Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Identyfikacja jeszcze nigdy nie była tak łatwa: Głowice odczytu/zapisu RFID z interfejsem IO-Link

2018-04-23

RFID Read/Write Heads with IO-Link
Nowe głowice odczytu/zapisu z interfejsem IO-Link są łatwe w obsłudze i zapewniają maksymalną elastyczność stosowania.

Systemy RFID są ekonomiczne, uniwersalne i zapewniają niezawodność procesów, np. w intralogistyce. Zadania związane z identyfikacją stały się teraz łatwiejsze, szczególnie gdy potrzebna jest duża liczba punktów identyfikacji, dzięki najnowszemu rozwiązaniu: nowym głowicom odczytu/zapisu HF RFID. Urządzenia te są wyposażone w interfejs IO-Link zapewniający łatwą integrację dzięki połączeniu typu punkt-punkt i działają z dowolnym masterem sieci IO-Link. Dzięki tym nowym produktom firma Pepperl+Fuchs wyznacza nowy poziom w dziedzinie elastycznej i nowoczesnej integracji systemów.


Łatwiejsza obsługa

Głowice odczytu/zapisu RFID są dostępne w trzech różnych obudowach, charakteryzujących się kompaktową i wytrzymałą konstrukcją, odpowiednią do stosowania w trudnych warunkach przemysłowych. Oprócz poprzednio stosowanych połączeń ze znanymi, wypróbowanymi modułami ewaluacyjnymi z serii IDENTControl, nowe głowice odczytu/zapisu obsługują szybkie, otwarte i zaprojektowane z myślą o przyszłości połączenia w standardzie IO-Link V1.1.
Nowe głowice odczytu/zapisu są łatwe w obsłudze i stanowią rozwiązanie zapewniające maksymalną elastyczność zastosowań. Użytkownicy mają dwa tryby działania do wyboru, które są odpowiednie zarówno do prostych, jak i złożonych zastosowań:

  • Tryb prosty umożliwia łatwe uruchomienie z wykorzystaniem połączenia typu plug and play, bez konieczności dodatkowego programowania. Dzięki funkcji automatycznego startu nowa seria nadaje się idealnie dla początkujących użytkowników układów RFID lub do stosowaniaw prostych zadaniach związanych z identyfikacją, w których przetwarzana jest niewielka ilość danych. Nie ma potrzeby stosowania bloku funkcyjnego, więc wdrożenie jest nieskomplikowane.
  • Tryb zaawansowany (ekspert) to rozwiązanie zapewniające wysoki poziom dostępu do danych poprzez procedurę handshake’u. Odpowiedni blok funkcyjny wraz z instrukcją można pobrać online.


Nowe głowice odczytu/zapisu obsługują szybkie, otwarte i zaprojektowane z myślą o przyszłości układy w standardzie IO-Link V1.1.

Możliwość obsługi inteligentnych zakładów produkcyjnych

Głowice odczytu/zapisu można łatwo zintegrować z instalacją za pomocą połączenia punkt-punkt z dowolnym masterem IO-Link. Jeśli chodzi o moduły magistrali fieldbus, Pepperl+Fuchs oferuje odpowiednie moduły IO Ethernet ze zintegrowanym układem IO-Link master zapewniające optymalne połączenie oraz całkowitą parametryzację. Oprócz obsługi szeregu protokołów, typowej dla tradycyjnych hierarchicznych połączeń z magistralą fieldbus, umożliwiającej komunikację pomiędzy logicznym sterownikiem programowalnym (PLC) a poziomem polowym, zintegrowany 8-kanałowy master IO-Link zapewnia opcję łączności w obszarze różnych hierarchii w modułach IO Ethernet IO i możliwość tworzenia struktur komunikacyjnych Przemysłu 4.0. Możliwość podłączenia nawet ośmiu głowic odczytu/zapisu RFID z interfejsem IO-Link Zapewnia to wyższą wydajność i niższe koszty kanałów.

Najważniejsze cechy nowych głowic odczytu/zapisu RFID:

  • Standardowy format interfejsu IO-Link zapewnia możliwość stosowania w układach Przemysłu 4.0
  • Tryb prosty ogranicza złożoność bez obniżania parametrów działania
  • Ustandaryzowany system z obsługą szeregu protokołów większości popularnych systemów magistrali
  • Elastyczne i wydajne rozwiązanie umożliwia połączenie głowic odczytu/zapisu IO-Link z innymi urządzeniami w układzie z ethernetowym masterem sieci IO-Link
  • Jeden system zawierający kompleksowy zestaw elementów: głowice odczytu/zapisu, znaczniki oraz master IO-Link Ethernet

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.