Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Firma ecom przedstawia nową generację pierwszego na świecie tabletu zabezpieczonego przed wybuchem

2018-03-08

Tab-Ex® 02 Industry Tablet
Nowy tablet Tab-Ex® 02 nadaje się doskonale do zastosowań związanych z Przemysłem 4.0.

Jako wiodący dostawca rozwiązań w zakresie mobilnych urządzeń obliczeniowych i komunikacyjnych przeznaczonych do użytku w strefach zagrożonych wybuchem, marka ecom firmy Pepperl+Fuchs nieustannie rozwija swoją ofertę mobilnych urządzeń iskrobezpiecznych przeznaczonych do użytku w trudnych warunkach i strefach zagrożonych wybuchem. Obecnie marka ecom przedstawia kolejny model w cieszącej się popularnością serii Tab-Ex® przeznaczonej do użytku w strefach zagrożonych wybuchem: iskrobezpieczny tablet Tab-Ex® 02. Tablet jest wyposażony w wiele standardowych i innowacyjnych funkcji umożliwiających używanie aplikacji cyfrowych poza siedzibą firmy. Model Tab-Ex® 02 nadaje się doskonale do zastosowań związanych z Przemysłem 4.0.


Wyznaczamy kierunek rozwoju rozwiązań IIoT

Podobnie jak poprzedni model, tablet Tab-Ex® 02 został opracowany w ścisłej współpracy z firmą Samsung Electronics, rynkowym liderem w dziedzinie tabletów. W tablecie wykorzystano najnowsze rozwiązania z urządzenia Samsung Galaxy Tab Active 2. Jest wyposażony w wiele innowacyjnych funkcji, takich jak szybszy procesor i system operacyjny Android N.

Potencjalne połączenie wydajnego oprogramowania oraz funkcji komunikacji z systemami wyższego poziomu to doskonałe rozwiązanie do skomplikowanych zastosowań, wyznaczające kierunek rozwoju układów IIoT. Użycie aplikacji rzeczywistości rozszerzonej umożliwia utworzenie mobilnego stanowiska roboczego AR zapewniającego wizualizację i monitorowanie maszyn i procesów w czasie rzeczywistym — zarówno podczas pracy, jak i konserwacji i napraw. Pozwala to zwiększyć przejrzystość, dostępność instalacji i umożliwia szybszą i bardziej wydajną realizację procesów.

Tablet Tab-Ex® 02 wyróżnia się także doskonałymi cechami użytkowymi: Interfejs użytkownika znany z sektora konsumenckiego jest intuicyjny i przyjazny w obsłudze.Nowy tablet Tab-Ex® 02 to niezawodne narzędzie dla mobilnych użytkowników pracujących w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Bezpieczeństwo i najnowsza technologia

Nowe urządzenia z serii Tab-Ex® 02 charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją, najnowocześniejszą technologią, a także spełniają najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Podobnie jak inne tablety marki ecom są one dostępne w wersji wzmocnionej, przeznaczonej do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, lub wersji Ex przeznaczonej do użytku na całym świecie w strefie 2/Div. 2, a w przyszłości także w strefie 1/Div. 1. Urządzenie podstawowe wyróżnia się klasą ochrony IP68 oraz spełnia wymagania normy wojskowej MIL. Dzięki tym cechom tablet Tab-Ex® 02 to niezawodne narzędzie dla mobilnych użytkowników pracujących w trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Najważniejsze zalety urządzeń z serii Tab-Ex® 02

  • Tablet jest zabezpieczony przed wybuchem i wykorzystano w nim najnowsze rozwiązania z urządzenia Samsung Galaxy Tab Active 2.
  • Innowacyjna technologia do bieżących oraz przyszłych zastosowań IIoT
  • Większa wydajność procesów dzięki cyfrowym aplikacjom i mobilnym rozwiązaniom
  • Dostępny w wersji wzmocnionej przeznaczonej do zastosowań w trudnych warunkach lub w wersji iskrobezpiecznej do użytku w strefie 2/Div. 2 (ATEX, IECEx, CSA / NEC), a także strefie 1/Div. 1 (IV kwartał 2018 r.)

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.