Driving innovation.
Achieving flexibility.
Improving simplicity.

UMB800

Ultrazvukový senzor z nerezavějící oceli

Funkce

Ultra-kompaktní senzor z nerezavějící oceli

Ultra kompaktní senzor z nerezavějící oceli

S průměrem 18 mm a délkou pouze 55 mm je UMB800 nejkompaktnějším ultrazvukovým senzorem své třídy. Pouzdro senzoru je celé vyrobeno z nerezavějící oceli (1.4404/316L) a všechny materiály splňují normu FDA. Velký detekční rozsah a velmi kompaktní design otevírají nové možnosti automatizace v hygienických a dalších náročných aplikacích.
Certifikace EHEDG a ECOLAB

Certifikace EHEDG a ECOLAB

Senzor s certifikací EHEDG a ECOLAB a speciálně navrženou upevňovací přírubou splňuje požadavky pro použití v zónách kontaktu s produktem v potravinářském, nápojovém a farmaceutickém průmyslu. Integrace je velmi snadná: po přidání senzoru do stávajícího systému není třeba jakkoli měnit čisticí procesy.
Odolává chemikáliím a rozpouštědlům

Necitlivý vůči chemikáliím a rozpouštědlům

Robustní konstrukce ultrazvukového senzoru UMB800 z nerezavějící oceli snadno odolává působení agresivních chemikálií a rozpouštědel. Odolnost senzoru umožňuje využívat snadné postupy čištění s krátkými cykly a zvyšuje tak celkovou dostupnost stroje.
Krytí IP68/IP69K proti vniknutí vody a čisticí páry

Odolnost vůči vysokým teplotám a oplachování

Ultrazvukový senzor UMB800 nabízí stupeň ochrany IP68/IP69K a umožňuje snadné čištění vysokotlakou párou. Navíc odolává výrazným teplotním výkyvům a zůstává funkční i při trvalé provozní teplotě až 85 °C.

Konstrukce speciálně navržená pro náročné požadavky

Slepá zóna pouze 70 mm
Detekční dosah až 800 mm
Spolehlivé, na barvě nezávislé měření
Senzor a upevňovací příruba mají certifikaci EHEDG
Velmi jednoduchá montáž bez nástrojů
Rychlé a snadné čištění

UMB800 - designed for high requirements

Předpisy pro komponenty automatizační technologie používané v hygienických aplikacích jsou přísné. Speciální konstrukce našich ultrazvukových senzorů UMB800 vyhovuje všem typickým požadavkům pro použití v potravinářském, nápojovém a farmaceutickém průmyslu

Případy použití senzoru UMB800

Spolehlivá detekce a bezpečné zabalení potravin na automatizované lince

Pokud jsou potraviny baleny na automatizované lince, musí být každé balení před uzavřením plastové vaničky naplněno správným množstvím. Ultrazvukový senzor UMB800 detekuje obsah nezávisle na barvě, povrchu nebo vlhkosti. Velký detekční rozsah a spolehlivé spínání umožňují kontrolovat všechny vaničky s různým množstvím náplně. Hygienické provedení senzoru pomáhá odstranit jakékoli riziko kontaminace.

Ultrazvukový senzor UMB800 detekuje potraviny

Bezpečnost procesu dávkování tablet, kapslí a granulátu

Před zabalením do blistru nebo dávkováním do lahviček jsou farmaceutické výrobky dočasně ukládány v násypkách na stroji pro zajištění nepřetržitosti procesu balení. Možnost detekce bodu minimální přípustné úrovně naplnění je stejně důležitá jako prevence přeplnění zásobníku v místě dodávky produktu. Senzor UMB800 umožňuje detekovat a měřit limity naplnění a vyprázdnění přímo v násypkách.

Ultrazvukový senzor ve farmaceutickém provozu

Zajímá Vás další využití ultrazvukových senzorů? Stáhněte si našeho průvodce technologií

Ke stažení: průvodce technologií ultrazvukových senzorů

Společnost Pepperl+Fuchs představuje „Průvodce technologií ultrazvukových senzorů“ v podobě bezplatného multimediálního obsahu ke stažení. Tento průvodce technologií obsahuje více než 30 let zkušeností v oblasti technologie ultrazvukových senzorů a pomáhá jak začátečníkům, tak i odborníkům. Jako speciální bonus jsou do průvodce technologií zařazeny animace, které jsou vestavěny přímo do dokumentu. Stáhněte si bezplatně kopii ihned a získejte cenný profesní vhled a rady.

Sledování procesů povrchové úpravy

Z povrchu kovových součástí musí být před lakováním odstraněny veškeré zbytky olejů a maziv. Tento proces probíhá ponořením do kyseliny. V tomto případě dva ultrazvukové senzory sledují přítomnost kovových součástí před a po ponoření do vany. Pokud součást zůstane ve vaně, je možné proces okamžitě zastavit. Výšku hladiny ve vaně je možné spolehlivě kontrolovat pomocí ultrazvukových senzorů. Pokud hladina kyseliny klesne na minimální úroveň, senzor UMB800 vyšle signál k automatickému doplnění kyseliny. Při dosažení maximální hladiny ultrazvukový senzor přívod kyseliny zastaví.

Ultrazvukový senzor UMB800 v chemickém provozu

Podívejte se na UMB800 při práci

Kontakty