Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Rotační snímač IO-Link – zjednodušené sledování stavu a zvýšená disponibilita závodu

2020-11-03

absolute rotary encoder with IO-link interface
Rotační snímač IO-Link s plnou hřídelí

Neočekávané prostoje strojů mohou být nákladné. To znamená, že k zajištění dlouhodobé vysoké disponibility závodu jsou vyžadovány krátké doby odezvy. Nový absolutní rotační snímač s rozhraním IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs vám pomůže zvýšit transparentnost závodu a využít potenciálních úspor. Díky různým diagnostickým funkcím a mnoha nastavením lze celou řadu aplikací vyřešit pomocí jediného zařízení, a tím snížit náklady na skladovaní zásob. Nový snímač IO-Link tak nabízí obzvláště cenově výhodné a flexibilní řešení.


Snadné vyhodnocení dat pomocí konstantního přenosu informací o stavu

Nový absolutní rotační snímač detekuje hodnoty polohy pro jednu nebo více otáček a směr otáčení. Tyto hodnoty jsou přenášeny s využitím průmyslového standardu COM3přenosovou rychlostí 230,4 kbit/s, což je nejvyšší přenosová rychlost pro data IO-Link. Komunikace přes rozhraní IO-Link poskytuje informace z (cyklických) procesních dat a umožňuje rychlou reakci na jakékoli kritické změny. Nový snímač přenáší všechny informace o stavu pomocí cyklických procesních dat, a nemusí tak být dotazován prostřednictvím acyklických procesních dat. K dosažení zjednodušeného sledování stavu přijímá uživatel informace o stavu formou (cyklických) procesních dat, která umožňují rychlou reakci v případě, že jsou vyžadovány kritické změny.

Flexibilní rotační snímač za přijatelnou cenu

Nový snímač s rozhraním IO-Link představuje inteligentní investici pro uživatele, kteří se nově zaměřují na oblasti sledování stavu a prediktivní údržby. Zákazníci si mohou vybrat mezi snímačem se standardním nastavením zařízení a vlastním řešením s parametry specifickými pro danou aplikaci. Uživatelé mohou parametrizovat přístroje sami prostřednictvím softwaru PACTware nebo mohou obdržet předem nakonfigurované řešení.

Vzhledem k tomu, že identifikační údaje rotačního snímače jsou vždy dostupné v modulu IO-Link Master, bude v budoucnu snadné zařízení vyměnit. Pomocí funkce ukládání dat modulu IO-Link Master jsou všechny příslušné parametry uloženy a přeneseny do nového zařízení, což výrazně zkracuje prostoje během údržby a výměny zařízení. Snímač je dostupný v 58mm a 36mm provedení a díky různým typům hřídelí a přírub jej lze snadno integrovat do různých aplikací. S ohledem na krytí IP65/67 je snímač IO-Link vhodný pro použití v náročných průmyslových podmínkách.


Hlavní výhody rotačního snímače s rozhraním IO-Link

  • Zpětná vazba od inteligentních diagnostických funkcí k zajištění spolehlivosti systému
  • Zjednodušené sledování stavu s kritickými výstrahami detekce
  • Flexibilní a konfigurovatelný rotační snímač podporuje standardizovanou konstrukci strojů
  • K dispozici jsou různé možnosti konfigurace hřídele a příruby
  • Krytí IP65/67 pro použití v náročných průmyslových podmínkách

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Systémová řešení IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs

IO-Link je mezinárodně standardizované otevřené rozhraní používané různými výrobci, které je nedílnou součástí řešení Sensorik4.0® společnosti Pepperl+Fuchs. Zjistěte více o této inteligentní komunikační technologii…