Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Moduly ICE1 s redundancí S2: IO-Link Master pro vysoce spolehlivé systémy

2020-09-22

ICE1 Module with S2 Redundancy
Modul ICE1 s redundancí S2

Když dojde k poruše stroje v chemickém nebo farmaceutickém závodu nebo je vyžadována jeho oprava, může výsledná odstávka trvat několik týdnů: Dávky musí být zlikvidovány a samotný závod musí být zcela vyčištěn, dokud nebude možné obnovit provoz. Zejména v takovýchto kritických aplikacích je k zajištění prevence neplánovaných odstávek a souvisejících nákladů nezbytná redundance systému. Z tohoto důvodu komunikační mechanismus nových modulů IO-Link Master podporuje funkčnost redundance S2, která umožňuje, aby v případě poruchy primárního programovatelného logického řadiče (PLC) související s řízením automaticky převzal řízení procesu další řadič PLC.


V případě chyby se uplatní sekundární řízení

Systémy senzorů i zdroje napájení jsou pro kritické aplikace často navrženy jako redundantní, aby zaručily nepřerušovaný proces za všech okolností. Redundance S2 byla vyvinuta pro řídicí systém, tedy komponentu, která je často dodávána bez redundantní konstrukce. Tato funkce umožňuje připojit dva programovatelné logické řadiče k zařízení PROFINET, které podporuje redundanci S2. Primární řadič je používán pro cyklickou komunikaci, zatímco sekundární řadič je spuštěn na pozadí a převezme komunikaci v případě chyby. Všechny parametry jsou uloženy odpovídajícím způsobem, takže přepnutí lze uskutečnit během několika milisekund, navíc bez přerušení probíhajících procesů. Přepnutí je založeno na redundantním synchronizačním mechanismu mezi dvěma řadiči.


Odolné moduly pro různé oblasti použití

Nové moduly IO-Link Master řady ICE1 s redundancí S2 lze snadno integrovat do různých systémů. Kromě zvýšené spolehlivosti mohou uživatelé využívat komplexní diagnostiku IO-Link až po nejnižší úroveň v terénu. Procesy a diagnózy lze transparentně mapovat, aby bylo možné předem naplánovat údržbu. Ve srovnání s běžnými I/O moduly, které jsou mnohem citlivější na chemikálie, přicházejí moduly Master ICE1 s mimořádně odolným pouzdrem z tlakově odlévaného zinku. Také rozšířený teplotní rozsah otevírá širokou škálu aplikací pro odolné moduly v chemickém a farmaceutickém průmyslu.

Konektor M12 s uspořádáním L výrazně zvyšuje proudovou zatížitelnost modulů, a tím umožňuje zvýšit výkon o více než 70 %. Z tohoto důvodu lze použít výkonnější napájecí zdroje, takže je možné současně připojit několik modulů. Tím lze ušetřit čas a snížit náklady během instalace.


Hlavní přednosti modulů IO-Link Master s redundancí S2

  • Podpora redundance S2 zvyšuje dostupnost systému
  • Prediktivní údržba prostřednictvím diagnostiky IO-Link
  • Napájecí konektory s uspořádáním L až pro 2 × 16 A
  • Obzvláště odolné pouzdro z tlakově odlévaného zinku pro širokou řadu aplikací v chemickém a farmaceutickém průmyslu

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Systémová řešení IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs

IO-Link je mezinárodně standardizované otevřené rozhraní používané různými výrobci, které je nedílnou součástí řešení Sensorik4.0® společnosti Pepperl+Fuchs. Zjistěte více o této inteligentní komunikační technologii…