Leading the way.
Reinventing positioning.
Revolutionizing safety.

Absolutní polohovací systémy safePXV a safePGV
podle klasifikace SIL 3 / PL e

Maximální bezpečnost – dobrý pocit

Bezpečnostní aplikace podle klasifikace „SIL 3 / PL e“ vyžadují striktní splnění nejvyšších bezpečnostních směrnic, aby byla vždy zajištěna optimální ochrana osob i strojů. Zatímco dříve byla tato úroveň bezpečnosti spojena s vysokými náklady a vynaloženým časem, nyní ji uživatelé realizují mnohem jednodušeji – pomocí našich nových, na celém světě unikátníchsafePXV“ a „safePGVpolohovacích systémů.

Tyto systémy vycházející z multiredundantní technologie, umožňují bezpečné absolutní polohování podle klasifikace SIL 3 / PL e, poprvé s jedním jediným snímačem. Systém safePXV poskytuje perfektní řešení pro lineární absolutní polohování, systém safePGV pro spolehlivou navigaci automatizovaných naváděných vozidel (AGV). Spolehněte se na tuto inovativní snímačovou technologii pro maximální bezpečnost!

Skutečná inovace

Bezpečné absolutní polohování podle klasifikace SIL 3 / PL e s jedním jediným snímačem
Tato multiredundantní technologie je kombinací bezpečného firmwaru, 2D snímací hlavy a pásu s dvoubarevnými kódy Data Matrix
Přímý, bezpečný přenos dat do bezpečnostního PLC sběrnicí PROFINET, protokolem PROFIsafe, aniž by byl potřebný jakýkoliv další funkční blok
Zajištění souladu se směrnicí o strojních zařízeních tak, aby byly chráněny osoby i zařízení, je nyní mnohem snadnější

Výhody

Maximální bezpečnost a efektivita

Maximální bezpečnost a efektivita

U polohovacích systémů safePXV a safePGV dodává jediný snímač bezpečná data podle klasifikace SIL 3 / PL e do bezpečnostního PLC. Toto nové řešení pro bezpečnost splňuje bez problémů bezpečnostní požadavky a efektivně funguje. Když jde o bezpečnost, vyvarujte se kompromisů!
Inovativní technologie a vysoká flexibilita

Inovativní technologie a vysoká flexibilita

Tyto nové polohovací systémy vycházejí z osvědčené inovativní technologie. Díky své vícenásobné redundanci, velkému skenovacímu okénku a velké hloubce ostrosti jsou systémy safePXV a safePGV velmi odolné a flexibilní. Spolehněte se na nejmodernější polohovací systémy na trhu!
Rychlé, pohodlné smontování

Rychlé, pohodlné smontování

Pás s kódy Data Matrix je samolepicí a je k dispozici v délkách podle požadavku zákazníka. Stačí, když snímací hlava je vzhledem k pásu s kódy vyrovnána přibližně. Díky širokému skenovacímu okénku snímače a velké hloubce zaostření již není potřebnépřesné vyrovnání kamery. Rychlá a snadná montáž.
Uvedení do provozu pomocí funkce Plug&Play

Uvedení do provozu pomocí funkce Plug&Play

2D kameru lze snadno parametrizovat pomocí souboru PROFINET-GSDML prostřednictvím bezpečnostního PLC. Varianty sběrnice Fieldbus jsou řízeny přímo prostřednictvím řídicí jednotky. Navíc rozhraní integrovaná v plášti snímače usnadňují systémovou integraci. Využijte výhod snadného uvedení do provozu!

Špičková technologie

Bezpečná data přímo ze snímače

Polohovací systémy safePGV a safePXV

2D snímací hlava těchto nových absolutních polohovacích systémů snímá barevné kódy pásu s kódy Data Matrix. Obdržená informace, jež je založena na bezpečném algoritmu ve snímači, je zpracována inovativním firmwarem, který ji dále odešle jako bezpečná data podle klasifikace SIL 3 / PL e do bezpečnostního PLC. Této vysoké úrovně bezpečnosti poprvé dosáhnete s jediným snímačem.

Vícenásobně redundantní, flexibilní

Polohovací systémy safePGV a safePXV

Díky užití kódů Data Matrix jako nosiče informací lze data redundantně mapovat. Širokým skenovacím okénkem je zajištěna další redundance, protože v jediné snímací operaci je snímáno až pět kódů Data Matrix. Tyto polohovací systémy zajišťují spolehlivé polohování i v případě, že je několik kódů znečištěno nebo poškozeno. Překážkou není zakřivení s malým poloměrem ani prudké stoupání nebo prudké klesání, ani přerušení linie v délce až 75 mm – na unikátní vzdálenosti až 100 000 m!

Nová generace polohovacích systémů na YouTube

Svými novými polohovacími systémy společnost Pepperl+Fuchs nastavila nové normy pro spolehlivost, odolnost proti rušení a pro zacházení.
Ale čím přesně se tato generace snímačů vyznačuje? V tomto videu na YouTube uvidíte její specifika na konkrétních příkladech použití (uvedené hodnoty jsou pouze fiktivní).

Všestranné bezpečnostní aplikace

safePXV – bezpečné polohování

Polohovací systém safePXV

Polohovací systém safePXV nabízí bezkonkurenčně spolehlivé lineární absolutní polohování. Díky snadnému zacházení je vhodný pro řadu různých aplikací. Na obrázku je zachycen systém safePXV, který zajišťuje přesné polohování podvěsných dopravníků na výrobní lince. Vedle toho se používá pro regálové zakladače k manipulaci s materiálem, pro otočné stoly nebo pro výtahyvětrné turbíny.

safePGV – bezpečná navigace

safePGV – bezpečná navigace

Kromě absolutního polohování poskytuje polohovací systém safePGV také veškerá data potřebná ke spolehlivému ovládání AGV vozidel. Tato vozidla jsou používána na výrobních linkách v automobilovém průmyslu. Podle vysílané polohy Y a úhlu lze nepřetržitě korigovat odchylky trasy. Podle bezpečné polohy X zajišťuje systém safePGV bezpečnou vzdálenost mezi AGV vozidly, a tak chrání pracovníky.

Kontakty

Máte k naší zprávě o polohovacích systémech safePXV a safePGV jakékoliv dotazy? Nebo potřebujete další informace? Rádi vám pomůžeme! Jednoduše vyplňte kontaktní formulář a zašlete nám zprávu.