Serviceline
Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Czujniki F31K2 — wykrywanie położenia zaworów w trudnych warunkach otoczenia

Przy każdej pogodzie

Najnowszy czujnik położenia zaworu firmy Pepperl+Fuchs to model F31K2, zaprojektowany specjalnie do użytku w trudnych warunkach. Główne obszary jego zastosowań to przemysł chemiczny, petrochemiczny oraz wydobycie ropy naftowej i gazu.

Nowa seria czujników F31K2 uzupełnia naszą ofertę „otwartych rozwiązań z dziedziny czujników położenia zaworu do siłowników” o podwójne czujniki indukcyjne. Firma Pepperl+Fuchs to idealny partner, którego rozwiązania spełnią wszystkie wymagania związane z automatyzacją procesów.


Poznaj nową serię czujników F31K2

Czujnik F31K2 — wykrywanie położenia zaworu w ujęciu globalnym


Najważniejsze cechy w skrócie

Łatwy montaż

Łatwy montaż czujników F31K2 na standardowych siłownikach bez konieczności używania dodatkowych elementów mocujących.

Doskonała widoczność

Dzięki otwartej konstrukcji i przezroczystej obudowie zintegrowany sygnalizator jest zawsze widoczny.

Elastyczna obudowa

Obudowa czujnika F31K2 jest zgodna z najnowszymi normami projektowymi, a jego modułowe rozwiązanie zwiększa elastyczność zastosowań.

Doskonała nieprzepuszczalność

Indukcyjna, bezstykowa metoda wykrywania położenia zaworu zapewnia doskonałą nieprzepuszczalność urządzenia i zapewnia ciągłość realizacji procesu.

Duża wytrzymałość

Dzięki dużej odporności na działanie promieniowania ultrafioletowego, temperatury oraz wody morskiej czujniki F31K2 mogą być używane w każdych warunkach na otwartej przestrzeni.

Dobra ochrona

Możliwości użycia czujników F31K2 do zabezpieczania urządzeń przed wybuchem sprawia, że są one szczególnie przystosowanie do zastosowań w przemyśle chemicznym, petrochemicznym oraz związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu.