Ipari érzékeléstechika
+36 88 545 902
+36 88 560 472
Leválasztók, jelátalakítók
+36 88 545 902
+36 88 560 472

Olaj-, petróleum- és benzinszeparátorok ellenőrzése

Olaj-, petróleum- és benzinszeparátorok ellenőrzése

Olaj-, petróleum- és benzinszeparátorok ellenőrzése
Olaj-, petróleum- és benzinszeparátorok ellenőrzése

Az olajszeparátorok és az olaj-víz szeparátorok használata elengedhetetlen a talajvíz olaj, benzin és petróleum általi szennyezésének kiküszöböléséhez. A víz, de különösen az ivóvízként és egyéb emberi fogyasztásra használt talajvízforrások értékes készletek, amelyeket kötelességünk megvédeni a szennyezéstől. A gépkocsiszervizek, a repülőterek kifutópályái és egyéb ipari tevékenységek olajos vizes túlfolyást okozhatna, amely a talajvíz szennyezéséhez vezethet.
 
Az olajszeparátorok és olaj-víz szeparátorok megakadályozzák, hogy ezek a káros vegyületek a környezetbe jussanak, így megőrzik a talajvíz tisztaságát.
 
Az olajszeparátoroknak és az olaj-víz szeparátoroknak meg kell felelniük az EN 858-1:2002 európai szabványban megfogalmazott követelményeknek. Ám az olajszeparátor beszerelése még nem biztosít teljes védelmet a talajvízszennyezés ellen. Csak az garantálja az olaj-víz szeparátor rendszer üzembiztos működését, ha a berendezést rendszeresen megvizsgálják, és rutinszerűen ellenőrzik. E biztonsági és karbantartási vizsgálatok elvégzése nélkül nem előzhető meg a környezetszennyezés, és az ebből következő felelősség kockázata.
 
Az olajszeparátorok és az olaj-víz szeparátorok alapos megfigyelése egy elektronikus vészjelzőrendszerrel történik, amelynek része egy korai figyelmeztetőmechanizmus is, amely megfelelő időben képes felismerni a kritikus működési állapotot, és így megelőzhető a szennyezőanyagok környezetbe kerülése.
 
Azokon a területeken, ahol nincs emberi jelenlét, és ahol elérhető hálózati feszültség, egy GSM mobilhálózat által működtetett vészjelző kapcsolórendszer tud biztosítani éjjel-nappali védelmet.
 
Az olajszeparátorokhoz kapcsolódó elektronikus vészjelzőrendszerekkel kapcsolatos követelmények szintén szerepelnek az EN 858-1:2002 európai szabványban. Ez a szabvány konkrét követelményeket fogalmaz meg, többek között előírja, hogy alakítsanak ki egy olyan „berendezést, amely vészjelzést ad ki, ha túl magas könnyűfolyadék- vagy túl magas/alacsony szennyvízszintet” észlel.