Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Adapter WirelessHART łączy mobilne stacje pomiarowe


Elastyczna infrastruktura do zastosowań z przenośnymi czujnikami do monitorowania gazów

Zastosowanie

W zakładach chemicznych monitoruje się jakość powietrza w celu wykrycia nieszczelności. Mobilne stacje monitorujące pozwalają na szybkie wykonywanie i rejestrowanie pomiarów w zmieniających się miejscach, a przy tym są niedrogie. Czujniki służą do wykrywania i mierzenia aktualnych stężeń łatwopalnych gazów i oparów. Stacje monitorujące korzystają z akumulatorów zasilanych energią słoneczną, a do ich połączenia z układem sterującym nie są wymagane kable. Adapter WirelessHART jest zasilany energią przez stację pomiarową.  


Cel

Bezpieczny, bezprzewodowy przesył danych z detektorów gazu poprzez adaptery WirelessHART. Możliwość przemieszczania stacji w inne miejsca (w razie potrzeby).


Rozwiązanie

Bezpieczny bezprzewodowy przesył sygnałów pomiarowych i danych diagnostycznych dzięki adapterowi BULLET.
Bezpieczny bezprzewodowy przesył sygnałów pomiarowych i danych diagnostycznych dzięki adapterowi BULLET.

Adapter BULLET WirelessHART jest instalowany w każdej przenośnej stacji do wykrywania gazów. Adapter WirelessHART jest zasilany przez stację pomiarową i przesyła sygnały pomiarowe i dane diagnostyczne z czujników gazu do sterowni poprzez gateway WirelessHART. Zarządca sieci nieustannie monitoruje sieć i reaguje na odstępstwa od jej normalnego funkcjonowania, np:

  • Dodanie nowego czujnika bezprzewodowego
  • Zmiana pozycji/położenia stacji monitorującej
  • Niestabilna ścieżka połączeniowa / ustanawianie lepszej ścieżki preferencyjnej

Zarządca sieci podejmuje odpowiednie kroki, aby zapewnić działanie sieci WirelessHART na najwyższym możliwym poziomie wydajności.


Korzyści

Stacje pomiarowe są mobilne i autonomiczne dzięki bezprzewodowemu przesyłowi danych pomiarowych i diagnostycznych. Wytrzymała konstrukcja adapterów — dostępnych w wersji Ex i lub Ex d — doskonale sprawdza się w zastosowaniach przemysłowych i gwarantuje wysoką niezawodność przesyłu danych. Możliwość łatwego dołączania dodatkowych mobilnych stacji monitorujących do używanej w zakładzie chemicznym infrastruktury WirelessHART sprawia, że adapter BULLETWirelessHART jest inwestycją na lata.


W skrócie

  • Możliwość łączenia w sieć mobilnych stacji monitorujących w dowolnym miejscu dzięki adapterom BULLET WirelessHART
  • Możliwość sprawnego monitorowania działania systemu w każdej sytuacji dzięki połączeniu WirelessHART
  • Konstrukcja o stopniu ochrony Ex d i Ex i
  • Możliwość dodawania nowych stacji monitorujących w dowolnym momencie

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Adapter WirelessHART BULLET

BULLET to jedyny na rynku adapter WirelessHART w obudowie Ex d. Wystarczy podłączyć BULLET do urządzenia polowego i włączyć wydajny, bezprzewodowy przesył sygnału.