
  • Odolná konstrukce
  • Testováno a schváleno pro použití s klávesnicemi Pepperl+Fuchs EXTA2 a schválenými jednotkami Flash

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.