Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Adapter WirelessHART BULLET zapewnia większą elastyczność w mieszalnikach przenośnych

Zastosowanie

W najnowocześniejszych zastosowaniach farmaceutycznych przenośne mieszalniki są często wykorzystywane do produkcji leków i realizacji różnych procesów — od mieszania do podgrzewania i chłodzenia produktów. Zintegrowane mieszadło umożliwia wykorzystanie mieszalników jako pojemników przygotowawczych, buforów materiałowych oraz pojemników na dozowane produkty.


Cel

Mieszalniki są często wykorzystywane w procesach chronionych, co wymaga spełnienia wysokich wymagań i dokonywania wielu pomiarów. Dlatego mieszalniki są wyposażone w czujniki przemysłowe służące do sterowania prędkością napędu mieszadła oraz pomiaru temperatury, ciśnienia, wartości pH i poziomu napełnienie zbiornika. Dane generowane przez te czujniki są przesyłane do układu sterowania procesem, a jednocześnie zapewniona jest elastyczność przebiegu procesu i mobilność mieszalników.


Rozwiązanie

Adapter BULLET umożliwia bezprzewodowe przesyłanie mierzonych wartości.
Adapter BULLET umożliwia bezprzewodowe przesyłanie mierzonych wartości.

Ponieważ czujniki są kompatybilne z sygnałami HART 4 mA … 20 mA, dane z urządzeń polowych mogą być przesyłane bezprzewodowo do systemu sterowania procesem z wykorzystaniem technologii WirelessHART — w mieszalniku stosuje się dwa adaptery „BULLET” WirelessHART. Adaptery BULLET umożliwiają przesyłanie danych z urządzeń polowych do bramy WirelessHART, a następnie do systemu sterowania procesem.

Oba adaptery BULLET oraz urządzenia polowe mogą być zasilane bezpośrednio z istniejącego źródła zasilania mieszadła. Jeden adapter BULLET przesyła sygnał 4 mA … 20 mA z mieszadła, a sygnały HART informujące o temperaturze, ciśnieniu, wartości pH i poziomie napełnienia są przesyłane do systemu sterowania przez drugi adapter BULLET, pracujący w trybie multidrop.


Korzyści

Brak konieczności użycia konwencjonalnego okablowania w celu przesyłania danych procesu do układu sterowania pozwala na uzyskanie oszczędności. Nie jest także konieczność użycia baterii, co eliminuje konieczność kontrolowania ich stanu i pozwala uniknąć przestojów. Mieszalniki mogą być szybko przenoszone w przypadku zmiany procesu produkcyjnego lub w celu użycia w innej lokalizacji. Zapewnia to również optymalne wykorzystanie używanego mieszadła. Adapter WirelessHART BULLET pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności, opłacalności i elastyczności w zastosowaniach farmaceutycznych.


W skrócie

  • Ekonomiczne i bardzo elastyczne rozwiązanie do zastosowań w przenośnych mieszalnikach farmaceutycznych
  • Komunikacja WirelessHART eliminuje konieczność podłączania przewodów do mieszalników
  • Dwa adaptery BULLET WirelessHART umożliwiają przesyłanie wielu wartości pomiarowych
  • Urządzenia polowe i zasilane z pętli adaptery BULLET pobierają energię bezpośrednio z mieszadła

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Adapter WirelessHART BULLET

BULLET to jedyny na rynku adapter WirelessHART w obudowie Ex d. Wystarczy podłączyć BULLET do urządzenia polowego i włączyć wydajny, bezprzewodowy przesył sygnału.