Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Vodík

Vodík hraje v rámci opatření pro omezení změny klimatu důležitou roli. Kromě využívání obnovitelných zdrojů energie pro výrobu energie a elektromobilitu jsou zapotřebí také alternativy fosilních paliv, například pro použití v průmyslu a při přepravě těžkých nákladů. Zde má vodík rozhodující výhodu: jeho spalování neprodukuje žádné emise CO2 poškozující klima, pouze vodní páru.

Vodík však není automaticky šetrný ke klimatu. Aby mohl být tento energetický nosič vyráběn klimaticky neutrálním způsobem, musí být elektřina potřebná pro elektrolýzu vyráběna z obnovitelných zdrojů energie. Hodnotový řetězec „zeleného“ vodíku tedy začíná již generováním energie pro jeho výrobu a je plný technických výzev až do konečného využití vodíku v průmyslu a dopravě. Společnost Pepperl+Fuchs coby odborník na ochranu proti výbuchu nabízí vhodné produkty a řešení pro zajištění bezpečnosti automatizovaných procesů napříč hodnotovým řetězcem vodíku

Zjistěte více o stanicích, kterými od výroby až po aplikaci prochází nejlehčí prvek vesmíru, a jaký přínos pro tento proces mají produkty společnosti Pepperl+Fuchs. Objevte naše řešení HydroGene!amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat