Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czy znasz odpowiedź? Poznaj rozwiązanie naszej zagadki z 1. wydania biuletynu elektronicznego z marca 2018

2018-03-12

Który symbol mam na szyi?

riddle, puzzle, e-news, brainteaser, brain teaser, neck, symbol
W jaki sposób mężczyzna może odgadnąć, jaki symbol nosi na szyi?

Czterech mężczyzn zostało porwanych z powodu skarbu, jaki posiadali. Zostali oni ustawieni jeden za drugim i na szyi każdego z nich namalowano symbol. Pomiędzy pierwszymi trzema a czwartym jest ściana, dlatego nikt go nie widzi, a on nie widzi innych. Pierwszy mężczyzna widzi drugiego i trzeciego, a drugi widzi trzeciego. Mężczyźni wiedzą ,że symbole to dwa słońca i dwa węże. Muszą stać nieruchomo i nie mogą ze sobą rozmawiać.

Mężczyźni odzyskają swój skarb jeśli jeden z nich prawidłowo zgadnie, jaki symbol znajduje się na jego szyi. Po kilku minutach mężczyzna podaje prawidłową odpowiedź.

Jak to odpowiedź i jak na nią wpadł?


Rozwiązanie

Po kilku minutach drugi mężczyzna podał odpowiedź. Zobaczył, że mężczyzna przed nim nosi na szyi symbol słońca i pomyślał, że gdyby on również miał na szyi taki symbol, to pierwszy z mężczyzn wiedziałby na pewno, że na jego szyi znajduje się wąż. Ale ponieważ pierwszy z mężczyzn przez kilka minut nie podał odpowiedzi, drugi z nich wiedział, że na jego szyi musi znajdować się inny symbolniż na szyi trzeciego z mężczyzn.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.