Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Park zbiorników z komunikacją bezprzewodową


Pomiar poziomu został skutecznie zintegrowany z układem sterowania procesem

Zastosowanie

Park 23 zbiorników petrochemicznych jest podłączona do układu sterowania przy użyciu konwencjonalnego okablowania. Celem projektu jest wyposażenie tych zbiorników w dodatkową technologię pomiaru poziomu. Nowe, zabezpieczone przed wybuchem czujniki są wyposażone w interfejs 4 mA ... 20 mA lub HART. Dodatkowe punkty pomiarowe zostaną podłączone do głównego układu sterowania procesem. Łączenie czujników przy użyciu kabli nie było rozważane ze względu na koszty.


Cel

Pomiary poziomu powinny być przekazywane do układu sterowania wyższego poziomu w instalacji zbiorników. Umożliwi to natychmiastowy dostęp do zmierzonych wartości oraz danych diagnostycznych. Sieć czujników powinna umożliwiać łatwe dodawanie urządzeń polowych, co pozwoli na ekonomiczną rozbudowę instalacji w przyszłości. Należy unikać rozwiązań bezprzewodowych wykorzystujących zasilanie akumulatorowe.


Rozwiązanie

Adapter BULLET integruje się bezprzewodowo z istniejącą siecią.
Adapter BULLET integruje się bezprzewodowo z istniejącą siecią.

Adapter BULLET WirelessHART spełnia te wymagania i może zostać podłączony do istniejącej pętli lub być zasilany osobno z 24 V. Adapter może być stosowany w instalacjach typu Ex d lub Ex i i umożliwia przetwornikom poziomu i innym urządzeniom polowym z sygnałem wyjściowym 4 mA... 20 mA lub interfejsem HART bezprzewodową komunikację z systemami sterującymi wyższego poziomu. W przypadku używania urządzeń polowych HART, oferowana przez adapter funkcja multidrop umożliwia odbieranie danych z nawet ośmiu urządzeń polowych.


Korzyści

Adaptery WirelessHART umożliwiają konfigurację sieci bezprzewodowych w sposób ekonomiczny i ułatwiający integrację. Adaptery WirelessHART są odporne mechanicznie i skonfigurowane do pracy w najtrudniejszych warunkach otoczenia. Nowe czujniki zamontowane w instalacji zbiorników zapewniają stałe i bezpieczne połączenie bezprzewodowe z pomieszczeniem sterowniczym. Dane dotyczące procesów oraz poziomy wody są stale monitorowane, a dane diagnostyczne umożliwiają monitorowanie stanu oraz konserwację zapobiegawczą.


W skrócie

  • Adaptery WirelessHART zasilane z pętli lub z sieci
  • Modernizacja oprzyrządowania: Objęcie parku zbiorników siecią bezprzewodową
  • Wydajna i gotowa na przyszłą rozbudowę integracja z głównym układem sterowania procesem
  • Funkcja multidrop umożliwiająca podłączenie nawet ośmiu urządzeń polowych HART

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Adapter WirelessHART BULLET

BULLET to jedyny na rynku adapter WirelessHART w obudowie Ex d. Wystarczy podłączyć BULLET do urządzenia polowego i włączyć wydajny, bezprzewodowy przesył sygnału.