Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Senzor pro měření vzdálenosti R1000 s technologií Pulse Ranging Technology pro polohování s milimetrovou přesností

2021-10-22

R1000 distance sensor
Senzor pro měření vzdálenosti R1000 pro dynamické aplikace

Dynamické aplikace, jako jsou měření vzdálenosti a polohování u skladovacích a vyskladňovacích strojů nebo vozidel pro kyvadlovou přepravu, vyžadují vysokou rychlost měření. Nový senzor pro měření vzdálenosti R1000 s technologií Pulse Ranging Technology (PRT) je vhodný pro vysoce přesné měření vzdálenosti. Za tímto účelem byl rozměr světelného bodu navržen tak, aby senzor mohl snadno kompenzovat mechanické vlivy, jako jsou vibrace a nárazy. Díky kompaktnímu pouzdru je možná snadná integrace do aplikací s omezeným instalačním prostorem. Červené světlo vysílače pro snadné nastavení fotoelektrického senzoru a integrovaný displej zajišťují uživatelsky přívětivé uvedení do provozu a diagnostiku.


Přesnost i na velké vzdálenosti

Senzor R1000 nabízí přesnost < 1 mm v celém měřicím rozsahu, a zaručuje tak optimální polohování. To je možné díky základní technologii Pulse Ranging Technology (PRT). V současné době je považována za nejpřesnější metodu pro měření vzdálenosti v průmyslovém prostředí a vyznačuje se vynikajícími měřicími vlastnostmi pro náročné aplikace: Technologie PRT umožňuje bezkontaktní určování polohy i na velké vzdálenosti, takže nejsou nutná žádná další opatření pro upřesnění polohování. Zařízení řady R1000 se proto ideálně hodí pro náročné aplikace, které vyžadují polohování s přesností na milimetr. Senzor je navíc necitlivý na okolní světlo, nečistoty a prach, což uživatelům otevírá široké možnosti použití.


Doplňkové zařízení pro jemné nastavení

Senzor pro měření vzdálenosti R1000 je dodáván s volitelným seřizovacím zařízením, které umožňuje jemné nastavení. To zaručuje vysoce přesné hodnoty při měření – i na velké vzdálenosti.

Obzvláště prostorově úsporné a odolné řešení

Díky dosahu až 150 m a rozměrům 55 × 116 × 81 mm lze tento senzor s unikátním výkonem integrovat i do mimořádně malých strojů nebo aplikací zvedání. Vzhledem k tomu, že je senzor R1000 standardně opatřen otvory s kovovým závitem, lze montáž provádět přímo na krátké měřicí vzdálenosti. K dispozici je volitelné montážní příslušenství pro nastavení dlouhého dosahu.

Základem kompaktního pouzdra je robustní kovový rám, díky němuž je tato řada vhodná pro použití v drsnějších prostředích. Zásluhou laseru třídy 1 je zaručeno, že použití senzoru bude vždy bezpečné pro oči bez dalších ochranných opatření.


Hlavní přednosti senzoru pro měření vzdálenosti R1000

  • Kompaktní a robustní pouzdro pro použití ve stísněných instalačních prostorech
  • Otvory s kovovým závitem pro přímou montáž na krátké měřicí vzdálenosti, volitelné montážní příslušenství pro nastavení dlouhého dosahu
  • Technologie Pulse Ranging Technology pro vysoce přesné měření vzdálenosti a polohování
  • Odolné vůči vlivům prostředí, jako je okolní světlo, znečištění nebo prach
  • Laser třídy 1 bezpečný pro oči

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.