Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

IO-Link dláždí cestu pro digitální sítě


IO-Link umožňuje plynulou komunikaci a přenášení digitálních dat z řídicí úrovně přímo na úroveň snímače. S produktem IO-Link lze využívat plný potenciál inteligentních zařízení, čímž IO-Link dláždí cestu konceptu Průmysl 4.0 v automatizační technologii. Mezinárodně normalizované rozhraní poskytuje hodnotu na všech úrovních, od konstrukce zařízení po instalaci přímo prostřednictvím provozu a údržby, udržitelným snižováním nákladů a zvyšováním efektivity.

Normalizované soubory popisu zařízení (IODD) a parametrizace prostřednictvím softwarových nástrojů zaručují pohodlnou konfiguraci a integraci snímačů a akčních členů IO‑Link. Inteligentní a transparentní správa parametrů zvyšuje flexibilitu v rámci aplikace a minimalizuje prostoje. Parametry lze upravovat rychle a jednoduše, dokonce i v průběhu náročných výrobních a sériových změn. S transparentností přímo prostřednictvím snímače mají uživatelé přístup ke komplexní nabídce možností parametrizace a funkcí diagnostiky zařízení, které jim umožňují provádět prediktivní údržbu.

Společnost Pepperl+Fuchs vám nabízí ucelené systémové řešení IO-Link, které zahrnuje široký sortiment snímačů IO-Link a také ethernetový IO modul s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link. Tato kombinace usnadňuje plynulou komunikaci mezi zařízeními IO-Link na provozní úrovni a systémy na vyšších správních a řídicích úrovních. Rozhraní SmartBridge® umožňuje uživatelům přenášet komunikační a parametrická data ze zařízení IO-Link prostřednictvím Bluetooth do vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Jako norma komunikace systém IO-Link omezuje rozmanitost rozhraní a následně rovněž počet požadovaných řídicích vstupů. Z dlouhodobého hlediska to omezuje náklady na plánování a správu a zároveň to zvyšuje flexibilitu.

Připravte svoji provozovnu na budoucnost, využívejte transparentní výměnu dat na provozní úrovni a udržitelně snižujte náklady na všech úrovních. Vzhledem k tomu, že systém IO-Link je mezinárodně normalizován (IEC 61131-9), vaše investice je dlouhodobě zajištěna.Úvodní sada IIoT

Připojte senzory ve výrobních prostorech ke cloudu a začněte digitální transformaci s novými úvodními sadami IIoT.

Bezplatně ke stažení: Oficiální zpráva o komunikačních protokolech založených na protokolu TCP (PDF)

Tato zdarma poskytovaná oficiální zpráva ve formátu PDF porovnává různé komunikační protokoly založené na protokolu TCP (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API), které si našly cestu vzhůru a jsou považovány za faktory umožňující používat IIoT a realizovat průmysl 4.0. Získejte zdarma soubor ke stažení hned teď!

Systémová řešení IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs

IO-Link je mezinárodně standardizované otevřené rozhraní používané různými výrobci, které je nedílnou součástí řešení Sensorik4.0® společnosti Pepperl+Fuchs. Zjistěte více o této inteligentní komunikační technologii…