Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Čtecí/zapisovací hlava UHF IUT-F190-B40 s integrovaným průmyslovým rozhraním Ethernet a rozhraním REST API rozšiřuje portfolio produktů RFID společnosti Pepperl+Fuchs

2021-04-08

UHF-RFID-Read/Write Head F190-B40
Čtecí/zapisovací hlavu UHF IUT-F190-B40 lze rychle a snadno integrovat do systémů OT a IT

Společnost Pepperl+Fuchs rozšiřuje své komplexní portfolio identifikačních řešení zavedením čtecí/zapisovací hlavy UHF RFID IUT-F190-B40, která nabízí integrované průmyslové rozhraní Ethernet a rozhraní REST API. Pomocí těchto technologií rozhraní lze čtecí/zapisovací hlavu IUT-F190-B40, která je určena pro střední detekční dosah, rychle a snadno integrovat do systémů OT a IT, takže představuje atraktivní řešení pro řízení a sledování výroby, aplikace sledování a dohledávání a další použití v oblasti průmyslové automatizace v rámci průmyslu 4.0.


The Most Powerful UHF Read/Write Head in Its Class


With its compact housing dimensions and wide temperature range, the RFID read/write head is ideally suited for the clear identification of green tires before they are inserted into the vulcanization press

The IUT-F190-B40 offers the same key advantages as the other solutions in Pepperl+Fuchs' F190 product family: Its rugged IP67 cast housing and a broad temperature range make it suitable for use even in especially challenging industrial environments. Based on UHF RFID technology, this solution achieves high ranges (up to 6 m) and detection speeds and supports multi-tag reading.

The built-in, automatically switchable antenna polarization ensures reliable identification even when the tag orientation is inconsistent or unknown. With an integrated antenna and very compact housing, the device is suitable for confined installation conditions, without compromising on transmission power and detection range: Emitting 1000 mW ERP with housing dimensions of just 114 x 112 x 63 mm makes the IUT-F190-B40 top of its performance class on the market.

Technologie RFID s rozhraním REST API usnadňuje integraci do systémů IT

Zatímco jiné čtecí/zapisovací hlavy RFID od společnosti Pepperl+Fuchs byly určeny především k používání v aplikacích PLC prostřednictvím funkčních bloků a vyhodnocovací jednotky IDENTControl, model IUT-F190-B40 lze snadno integrovat do systémů IT pomocí rozhraní REST API. Čtecí/zapisovací hlavu UHF lze přes toto rozhraní plně parametrizovat a ovládat, takže není vyžadováno programování PLC. Tato větší flexibilita usnadňuje integraci a rychlé přizpůsobení dynamicky se měnícím úlohám identifikace. Integrované webové rozhraní čtecí/zapisovací hlavy IUT-F190-B40 lze navíc použít k parametrizaci a uvedení do provozu.

Další vstupy a výstup pro spouštěcí senzory nebo signální světla

Kromě průmyslového rozhraní Ethernet a rozhraní REST API je čtecí/zapisovací hlava IUT-F190-B40 opatřena dvěma vstupy a jedním výstupem. V důsledku toho lze přímo přes čtecí/zapisovací hlavu UHF připojit světelné zábrany, takže je možné podle potřeby zahájit a zastavit operaci čtení nebo zjistit směr propustnosti, a to vše bez dalších vstupních/výstupních komponent. Prostřednictvím výstupu může signální světlo informovat, že je zařízení připraveno k provozu nebo že operace čtení proběhla úspěšně.

Identifikační řešení z jediného zdroje

Jako přední výrobce na trhu nabízí společnost Pepperl+Fuchs rozsáhlé portfolio senzorových technologií, které tyto aplikace usnadňují. Tyto technologie jsou založeny na různých principech snímání a lze je bez problémů integrovat do čtecích/zapisovacích hlav RFID IUT-F190-B40. Kromě toho je k dispozici rozsáhlý sortiment kabelů a konektorů vyrobených společností Pepperl+Fuchs a určených k připojení čtecích/zapisovacích hlav RFID a senzorových technologií. Doplňky pro různé typy štítků zajišťují optimální přizpůsobení příslušné aplikace. Uživatelé tak mohou zakoupit vše na jednom místě, a získat tak optimálně sladěné komponenty z jediného zdroje.

Hlavní přednosti čtecí/zapisovací hlavy UHF IUT-F190-B40

  • Přímá integrace do systémů OT a IT přes průmyslové rozhraní Ethernet a rozhraní REST API
  • Flexibilní použití díky integrovaným 2 vstupům a 1 výstupu
  • Kompaktní a odolné pouzdro pro průmyslové použití, vhodné i pro náročné okolní podmínky
  • Výkonná čtecí/zapisovací hlava UHF pro střední detekční dosah
  • Současné čtení až 40 štítků pro dosažení vyšší produktivity
  • Čtecí/zapisovací hlavy, štítky, senzory a technologie připojení z jediného zdroje

Kontaktujte nás


amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…