Pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet

Nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak nepřetržitě přenášet velké objemy dat z prostředí s nebezpečím výbuchu do cloudu

Ethernet-APL – pro aplikace IIoT ve zpracovatelských odvětvích

Průmysl 4.0 a průmyslový internet věcí jsou standardem ve zpracovatelském průmyslu. Na druhé straně však ve zpracovatelském průmyslu dříve neexistoval žádný síťový standard schopný rychle přenášet velké objemy dat z provozní do informační úrovně architektury Průmysl 4.0.

Díky nové pokročilé fyzické vrstvě sítě Ethernet, nebo zkráceně Ethernet-APL, nyní společnost Pepperl+Fuchs a další společnosti nastavují významný milník. Ethernet-APL zahrnuje dlouhé délky kabelů, ochranu proti výbuchu a interoperabilitu, takže umožňuje nepřetržitou a transparentní komunikaci napříč všemi úrovněmi hierarchie. Získejte další informace o průkopnické technologii, která připravuje cestu pro náročné aplikace IoT ve zpracovatelském průmyslu.

Nyní k dispozici: Přepínač FieldConnex® Rail Field Switch na lištu DIN – první přepínač v oblasti automatizace procesů pro propojení běžné komunikační technologie s vrstvou Ethernet-APL.

 

Charakteristika

Detekční dosah až 1000 m: odbočka až 200 m, hlavní komunikační linka až 1000 m
Možnost napájení až 50 periferních zařízení s příkonem až 60 W
Vysoké přenosové rychlosti: 10 Mb/s, plně duplexní
Stažení přibližně 100 konfiguračních parametrů pro každé periferní zařízení za pouhých několik sekund
Snadno použitelná ochrana k zajištění jiskrové bezpečnosti
Současný přenos dat a napájení přes stejný dvouvodičový kabel

Výhody

Efektivní komunikace mezi všemi úrovněmi

Efektivní komunikace mezi všemi úrovněmi

Ethernet-APL podporuje přímé připojení periferií k nadřízeným systémům, a poprvé tak umožňuje vytvořit jednotnou komunikační infrastrukturu napříč všemi úrovněmi řízení procesů a společností. Při přenosové rychlosti 10 Mbit/s jsou obrovské objemy dat přenášeny na velké vzdálenosti nejméně 300krát rychleji než při použití současných technologií, jako je HART nebo provozní sběrnice.
Zvýšená disponibilita závodu

Zvýšená disponibilita závodu

Kromě ryze procesních hodnot poskytují moderní periferní zařízení cenná dodatečná data. Díky technologii Ethernet-APL mohou operátoři zařízení využívat v reálném čase a v maximální možné míře schopnosti zařízení, centrálně sledovat stav jejich součástí a včas identifikovat požadavky na údržbu. Tím se vyhnou neplánovaným prostojům a výrazně zvýší disponibilitu závodu.
Jednoduchá a nákladově efektivní modernizace závodu

Jednoduchá a nákladově efektivní modernizace závodu

Technologie Ethernet-APL podporuje topologii hlavní komunikační linky s odbočkami zavedenou ve zpracovatelském průmyslu a je použitelná pro průmyslové ethernetové protokoly, jako jsou Ethernet/IP, HART-IP a PROFINET. To zjednodušuje integraci pro plánovače, projektanty závodů a operátory zařízení, protože lze nadále používat stávající instalace a infrastruktury a je zajištěna ochrana investic.
Flexibilní použití po celém světě

Flexibilní použití po celém světě

Nová pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet založená na zavedených standardech IEEE a IEC umožňuje komunikaci, která může být certifikována ve všech oblastech světa. Kromě toho testování a certifikace produktů zajišťují interoperabilitu, takže i zařízení od různých výrobců mohou bez problémů spolupracovat.

Přední sdružení Fieldcomm Group, OPC Foundation, ODVA, PROFIBUS a PROFINET International

Spolupráce při vytváření nového standardu

Pro globální zpracovatelský průmysl je snaha o standardizaci fyzické vrstvy komunikačního systému jedinečným projektem. Za podpory předních sdružení Fieldcomm Group, OPC Foundation, ODVA, PROFIBUS a PROFINET International a také nejvýznamnějších společností v oboru vznikla dosud nejrozsáhlejší spolupráce v oblasti automatizace procesů. Společnost Pepperl+Fuchs spolupracuje se společnostmi ABB, Endress+Hauser, Krohne, Phoenix Contact, Rockwell Automation, SAMSON, Siemens, Stahl, Vega a Yokogawa na vývoji nové „pokročilé fyzické vrstvy“ pro síť Ethernet.

Technologie Ethernet-APL kombinuje všechny zkušenosti a potřeby procesních profesionálů: dlouhé kabelové trasy, dvouvodičová vedení, interoperabilitu a použití v prostředích s nebezpečím výbuchu až do zóny 0 / třídy 1, divize 1. Společnost Pepperl+Fuchs jako odborník na ochranu elektrických zařízení proti výbuchu aktivně podporuje tento vývoj v rámci projektu Ethernet-APL. Již v roce 2015 samostatný demonstrátor předvedl miniaturní verzi architektury výrobního závodu s technologií Ethernet-APL.

Videa YouTube

Pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet, nebo zkráceně Ethernet-APL, zahrnuje dlouhé délky kabelů, ochranu proti výbuchu a interoperabilitu, takže umožňuje nepřetržitou a transparentní komunikaci napříč všemi úrovněmi hierarchie. Upoutávka nabízí letmý pohled na tuto průkopnickou technologii... 

V tomto videu Michael Kessler, výkonný viceprezident pro komponenty a technologie procesní automatizace ze společnosti Pepperl+Fuchs, představuje typickou komunikační architekturu výrobního závodu s přenosem signálů přes síť Ethernet…

Pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet je vhodná pro všechny výrobní závody, protože instalační architektura poskytuje flexibilitu a ochranu proti výbuchu pro všechny typy prostředí s nebezpečím výbuchu. Video ukazuje typické topologie pro automatizaci procesů…

Rekapitulace online summitu společnosti Pepperl+Fuchs

V této panelové diskusi hovořil Gerd Niedermayer ze společnosti BASF s odborníky ze společnosti Pepperl+Fuchs o výzvách a výhodách budoucí komunikace prostřednictvím technologie Ethernet-APL v souvislosti s automatizací procesů a první zkušební instalací u společnosti BASF…

K poskytování pokročilé fyzické vrstvy sítě Ethernet zpracovatelskému průmyslu je nutné standardizovat čtyři atributy: komunikaci, napájení, instalaci a ochranu proti výbuchu. Andreas Hennecke, produktový marketingový manažer ze společnosti Pepperl+Fuchs, tyto atributy podrobně rozebírá…

V tomto ústředním projevu se Michael Kessler, výkonný viceprezident pro komponenty a technologie ze společnosti Pepperl+Fuchs, zabývá faktory, které vedly k největší spolupráci v historii zpracovatelského průmyslu…

Topologie

Kompaktní uspořádání závodu

Ethernet APL | Kompaktní uspořádání závodu

Technologie Ethernet-APL je navržena tak, aby podporovala relevantní topologie instalací. Tato topologie ukazuje infrastrukturu pro kompaktní nebo vnitřní instalace, s nimiž se lze setkat v chemickém nebo farmaceutickém průmyslu. V tomto případě se provozní přepínače Ethernet-APL obvykle nacházejí v rozvodných skříních nebo řídicích skříních v prostředích bez nebezpečí výbuchu nebo v prostředích s nebezpečím výbuchu až dozóny 2, divize 2. Maximální délka kabelu je až 200 m k přístroji. Ochrana proti výbuchu pro libovolné prostředí s nebezpečím výbuchu zahrnuje jiskrovou bezpečnost, kterou lze zvolit pro připojení přístroje.

Uspořádání závodu s dlouhým dosahem

Uspořádání závodu využívajícího Ethernet APL s dlouhým dosahem

Tato topologie poskytuje příklad pro instalace s dlouhým dosahem, s nimiž se lze setkat v ropném a plynárenském průmyslu. Umožňuje používat délky kabelu až 1000 m mezi přepínači v segmentu hlavní komunikační linky. Provozní přepínače Ethernet-APL jsou v tomto případě zkonstruovány pro provoz v prostředích s nebezpečím výbuchu, obvykle pro zónu 1 a 2 nebo divizi 2. Zpravidla jsou napájeny proudovou smyčkou prostřednictvím napájecího přepínače Ethernet-APL a distribuují komunikační signály i napájení do periferních zařízení přes odbočky. Tato instalace Ethernet-APL také splňuje všechny požadavky na ochranu proti výbuchu se zvýšenou bezpečností nebo jiskrovou bezpečností. Tato topologie poskytuje uživatelům provozních sběrnic jasnou cestu migrace v rámci projektů opětovného využití nedostatečně využívaných areálů.

Přehled projektu

APL Project Overview

Kontakty

Máte nějaké dotazy ohledně pokročilé fyzické vrstvy sítě Ethernet (Ethernet-APL) nebo chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Jednoduše vyplňte kontaktní formulář a zašlete nám zprávu.