Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Moduł G20 AS-Interface: wydajne sterowanie rolkami napędzanymi silnikiem na prąd stały w przenośnikach

2018-03-21

G20 AS-Interface Module for DC Motor Rollers
Moduł G20 minimalizuje pracochłonność podłączania rozruszników silników oraz umożliwia wstępny montaż elastycznych segmentów przenośników

Inżynierowie, którzy pracują z systemami przenośników rolkowych w magazynach, muszą się mierzyć z różnymi wyzwaniami. Używane przez nich rozwiązania gwarantują zaspokojenie potrzeb klientów w kwestiach szybkości obsługi, niezawodności, energooszczędności i kosztów. Pepperl+Fuchs wprowadza rodzinę modułów AS-Interface o nazwie G20. W pełni zintegrowany moduł sterujący interfejsu do rolek napędzanych prądem stałym (MDR) zaprojektowano specjalnie z uwzględnieniem ograniczeń w kwestii prędkości, kosztów i zużycia energii u najbardziej wymagających klientów i w najbardziej wymagających zastosowaniach.

Moduł G20 minimalizuje pracochłonność podłączania rozruszników silników i tworzy fundament dla zupełnie nowych metod pracy. Gwarantuje niezawodne działanie silnika dzięki swoim specjalnie zaprojektowanym funkcjom oraz umożliwia wstępny montaż elastycznych segmentów przenośników. Poprawia to szybkość budowania i wydajność działania systemów z rolkami MDR z perspektywy zarówno instalatorów, jak i docelowych klientów.


Montaż modułów AS-Interface w ramie systemu przenośnika rolkowego

Dzięki głębokości montażowej wynoszącej zaledwie 27 mm moduł G20 można przymocować bezpośrednio do ramy przenośnika rolkowego i w ten sposób całkowicie ukryć okablowanie. Montaż wewnątrz ramy jest bardzo łatwy i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Moduł jest umieszczony w jednoczęściowej trwałej plastikowej obudowie odpornej na uderzenia i wstrząsy, która kładzie kres skomplikowanym i czasochłonnym procedurom montażu. Czujniki i rolki MDR są podłączane za pomocą zintegrowanych wiązek przewodów silników i czujników, co znacznie przyspiesza montaż, a jednocześnie redukuje koszty i zmniejsza ogólną złożoność.


Wyższa jakość montażu segmentów przenośników

Po przymocowaniu modułu do ramy przenośnika trzeba tylko odpowiednio włożyć płaskie przewody sieci AS-Interface i złącza AUX. Ta znacznie szybsza i łatwiejsza metoda podłączania uwalania producentów systemów przenośników od konieczności wykonywania skomplikowanych i czasochłonnych czynności montażowych w zakładzie klienta, co ma miejsce w przypadku większości tradycyjnych rozruszników silników. Dzięki wykorzystaniu sieci AS-Interface, a w szczególności modułu G20, można łatwo podzielić całe systemy przenośników, łącznie ze wszystkimi podzespołami sterującymi, na osobno zarządzane segmenty — wstępnie zmontowane, gotowe do transportu, przetestowane i niezależne od pozostałych części składowych.


Wiele różnych opcji sterowania rolkami napędzanymi i wysokie standardy bezpieczeństwa

Moduł G20 jest supernowoczesny pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa. Nowy moduł ma 2 wejścia czujników, 2 wyjścia do sterowania silnikami i 2 złącza zasilania silników, co łącznie pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie rolkami MDR we wszystkich zastosowaniach. Moduł G20 zapewnia prąd rozruchowy o natężeniu do 5 A na każdy silnik. Elastyczność zastosowań zapewniają rozliczne konfigurowalne ustawienia prędkości, profile przyspieszania oraz możliwość łatwej zmiany kierunku obrotu. Moduł G20 oferuje też wysokie standardy bezpieczeństwa — jest wyposażony w bezpiecznik topikowy dla każdego silnika DC, a więc nie są potrzebne żadne dodatkowe bezpieczniki.

Dodatkowy ogranicznik napięcia znajdujący się w obudowie G10 przechwytuje nadmierny prąd sprzężenia zwrotnego, który powstaje w momencie zatrzymania przenośników rolkowych. Zapobiega to wyłączeniu zasilania z powodu przepięcia. Kompaktowy ogranicznik G10 można łatwo przymocować do płaskiego przewodu, aby wyrównać prąd sprzężenia zwrotnego maksymalnie czterech silników rolkowych.

Uzupełnieniem modułu G20 MDR jest kolejne urządzenie w rodzinie G20, które stanowi doskonałe rozwiązanie do całkowicie cyfrowego sterowania układami sterowania zaworami, zwrotnicami, układami zatrzymywania i napędami nieregulowanymi. Te moduły rewolucjonizują koncepcję sterowania rolkami MDR i dostarczają producentom przenośników narzędzi pozwalających spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.


Najważniejsze zalety

  • Wersja modułu rolki napędzanej silnikiem na prąd stały umożliwiająca sterowanie prędkością, kierunkiem i rozruchem/wyłączaniem przenośników transportowych.
  • Dostępna cyfrowa wersja do prostych układów rozruchu/wyłączania silników lub siłowników pneumatycznych.
  • Prosty montaż w ramie przenośnika rolkowego bez konieczności używania dodatkowych narzędzi.
  • Jednoczęściowa obudowa z płaskim złączem umożliwia bezpośrednie podłączenie do siłownika/czujnika.
  • Moduły można łatwo podzielić na osobno zarządzane segmenty — wstępne zmontowane, gotowe do transportu i przetestowane.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj