Pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet

Klíč k úspěšné digitalizaci v oblasti zpracovatelského průmyslu

 

Ethernet-APL – digitalizace proniká do zpracovatelského průmyslu

Průmysl 4.0 a průmyslový internet věcí jsou ve zpracovatelském průmyslu již léta standardem. Ve zpracovatelském průmyslu dosud neexistoval žádný síťový standard schopný rychle přenášet velké objemy dat z provozní do informační úrovně architektury Průmysl 4.0.

Díky pokročilé fyzické vrstvě sítě Ethernet, nebo zkráceně Ethernet-APL, společnost Pepperl+Fuchs a další společnosti nastavili významný milník: Jedná se o klíčovou technologii a jediný způsob, jak přenést digitalizaci do každého zákoutí v oblasti zpracovatelských závodů. Ethernet-APL zahrnuje dlouhé délky kabelů, ochranu proti výbuchu a interoperabilitu, takže umožňuje nepřetržitou a transparentní komunikaci napříč všemi úrovněmi hierarchie. Získejte další informace o průkopnické technologii, která připravuje cestu pro náročné aplikace IoT ve zpracovatelském průmyslu.

Nyní k dispozici: Provozní přepínač Ethernet-APL pro montáž na lištu DIN je nejnovější inovací systému FieldConnex® a prvním přepínačem v oblasti automatizace procesů, který propojuje běžné komunikační technologie s technologií Ethernet-APL.

Chcete zjistit více? Naši odborníci na Ethernet-APL vám rádi představí technologii, která je připravená na budoucnost, a proberou s vámi další kroky. Jednoduše nás kontaktujte

Hlavní přednosti – Proč Ethernet-APL?

Splňuje všechny ústřední požadavky pro zpracovatelské závody
Vůbec poprvé: moderní technologie Ethernet použitelná v prostředích s nebezpečím výbuchu
Navrženo pro jiskrovou bezpečnost
Efektivní modernizace závodů
Vysoké přenosové rychlosti
Vysoký stupeň interoperability

Výhody

Efektivní komunikace mezi všemi úrovněmi

Efektivní komunikace mezi všemi úrovněmi

Ethernet-APL podporuje přímé připojení periferií k nadřízeným systémům, a poprvé tak umožňuje vytvořit jednotnou komunikační infrastrukturu napříč všemi úrovněmi řízení procesů a společností. Při přenosové rychlosti 10 Mbit/s jsou obrovské objemy dat přenášeny na velké vzdálenosti nejméně 300krát rychleji než při použití současných technologií, jako je HART nebo provozní sběrnice.
Zvýšená disponibilita závodu

Zvýšená disponibilita závodu

Kromě ryze procesních hodnot poskytují moderní periferní zařízení cenná dodatečná data. Díky technologii Ethernet-APL mohou operátoři zařízení využívat v reálném čase a v maximální možné míře schopnosti zařízení, centrálně sledovat stav jejich součástí a včas identifikovat požadavky na údržbu. Tím se vyhnou neplánovaným prostojům a výrazně zvýší disponibilitu závodu.
Jednoduchá a nákladově efektivní modernizace závodu

Jednoduchá a nákladově efektivní modernizace závodu

Technologie Ethernet-APL podporuje topologii hlavní komunikační linky s odbočkami zavedenou ve zpracovatelském průmyslu a je použitelná pro průmyslové ethernetové protokoly, jako jsou Ethernet/IP, HART-IP a PROFINET. To zjednodušuje integraci pro plánovače, projektanty závodů a operátory zařízení, protože lze nadále používat stávající instalace a infrastruktury a je zajištěna ochrana investic.
Flexibilní použití po celém světě

Flexibilní použití po celém světě

Nová pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet založená na zavedených standardech IEEE a IEC umožňuje komunikaci, která může být certifikována ve všech oblastech světa. Kromě toho testování a certifikace produktů zajišťují interoperabilitu, takže i zařízení od různých výrobců mohou bez problémů spolupracovat.

Utváření budoucnosti zpracovatelského průmyslu: Základní informace, terminologie, topologie

Pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet, zkráceně Ethernet-APL, umožňuje nejrychlejší a nejefektivnější přenos velkých množství dat z prostředí s nebezpečím výbuchu do cloudu. Zjistěte, co znamená Ethernet-APL a které aspekty je potřebné standardizovat, abyste získali komplexní definici fyzické vrstvy.

Ethernet-APL zahrnuje dlouhé délky kabelů, ochranu proti výbuchu a interoperabilitu, takže umožňuje nepřetržitou a transparentní komunikaci napříč všemi úrovněmi hierarchie. Upoutávka nabízí letmý pohled na tuto průkopnickou technologii... 

Pokročilá fyzická vrstva sítě Ethernet je vhodná pro všechny výrobní závody, protože instalační architektura poskytuje flexibilitu a ochranu proti výbuchu pro všechny typy prostředí s nebezpečím výbuchu. Video ukazuje typické topologie pro automatizaci procesů…

Jak realizovat jiskrovou bezpečnost pomocí technologie Ethernet-APL

V tomto videu se dozvíte, jak snadno realizovat jiskrovou bezpečnost pomocí technologie Ethernet-APL. Technologie Ethernet-APL přebírá koncept známý z FISCO, ale umožňuje vyšší výkon a větší vzdálenosti mezi přepínačem a provozním zařízením. Pro ověření jiskrové bezpečnosti byla do známé normy IEC (IEC 60079) zařazena další kapitola. Tento koncept jiskrové bezpečnosti připojení Ethernet APL je pro dvouvodičový jiskrově bezpečný Ethernet označován jako 2-WISE.

Koncept 2-WISE tedy nakonec není úplně nový. Většině uživatelů, kteří dnes musí používat koncept entit k prokázání jiskrové bezpečnosti pro technologie zařízení s analogovými signály, se při použití technologie Ethernet APL uleví.

 

Jiskrová bezpečnost bez jakýchkoli výpočtů

Jiskrová bezpečnost bez jakýchkoli výpočtů

Za účelem zjednodušení zkušebního procesu pro ověřování jiskrové bezpečnosti zařízení s technologií Ethernet-APL a kabelů v segmentech APL byla v normě IEC TS 60070-47 (2-WISE) normalizována nová koncepce systému. Určuje univerzální limity pro definování jiskrové bezpečnosti v obvodech APL.

Výrobce provozního zařízení kompatibilního s technologií Ethernet-APL zaručuje dodržení požadovaných mezních hodnot podle normy 2-WISE. Jsou rozlišovány nejen různé zóny, ale také jednotlivé divize. Uživatel musí vybrat zařízení podle požadované zóny, zajistit vhodný kabel a zdokumentovat instalaci. Časově náročné vlastní výpočty tak již nejsou nutné. 

Používejte provozní zařízení všech generací

Provozní přepínač Field Connex® Ethernet-APL nabízí dvojí funkci pro přístroje se sběrnicí PROFIBUS PA. Kromě technologie Ethernet-APL automaticky rozpozná protokol sběrnice Profibus PA a mapuje data z přístrojů připojených ke sběrnici PROFINET pro řídicí technologii. Tato funkce je ve standardech pro sběrnice Profinet a Profibus definována jako „Proxy“. Nejdůležitější vlastností této technologie je, že tento přenos je zpracován pro všechny protokoly a zařízení běžně používané v technické stanici a je naprosto srozumitelný pro projektanty a operátory. 
Bezproblémové integrace zařízení do řídicí stanice a technického systému je dosaženo prostřednictvím profilu PA, který je standardizován pro sběrnice Profibus a Profinet. Definuje měřené hodnoty, konfigurační parametry a hromadná hlášení stejných provozních zařízení, a to i od různých výrobců. Šetří také úsilí vynakládané při navrhování velkého počtu měření a výměn zařízení.

Velká rozmanitost s řadou SR

Technologie Ethernet-APL v pouzdru SR

Řada SR je určena k použití v prostředích s nebezpečím výbuchu a v náročných podmínkách a nabízí různé velikosti a rozměry pro rozmanité aplikace využívající technologii Ethernet-APL. Lze integrovat libovolné příslušenství, jako jsou přírubové desky, závěsy, montážní držáky nebo zabezpečení víka, podle specifikací od zákazníka. Skříně SR jsou vyrobeny z kartáči broušené nerezové oceli AISI 316L a všechny upevňovací prvky jsou standardně vyrobeny z nerezové oceli třídy A4, aby byla zajištěna vynikající odolnost proti ztrátě lesku a korozi.

Nákladově efektivní řešení: Skříně GR

Technologie Ethernet-APL v pouzdru GR

Skříně řady GR jsou vyrobeny z uhlíkem plněného polyesteru vyztuženého skelnými vlákny a vybaveny šrouby krytu z nerezové oceli. Tato řada skříní poskytuje antistatické řešení, které je stabilizované vůči UV záření a odolné proti korozi. Obsahuje mnoho prvků, které zjednodušují instalaci a manipulaci, jako jsou vyhrazená místa pro otevírání, pěnové těsnění zajišťující krytí IP66 a speciální ochrana těsnicí hrany. Díky rozšířenému rozsahu provozních teplot až do –60 °C může řada skříní GR sloužit jako nákladově efektivní řešení pro mnohé instalace, které by jinak vyžadovaly skříně z nerezové oceli.

Kontakty

Máte nějaké dotazy ohledně pokročilé fyzické vrstvy sítě Ethernet (Ethernet-APL) nebo chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Jednoduše vyplňte kontaktní formulář a zašlete nám zprávu.