Neoception Asset Tracker

Inteligentní údržba s cloudovým řešením RFID

Zkrácení prostojů pomocí systému Neoception Asset Tracker

Preventivní údržba

Preventivní údržba

Systém Neoception Asset Tracker jednoduše a efektivně sleduje majetek, který vyžaduje pravidelnou údržbu. Přizpůsobené výstrahy informují servisní personál, jakmile je dosaženo definovaných prahových hodnot.
Cloudový systém

Cloudový systém

Veškerá procesní data jsou uložena v cloudu Neoception, který poskytuje nepřetržitý přístup k důležitým informacím prostřednictvím smartphonů, tabletů a počítačů po celém světě. Výhodou jsou také pravidelné aktualizace prostřednictvím cloudu Neoception.
Snadná instalace

Snadná instalace

Řešení se skládá pouze z několika součástí, snadno se instaluje a nevyžaduje složitou integraci. Lze snadno přidávat nové položky.
Zvýšená efektivita

Zvýšená efektivita

Systém Neoception Asset Tracker umožňuje provádět přesnou údržbu, a tím zkracuje prostoje a zvyšuje efektivitu závodu.

Jak to funguje?

Neoception Asset Tracker cloudový systém správy majetku, který spojuje technologii RFID od společnosti Pepperl+Fuchs s bránou a inovativními softwarovámi službami firmy Neoception. Výrobní zařízení jsou opatřena štítky RFID, takže je lze snadno sledovat v definovaném bodu procesu. Pro tento identifikační úkol je dostupná celá řada čtecích/zapisovacích hlav RFID, které splní vaše individuální potřeby.

Neo Asset Tracker

Brána přenáší sledované informace do cloudu Neoception. Software Neoception analyzuje data a udává, kolikrát příslušné zařízení pošlo procesem. Po dosažení předem nakonfigurované prahové hodnoty obdržíte přizpůsobenou výstrahu, abyste mohli včas naplánovat kontrolu a údržbu.

Vaše výhoda: Software Neoception můžete zakoupit jako službu. Budete tak platit pouze za službu, kterou skutečně používáte.

Tři součásti

Technologie RFID od společnosti Pepperl+Fuchs
Brána k připojení technologie RFID a cloudu
Software Neoception jako služba

Příklady použití

Galvanické pokovování
Každý den je galvanicky pokovován nespočet dílů, přičemž tento proces zahrnuje ponoření dílů do nádrží s chemikáliemi. V průběhu času se na ponorném technickém vybavení hromadí materiál, takže je nutné pravidelně sledovat jeho stav. Při použití systému Neoception Asset Tracker je ponorné technické vybavení opatřeno štítky a sledováno při každém cyklu procesu pozinkování. Jakmile technické vybavení provede stanovený počet cyklů, obsluha bude upozorněna, aby mohla předem naplánovat údržbu.
Odlévání betonu
Při odlévání betonových bloků a desek je tekutý beton vyléván do forem vyrobených ze dřeva. Po vyschnutí je beton vyjmut z formy, která je poté použita pro další betonový blok. V průběhu času je nutné dřevěné formy vyměnit, aby byla zajištěna kvalita betonových bloků. Ale jak poznáte, kdy je potřebné výměnu provést? Technologie RFID sleduje, jak často je dřevěná forma použita k tvarování betonu. Systém Neoception Asset Tracker oznámí, kdy bude vyžadována kontrola, aniž by bylo nutné cokoli ručně počítat.
Horská dráha
Horské dráhy každý den absolvují nespočet kol, přičemž jejich vozíky samozřejmě podléhají opotřebení a čas od času vyžadují údržbu. K usnadnění života provozovatelů horských drah pomáhá systém Neoception Asset Tracker identifikovat potřebnou údržbu. Každý vozík horské dráhy je opatřen štítkem RFID, takže jej lze sledovat při každém průjezdu určitým bodem. Jakmile vozík dokončí stanovený počet kol, aktivuje se výstraha, která signalizuje potřebu provedení kontroly.
Jaká je vaše aplikace?
Potřebujete efektivní řešení, které bude sledovat, kdy zařízení vašeho závodu nebo aplikace budou vyžadovat údržbu? Máte je na dosah. Kontaktujte nás! Rádi vám pomůžeme.

Dokonalá shoda

Softwarové a cloudové služby od společnosti Neoception

Společnost Neoception vyvíjí inovativní softwarová řešení a služby průmyslového IIoT, které jsou přizpůsobeny na míru firemním procesům a požadavkům jednotlivých zákazníků. Díky této službě společnosti Neoception se zákazníci mohou soustředit na vlastní podnikání, zatímco přizpůsobené analýzy a softwarová řešení pomáhají zvýšit efektivitu a uvolnit potenciál.

Softwarová služba Neoception

Pomocí systému Asset Tracker nabízí společnost Neoception jednoduché a efektivní řešení pro zkrácení prostojů způsobených neočekávanou údržbou. Součástí systému je intuitivní webový přístup. Uživatelé mohou například snadno získat přístup k přehledu o stavu majetku a ke konfiguraci výstrah.

Technologie RFID od společnosti Pepperl+Fuchs

Společnost Pepperl+Fuchs se věnuje výzkumu a vývoji technologií RFID již více než 25 let. Společnost Pepperl+Fuchs poskytuje vše, co potřebujete, od veškerých požadovaných součástí, jako jsou čtečky a štítky, až po všechny běžně používané frekvenční rozsahy (LF, HF, UHF).                                                              

Technologie RFID od společnosti Pepperl+Fuchs

Systém RFID od společnosti Pepperl+Fuchs lze bez problémů integrovat do služeb Neoception, a tím vytvořit cloudový systém správy majetku, který vám poskytne přehled o využívání zařízení a opotřebení součástí.

Kontakty