Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Pepperl+Fuchs i Lufthansa Technik zakładają spółkę typu start-up 3D.aero

2018-03-27

3D.aero Logo

Dwie niemieckie firmy, Pepperl+Fuchs GmbH z Mannheim i Lufthansa Technik AG z Hamburga, założyły spółkę joint venture o nazwie 3D.aero GmbH, w której posiadają po równej liczbie udziałów … Celem działalności nowej spółki jest badanie, rozwój i sprzedaż innowacyjnych rozwiązań z dziedziny automatyki, przeznaczonych dla branży lotniczej. Ponadto spółka będzie zajmować się opracowaniem rozwiązań dotyczących cyfryzacji warsztatów. Siedziba spółki znajduje się w ZAL TechCenter — położonym w Hamburgu, w dzielnicy Finkenwerder centrum, które jest jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków badań lotniczych na świecie. Dzięki tej lokalizacji spółka 3D.aero będzie mogła współpracować z innymi firmami z branży lotniczej.                                                                              

Oprócz rozwiązań przeznaczonych dla warsztatów przemysłowych i systemów automatyki zakładów produkcyjnych, spółka 3D.aero będzie także oferować optyczne urządzenia pomiarowe, aplikacje do kontroli cyfrowej i przetwarzania obrazów oraz powiązane usługi doradcze. Spółka będzie działać jako nowoczesne przedsiębiorstwo typu start-up, zorganizowane bez hierarchii organizacyjnej, a jej młody zespół będzie się składał głównie z pracowników Pepperl+Fuchs i absolwentów Instytutu Technologii Produkcji Lotniczej Uniwersytetu Technologii w Hamburgu.

Dla firmy Pepperl+Fuchs stanowi to kolejny kamień milowy w strategii ekspansji. „Dzięki tej spółce joint venture możemy teraz wykorzystać nasze długoletnie doświadczenie w automatyce przemysłowej także w branży lotniczej. Dlatego szczególnie cieszymy się na ścisłą współpracę z Lufthansa Technik” — uważa dr Gunther Kegel, dyrektor naczelny Pepperl+Fuchs.

„Jest nam niezmiernie miło, że naszym partnerem została firma Pepperl+Fuchs, czołowy producent podzespołów elektronicznych i czujników dla zakładów produkcyjnych i automatyki procesowej. Umożliwi nam to dalszą realizację strategii związanej z Przemysłem 4.0 i wykorzystanie tej wiedzy w naszych produktach i procesach” — stwierdza Bernhard Krueger-Sprengel, starszy wiceprezes oddziału Engine Services w firmie Lufthansa Technik. Pomimo że firma 3D.aero powstała jako część określonego projektu w oddziale Engine Services, będzie obsługiwać wszystkie oddziały Lufthansa Technik oraz inne firmy z branży lotniczej.


O firmie Pepperl+Fuchs

Zatrudniająca ponad 6 tys. pracowników na całym świecie firma Pepperl+Fuchs jest jednym z wiodących dostawców czujników przemysłowych i układów do ochrony przed wybuchem. Siedziba w Mannheim stanowi centrum wiedzy technicznej. Inżynierowie i specjaliści prowadzą tam badania i opracowują najnowsze technologie i produkty. Jest to firma rodzinna założona w 1945 roku. Obecnie ma 40 spółek zależnych i prowadzi działalność na 6 kontynentach. Globalny zasięg umożliwia firmie wykazanie się tym, co najlepsze: najwyższymi standardami technicznymi z wydajnymi, zapewniającymi oszczędność możliwościami produkcyjnymi. Pepperl+Fuchs ma ustaloną renomę jako partner firm związanych z technologią automatyki na całym świecie i oferuje im największy asortyment sprawdzonych podzespołów, spełniających wymagania dotyczące zastosowań w zakładach produkcyjnych i automatyce procesów.


O firmie Lufthansa Technik

Grupa Lufthansa Technik, z 35 spółkami zależnymi i stowarzyszonymi, to jeden z z czołowych dostawców usług technicznych w branży lotniczej na świecie. Firma jest certyfikowaną na całym świecie organizacją w dziedzinie projektowania, produkcji i obsługi, zatrudniającą ponad 25 tys. pracowników. Portfolio produktów firmy Lufthansa Technik obejmuje całą gamę usług przeznaczonych do samolotów rejsowych i samolotów dla VIP-ów/do misji specjalnych, silników, podzespołów i urządzeń stosowanych podczas lądowania, przeznaczonych do cyfrowego wsparcia floty, obsługi, napraw, modernizacji, modyfikacji, realizacji i przekształceń, a także do produkcji innowacyjnych produktów do kabin.


amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj