Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Portfolio produktů pro průmyslovou komunikaci stále roste

2019-06-17

Tenké ethernetové moduly IO a výkonné rozbočovače I/O Hubs doplňují řadu standardizovaných modulů Fieldbus

I/O Hub with IO-Link interface and Ethernet IO Module with IO-Link Master
Do inteligentního systému IO-Link jsou flexibilně integrovány tenké ethernetové moduly IO a výkonné rozbočovače I/O.

Ethernetové moduly IO s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link umožňují komunikaci, diagnostiku a nastavení parametrů z řídicího systému přímo na úroveň snímače. Rozbočovače I/O lze připojit také k řídicí jednotce IO-Link, která umožňuje flexibilní integraci binárních snímačů a akčních členů do inteligentního systému IO-Link.

Společnost Pepperl+Fuchs vyvinula dva nové produkty pro oblast průmyslové komunikace s cílem vyhovět různým požadavkům široké škály aplikací a okolních podmínek: Ethernetové moduly IO v tenkém pouzdru a vysoce výkonné rozbočovače I/O. Ty doplňují portfolio standardizovaných modulů fieldbus tím, že dláždí cestu pro transparentní výměnu dat prostřednictvím rozhraní IO-Link a uživatelům nabízejí větší svobodu při plánování systému.


Tenké ethernetové moduly IO pro omezené prostory

Nové ethernetové moduly IO s řídicí jednotkou IO-Link jsou navrženy pro aplikace s omezeným montážním prostorem a jsou široké pouze 30 mm. Integrovaná 16A zástrčka L přenáší vyšší výkon než běžné zástrčky, díky čemuž umožňuje připojit několik modulů a zároveň zkracuje dobu potřebnou pro zapojení.

Stejně jako jejich předchůdci o šířce 60 mm jsou i tyto nové moduly vysoce odolné a navržené pro studené starty při teplotách až -40 °C. Ethernetové moduly IO mají krytí IP69 a používají odolné lisované kovové pouzdro pro zajištění těch nejlepších podmínek pro provoz v náročných prostředích.


Vysoce výkonné rozbočovače I/O se šesti výstupy

Rozbočovače I/O podporují smíšený provoz zařízení IO-Link a standardních binárních snímačů/akčních členů v jediném systému IO-Link. Díky tomu jsou technologická omezení věcí minulosti a uživatelé mají během návrhu výrobního závodu absolutní volnost.

Rozbočovače I/O v kombinaci s 8portovými řídicími jednotkami IO-Link umožňují nejen přenos až 128 digitálních vstupů/výstupů do řídicích systémů vyšší úrovně, ale nově vyvinuté modely také nabízejí výstupy umožňující připojení ke kontrolkám a jiným zařízením. Nové rozbočovače I/O jsou v závislosti na aplikaci k dostání ve verzi 16DIO s 16 nastavitelnými vstupy a výstupy nebo deseti vstupy a šesti výstupy. Rozbočovače I/O společnosti Pepperl+Fuchs používají odolné lisované kovové pouzdro a nabízejí rozšířený teplotní rozsah, díky čemuž jsou vhodné pro použití v náročných průmyslových prostředích.


Hlavní výhody ethernetových modulů IO a rozbočovačů I/O

  • 8portové ethernetové moduly IO s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link a tenkou konstrukcí o šířce 30 mm
  • Rozbočovače I/O s rozhraním IO-Link pro snadné připojení až 128 digitálních vstupů/výstupů k řídicímu systému
  • Odolné lisované kovové pouzdro pro použití v náročných průmyslových prostředích

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Systémová řešení IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs

IO-Link je mezinárodně standardizované otevřené rozhraní používané různými výrobci, které je nedílnou součástí řešení Sensorik4.0® společnosti Pepperl+Fuchs. Zjistěte více o této inteligentní komunikační technologii…