Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Identifikace na nejvyšší úrovni s novou univerzální čtečkou kódů řady VOS Ident

2021-08-25

VOS Ident Vision Sensor
Kamerový senzor VOS Ident pro čtení všech běžných 1D a 2D kódů

Identifikační úkoly pro čtečky kódů v automatizaci výroby jsou nesmírně různorodé. Ať už se jedná o statické či vysokorychlostní čtení, tištěné či přímo vyznačené kódy, velké vzdálenosti či minimální velikost kódů, čtečka VOS Ident nabízí dokonalé řešení pro nejrůznější požadavky aplikací. Zařízení řady VOS Ident, která rozšiřují nabídku univerzálních kamerových senzorů VOS, se zaměřují na spolehlivé čtení všech běžných 1D a 2D kódů, včetně kódů vytvořených laserem nebo jehlovou ražbou (DPM).

Díky výkonným funkcím a jejich rozsáhlé přizpůsobivosti zvládnou senzory VOS Ident i velmi složité a individuální aplikace. Jsou vhodné pro malé i velké vzdálenosti od 70 mm do 2 m. Zařízení VOS Ident zaujmou nejen svými velkými snímacími rozsahy, ale také spolehlivě přečtou mimořádně malé kódy s velikostí modulu až do 0,1 milimetru.


Multifunkční provedení a flexibilní použití

Intuitivní uživatelské rozhraní senzorů VOS Ident zajišťuje optimální pracovní postupy a snadnou manipulaci se zařízeními. V závislosti na požadavcích aplikace lze kombinovat více senzorů. Režim s více okny umožňuje vytvořit další okna pro čtení, přičemž v každém okně lze rozpoznat až 64 kódů pomocí funkce vícenásobného kódu. Tato funkce je velmi užitečná například v oblasti výroby elektroniky. Na zde používaných deskách plošných spojů se nacházejí kódy různých typů na různých místech, které čtení využívající funkci vícenásobného kódu dokáže spolehlivě detekovat. Řada VOS Ident také nabízí možnost výstupu kvality kódu v souladu s normami ISO 15415, ISO 16022 a ISO/IEC TR 29158 (AIM DPM).

Kromě toho všechna zařízení umožňují pohodlný vzdálený přístup a uložení až 32 úloh. Snímky lze ukládat jak do senzoru, tak na server FTP. Senzory lze snadno integrovat s programovatelnými logickými řadiči a počítači prostřednictvím běžných rozhraní, jako jsou Ethernet TCP/IP, PROFINET IO, EtherNet/IP™, RS-232 a I/Os. Výstupní řetězec lze navíc přizpůsobit a integrovat do systému pomocí provozního softwaru Vision Configurator. Je také možné flexibilně definovat vstupy a výstupy zařízení.

Stručný přehled portfolia řady VOS Ident

Provedení a oblasti použití senzorů VOS Ident jsou stejně rozmanité jako jejich vlastnosti. Model VOS2000-I nabízí rozlišení 1,2 megapixelu a je vybaven integrovaným bílým osvětlením a několika objektivy pro detekci ve velkých a malých zorných polích. Model VOS5000-I disponuje pro změnu rozlišením 5,2 megapixelu, a dokáže tak číst kódy v obzvláště velkém snímacím rozsahu. K zajištění maximální flexibility jsou obě čtečky kódů dostupné také jako varianty s bajonetem C. Společnost Pepperl+Fuchs pro tento účel nabízí kompletní portfolio externího osvětlení a objektivů. Osvětlení je jednoduše připevněno ke čtečce kódů a ovládáno jejím prostřednictvím, takže není vyžadováno žádné další napájení. Senzory řady VOS Ident zvládnou jakoukoli úlohu identifikace – od aplikací sledování a dohledávání v automobilovém průmyslu až po náročné aplikace v oblastech skladování a technologií pro manipulaci s materiály, jako je vícestránkové čtení z kartonů a zásobníků, které jsou v klidovém stavu nebo se pohybují vysokou rychlostí.


Hlavní přednosti senzorů řady VOS Ident

  • Spolehlivé čtení 1D a 2D kódů ve velkých vzdálenostech od 70 mm do 2 m
  • Multifunkční řešení: parametrizace až 32 úloh, kód shody, vícenásobný kód, formátování výstupního řetězce, zobrazení ve více oknech a multisenzorový režim
  • Flexibilně přizpůsobitelný hardware a software
  • Rozhraní: Ethernet TCP/IP, PROFINET IO, EtherNet/IP™, RS-232 a I/Os
  • Výstup kvality kódu podle norem ISO 15415, ISO 16022, ISO/IEC TR 29158 (AIM DPM)
  • Rozsáhlé portfolio příslušenství zahrnující externí světelné zdroje a objektivy

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.