Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ethernetový IO modul s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link – všestranný a orientovaný na budoucnost

K řídicí jednotce IO-Link lze připojit až osm zařízení IO-Link.
K řídicí jednotce IO-Link lze připojit až osm zařízení IO-Link.

Pokud mají snímače řídit budoucí úkoly, nestačí, aby pouze předávaly procesní data řízení stroje. Snímače musí umět komunikovat se všemi druhy přijímačů a odesílat data do vyšších úrovní informačních systémů a také je odsud přijímat. Ethernetové IO moduly s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link usnadňují spolehlivou a efektivní komunikaci mezi úrovní řízení a úrovní snímačů/akčních členů. Stávají je branou mezi ethernetem a IO-Link. Přímo lze připojit až osm zařízení IO‑Link – čtyři kanály jsou k dispozici pro snímače a čtyři pro akční členy. Modul IO-Link Master řady ICE1 umožňuje integrovanou diagnostiku a parametrizaci z řídicí úrovně přímo na úroveň snímače. Rovněž se značně zkracuje délka uvedení do provozu, zejména v provozovnách se sériovou velkovýrobou.

Znamená to, že ethernetové IO moduly s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link lze ideálně implementovat do profilu požadavků moderních strojů a výrobních provozoven – představují důležitou komponentu Sensorik4.0®.


Moduly IO-Link Master s rozhraním OPC UA – bezproblémová výměna informací mezi pracovištěm v terénu a cloudem

Moduly IO-Link Master s rozhraním OPC UA
Moduly IO-Link Master s rozhraním OPC UA

Kromě modulů ICE1 Master pro aplikace založené na PLC jsou k dispozici dva další moduly pro použití v cloudových a hybridních systémech: řady ICE2 (EtherNet/IP) a ICE3 (PROFINET) IO-Link Master. Typodporují přední průmyslové protokoly, včetně protokolů Ethernet/IP, PROFINET a MODBUS TCP, a kromě protokolu Fieldbus poskytujícího informace v reálném čase nabízejí rozhraní OPC UA.

Otevřená architektura OPC UA (Open Platform Communication Unified Architecture) umožňuje u strojů ve výrobě interoperabilní spolupráci mezi dodavateli nezávisle na platformě a umožňuje komunikaci mezi stroji a počítačovými nebo cloudovými systémy, a to jak v uzavřených sítích, tak prostřednictvím internetu.

Moduly IO-Link Master jsou dodávány s plně webovým konceptem konfigurace pro nastavení všech parametrů modulu a všech připojených zařízení IO-Link (webový provoz IODD). Proto není vyžadován doplňkový software nebo programovatelný logický řadič (PLC) vyšší úrovně. Při výměně nebo rozšiřování modulů lze všechna nastavení modulu uložit jako samostatný soubor a přenést do nového zařízení pomocí funkce klonování modulů. Rozhraní OPC UA zajišťuje neustálou výměnu informací na všech úrovních, takže procesy ve výrobních závodech lze navrhovat ještě efektivněji.


Parametrizace přes počítač s použitím řídicí jednotky IO-Link USB

Zařízení IO-Link-Master02-USB pro snadnou konfiguraci mimo provozovnu.
Zařízení IO-Link-Master02-USB pro snadnou konfiguraci mimo provozovnu.

Pro rychlé a snadné zapojení a konfiguraci snímačů IO-Link prostřednictvím rozhraní USB v počítači nabízí společnost Pepperl+Fuchs řídicí jednotku IO-Link USB Master. Snímače lze integrovat do uživatelského rozhraní FDT, například do softwaru PACTware®, a parametrizovat mimo provozovnu, přímo prostřednictvím převaděče IODD.

Pomocí převaděče IODD lze snadno klonovat jednotlivé snímače IO-Link přenesením konfigurace a parametrizačních dat z jednoho snímače na druhý. Během procesu nastavení jsou rovněž k dispozici rozsáhlé diagnostické možnosti. Například lze sledovat a upravovat data, stabilitu a funkční rezervu signálu snímače. Řídicí jednotka IO-Link USB tedy umožňuje provádět jednoduchou konfiguraci a parametrizaci snímačů IO-Link mimo provozovnu.


Bezplatně ke stažení: Oficiální zpráva o komunikačních protokolech založených na protokolu TCP (PDF)

Tato zdarma poskytovaná oficiální zpráva ve formátu PDF porovnává různé komunikační protokoly založené na protokolu TCP (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API), které si našly cestu vzhůru a jsou považovány za faktory umožňující používat IIoT a realizovat průmysl 4.0. Získejte zdarma soubor ke stažení hned teď!

IO-Link Master with OPC UA Interface

The ICE 2 and ICE3 IO-Link master series come with an OPC UA interface and a real-time fieldbus protocol, making them an ideal solution for cloud-based applications. Read more about possible scenarios in our blog.