Chytrá.
Malá.
Unikátní.

Inteligentní přepěťová ochrana M-LB-5000
NOVÉ: Jednoduchá přepěťová ochrana M-LB-2000

 

Přepětí – nejčastěji podceňovaná příčina poškození

Přepětí způsobená údery blesků nebo spínáním jsou jednou z nejčastějších příčin poškození elektroniky. Zpracovatelský průmysl je zranitelný, protože přepětí může mít katastrofální následky: od požárů, poškození nebo zničení nákladných komponent a strojů až po zhroucení celých automatizačních systémů a ohrožení personálu. Je proto velmi důležité, aby byl váš závod systémem ochrany proti přepětí vybaven.

Na základě 20 let zkušeností disponuje společnost Pepperl+Fuchs značnými technickými znalostmi v oboru ochrany proti přepětí. V kombinaci s našimi zkušenostmi v oboru ochrany proti výbuchu, analogovými technologiemi a moduly rozhraní jsme vyvinuli 6,2 mm úzké zásuvné moduly ochrany proti přepětí M-LB-5000, které nabízejí mnohem více než jen ochranu. Nastavte ve vašem závodu novou úroveň spolehlivosti a výkonu!

Fakta+čísla

Na celém světě dochází každou sekundu k 40 až 50 úderům blesku, nebo téměř k 1,4 miliardám úderů za rok.
Blesky často udeří do stejného místa opakovaně. Budova Empire State Building je zasažena bleskem průměrně 23krát ročně.
Blesk může způsobit nebezpečně vysoké rozdíly potenciálů až 2 km daleko od místa úderu.
Náhrady škod způsobených bleskem, které pojišťovny uhradí, přesahují 1 miliardu dolarů ročně!
Energie blesku je extrémní! Výboj blesku může rozžhavit okolní vzduch na teploty až pětkrát vyšší než jaké panují na povrchu Slunce.

Příklady použití – Nové standardy v ochraně proti přepětí

Systém přepěťové ochrany M-LB-5000 spolehlivě chrání nákladné komponenty a zařízení závodu před přepětím a proudovými špičkami. Modul ochrany proti přepětí poprvé nabízí unikátní kombinacidiagnostiky a modularityúzkém pouzdrušířce pouze 6,2 mm. V tomto videu uvidíte, jak může nový systém ochrany proti přepětí ve vašem závodě zajistit vyšší efektivitu, flexibilitumaximální dostupnost.

Nejsnazší způsob ochrany majetku

Kontrola stavu modulu ochrany proti přepětí

Světelný ukazatel zobrazuje stavové informace modulu dobře viditelnou a srozumitelnou formou. Prostřednictvím napájecí lišty lze stavové informace předávat na řídicí úroveň. Pracovníci oddělení plánování a údržby mohou stav modulu přepěťové ochrany kdykoli zkontrolovat a nepotřebují k tomu žádné nástroje. Není nutné vstupovat do zařízení nebo rozvaděče.

Výměna modulů během provozu

Nový modulární systém přepěťové ochrany M-LB-5000 obsahuje základní modul a zásuvný ochranný modul. To umožňuje uživatelům snadno vyměňovat moduly během provozu. Pokud je modul po vyjmutí vložen otočený o 180°, signální obvod bude přerušen integrovanou odpojovací funkcí. Tato funkce odpojení smyčky umožňuje testování izolace a sledování smyčky během uvádění do provozu.

Modernizace stávajícího zařízení

Při modernizaci stávajícího zařízení umožní kompaktní provedení pouzdra snadnou a prostorově neutrální náhradu řadicích terminálů komponenty pro potlačení přepětí. Uživatelsky vstřícné provedení mechaniky umožňuje obsluze pohodlnou instalaci modulů bez jakéhokoli zapojování vodičů.

Záblesk inspirace

Týmový duch a vytrvalé úsilí umožnily vývojovému týmu společnosti Pepperl+Fuchs vyvinout extrémně kompaktní modul přepěťové ochrany M-LB-5000, který spolehlivě chrání procesy a zařízení před přepětím. V tomto videu hovoří tři kolegové o požadavcích, začátcích a výsledcích projektu…

Přepěťová ochrana M-LB-5000 v kostce

Systém přepěťové ochrany M-LB-5000 chrání vysoce nákladné stroje a komponenty závodu před nebezpečným přepětím a proudovými špičkami. V tomto videu Friedrich Füß, manažer produktového portfolia pro technologie rozhraní ze společnosti Pepperl+Fuchs, předvádí modul, který nabízí jedinečnou kombinaci diagnostiky a modularity v 6,2mm pouzdru…

Výhody přepěťové ochrany M-LB-5000

Spolehlivá diagnostika uvnitř

Spolehlivá diagnostika uvnitř

Průběžné sledování vlastní činnosti se stavovým indikátorem zobrazuje uživateli optimální dobu pro výměnu modulů. Díky tomu lze provádět prediktivní údržbu a snížit provozní náklady. Využijte nejvyšší úroveň ochrany proti přepětí ve svém závodě!
Snadná manipulace Plug&Play

Snadná manipulace Plug&Play

Modulární design systému M-LB-5000 umožňuje uživatelům rychle vyměňovat zásuvné moduly ochrany během provozu – bez jakéhokoli přerušení signálního obvodu. Využijte výhody rychlé instalace bez použití nástrojů, rychlého uvedení do provozu a snadné údržby!
Konstrukce pouzdra šetří prostor

Konstrukce pouzdra šetří prostor

Se šířkou pouze 6,2 mm nabízí nové moduly přepěťové ochrany M-LB-5000 nejvyšší prostorovou hustotu a redukují instalační prostor na minimum. Získejte více flexibility a omezte využití prostoru ve vašem rozvaděči!
Flexibilní aplikace na celém světě

Flexibilní aplikace na celém světě

Systém ochrany proti přepětí M-LB-5000 byl vyvinut na základě požadavků trhu a budoucích potřeb. Certifikace podle mezinárodních standardů zajišťuje bezproblémový provoz kdekoli na světě. Zvyšte flexibilitu ve svých aplikacích a spolehněte se na podporu našich specialistů!

360° – Prozkoumejte přepěťovou ochranu M-LB-5000

M-LB-2000 – jednoduchá přepěťová ochrana

Modul přepěťové ochrany M-LB-2000
Modul M-LB-2000 je vybaven základními funkcemi. Kompaktní 6,2mm pouzdro je zkonstruováno pro montáž na lištu DIN a integrovaná funkce odpojení smyčky zjednodušuje odstraňování závad v případě poruchy. Modul M-LB-2000 s přidanou přepěťovou ochranou je ideální pro použití v rozvodných skříních s omezeným prostorem nebo jako prostorově neutrální dokonalejší náhrada za nožové odpojovací svorkovnice.
Přepěťová ochrana od společnosti Pepperl+Fuchs

Kontakty

Máte nějaké dotazy ohledně inteligentní přepěťové ochrany M-LB-5000 a jednoduché přepěťové ochrany M-LB-2000? Chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Stačí vyplnit kontaktní formulář a poslat nám zprávu.