Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

IO-Link dláždí cestu pro digitální sítě


IO-Link umožňuje plynulou komunikaci a přenášení digitálních dat z řídicí úrovně přímo na úroveň snímače. S produktem IO-Link lze využívat plný potenciál inteligentních zařízení, čímž IO-Link dláždí cestu konceptu Průmysl 4.0 v automatizační technologii. Mezinárodně normalizované rozhraní poskytuje hodnotu na všech úrovních, od konstrukce zařízení po instalaci přímo prostřednictvím provozu a údržby, udržitelným snižováním nákladů a zvyšováním efektivity.

Normalizované soubory popisu zařízení (IODD) a parametrizace prostřednictvím softwarových nástrojů zaručují pohodlnou konfiguraci a integraci snímačů a akčních členů IO‑Link. Inteligentní a transparentní správa parametrů zvyšuje flexibilitu v rámci aplikace a minimalizuje prostoje. Parametry lze upravovat rychle a jednoduše, dokonce i v průběhu náročných výrobních a sériových změn. S transparentností přímo prostřednictvím snímače mají uživatelé přístup ke komplexní nabídce možností parametrizace a funkcí diagnostiky zařízení, které jim umožňují provádět prediktivní údržbu.

Společnost Pepperl+Fuchs vám nabízí ucelené systémové řešení IO-Link, které zahrnuje široký sortiment snímačů IO-Link a také ethernetový IO modul s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link. Tato kombinace usnadňuje plynulou komunikaci mezi zařízeními IO-Link na provozní úrovni a systémy na vyšších správních a řídicích úrovních. Rozhraní SmartBridge® umožňuje uživatelům přenášet komunikační a parametrická data ze zařízení IO-Link prostřednictvím Bluetooth do vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Jako norma komunikace systém IO-Link omezuje rozmanitost rozhraní a následně rovněž počet požadovaných řídicích vstupů. Z dlouhodobého hlediska to omezuje náklady na plánování a správu a zároveň to zvyšuje flexibilitu.

Připravte svoji provozovnu na budoucnost, využívejte transparentní výměnu dat na provozní úrovni a udržitelně snižujte náklady na všech úrovních. Vzhledem k tomu, že systém IO-Link je mezinárodně normalizován (IEC 61131-9), vaše investice je dlouhodobě zajištěna.Systémová řešení IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs

IO-Link je mezinárodně standardizované otevřené rozhraní používané různými výrobci, které je nedílnou součástí řešení Sensorik4.0® společnosti Pepperl+Fuchs. Zjistěte více o této inteligentní komunikační technologii...