Maximizing security.

Creating transparency.

Increasing efficiency.

VisuNet RM Shell 5 pro pracovní stanice typu tenký klient

VisuNet RM Shell 5 – inteligentní řešení HMI pro koncept Průmysl 4.0

Podporuje všechny běžné vzdálené protokoly

Rozhraní RM Shell 4 podporuje všechny běžné vzdálené protokoly, například Microsoft® RDP 8.1, RealVNC, Citrix ICA, NetC@P a Emerson DRDC. Vzdálené monitory VisuNet vybavené rozhraním RM Shell je tak možné adaptovat na moderní virtualizované systémy řízení procesů i tradiční systémy na bázi pracovní stanice.

Zjednodušené uživatelské rozhraní

Firmware VisuNet RM Shell 5 nabízí jednoduché moderní uživatelské rozhraní, které zjednodušuje počáteční konfiguraci vzdáleného monitoru. Normalizovaná konstrukce zlepšuje přehlednost a dotyková obrazovka dále zjednodušuje ovládání. 

Bezpečné a spolehlivé

Firmware RM Shell 4 nabízí nejvyšší standardy zabezpečení. Konfigurace předdefinovaných rolí uživatelů zjednodušuje přístup k systému a zvyšuje zabezpečení. Možnosti připojení a stabilitu procesu dále zvyšují pokročilé funkce, například předdefinované připojení zálohy.

Inovativní software Control Center

Nový software VisuNet Control Center umožňuje správcům vzdálené připojení k libovolnému vzdálenému monitoru VisuNet bez ohledu na jeho umístění. Cesta k zákazníkovi tak není potřeba – nastavení, konfiguraci i sledování lze provádět z centrálního servisního místa.

Plnění požadavků budoucnosti

S představením platformy VisuNet RM Shell 5 společnosti Pepperl+Fuchs přichází nová generace firmwaru pro vzdálené monitory VisuNet, který v každém detailu splňuje požadavky budoucnosti. Inteligentní systém HMI komunikuje s řídicím systémem procesů nebo systémem MES prostřednictvím standardní technologie Ethernet, díky čemuž umožňuje pohodlné řízení a monitoring výrobního závodu.
Spolehlivé spojení

Protože firmware RM Shell 4 podporuje běžné vzdálené protokoly, např. Microsoft® RDP 8.1 a RealVNC, vzdálené monitory VisuNet jsou přizpůsobitelné pomocí moderních virtualizovaných systémů řízení procesů i systémů řízení procesů na platformě tradičních pracovních stanic. Bezpečnostní normy, např. integrovaná brána firewall a heslem chráněné uživatelské profily, zajišťují bezpečné a spolehlivé připojení.

Jednoduchá integrace do sítí splňujících standard Průmysl 4.0

Vzdálené monitory VisuNet používané v kombinaci s firmwarem VisuNet RM Shell 5 a inovativním softwarem Control Center umožňují prostřednictvím standardu Ethernet využívat výhod konceptu Průmysl 4.0 a používat vertikální i horizontální přístup k informacím z výrobního závodu. To umožňuje komunikovat v celém výrobním procesu a zároveň přímo přistupovat ke snímači napříč všemi úrovněmi hierarchie.Home Screen of the VisuNet RM Shell 5

VisuNet RM Shell 5 features a simple, intuitive user interface. All local remote protocols are displayed on the home screen.

Marc Seißler, Product Portfolio Manager pro produkty HMI, ukazuje postup konfigurace vzdáleného monitoru VisuNet pomocí softwaru VisuNet Control Center krok za krokem.

Inovativní software VisuNet Control Center

Kromě firmwaru RM Shell 4 nyní společnost Pepperl+Fuchs nabízí také inovativní software pro správu tenkých klientů a vzdálených monitorů: VisuNet Control Center. Nové funkce centralizované správy zjednodušují konfiguraci, údržbu a monitoring. Správci nadále nemusí provádět nastavení v terénu v nebezpečných prostředích nebo čistých místnostech.

Zjednodušená správa profilu 

Vytváření nových profilů je jednodušší díky přehlednému a modernímu rozhraní pro správu. Správce se může připojit ke vzdálenému monitoru VisuNet Remote Monitor a vytvořit profil, aniž by opustil centrální pracovní stanici. Vytvořený profil je poté možné pohodlně přenést do libovolného počtu monitorů.

Efektivní správa uživatelů

Funkce zrcadlení relací správcům umožňuje se v případě závady připojit k vadným vzdáleným monitorům a poskytnout uživatelům podporu ze své pracovní stanice. Tento centrální bod pro správu spoří nejen čas a náklady, ale přispívá také k lepší disponibilitě závodu. 

Software Control Center na cesty

Mobilní zařízení značky ecom na platformě Windows nabízejí mobilní software Control Center. S pomocí tabletů řady Pad-Ex® 01, které jsou vhodné pro prostředí s nebezpečím výbuchu, se mohou správci připojit ke vzdáleným monitorům a odkudkoli poskytnout podporu uživatelům v terénu. To přináší lepší flexibilitu a vyšší efektivitu procesu v průběhu provozu i servisních prací.

Secure, Reliable, Flexible

Built-in security mechanisms

RM Shell 5 provides the highest security standards. A built-in firewall and USB lockdown reduce the risk of malware and virus infiltration. A Unified Write Filter protects the drive against malicious programs. RM Shell 5 now also allows installation of antivirus programs, such as McAfee Endpoint Security, for additional malware protection. Password-protected user roles (Operator, Engineer, Administrator) control access rights.

 

Reliable connection

Advanced functions in VisuNet RM Shell 5 ensure a reliable connection to the host at all times. For instance, you can configure your VisuNet remote monitor to automatically establish a connection to the process control system after startup. If the host fails, RM Shell 5 can establish a predefined backup connection independently, ensuring error-free information display.

More Flexibility

Expanded administrator capabilities offer RM Shell 5 users even more flexibility. Administrators can install all required apps, including antivirus software and drivers for accessories. The administrator determines which users are allowed to access each app. By adjusting advanced settings in the Windows® Control Panel, administrators can adapt the firmware to fit the requirements of their application.

 

Highlights of VisuNet RM Shell 5

Based on Microsoft® Windows 10 IoT Enterprise LTSC
Convenient remote monitoring via the VisuNet Control Center for more efficiency
Built-in security mechanisms for risk reduction
Control of system access by using password-protected user roles
Expanded administrator capabilities allow adaptation to individual requirements

Kontakty

Do you have any questions on VisuNet RM Shell 5, or do you want to receive more information? We are happy to help! Simply fill out the contact form and send us a message.