Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

„Indywidualne rozwiązania z zakresu łączności”, Meksyk i 50 lat

2018-05-09

Wspominamy Targi Hanowerskie 2018

HANNOVER MESSE 2018

Hasło „Zintegrowany przemysł — połącz i współpracuj” było tematem przewodnim tegorocznych Targów Hanowerskich w Niemczech, które zgromadziły przedstawicieli branży przemysłowej. W Targach wzięło udział 5800 wystawców prezentujących liczne rozwiązania transformacji cyfrowej 210 tysiącom odwiedzających TARGI HANOWERSKIE i Targi CeMAT, które połączono w jedne wydarzenie wystawiennicze. Tegorocznym krajem partnerskim Targów był Meksyk, który zaprezentował kolorową i zróżnicowaną ofertę i przyciągnął do Hanoweru 1400 odwiedzających z tego środkowoamerykańskiego kraju. Technologia Przemysłu 4.0 zdominowała prawie każde stoisko, razem z „cyfrowymi bliźniakami” — internetem rzeczy i połączonym procesem produkcji, które nadawały ton. Na stoisku firmy Pepperl+Fuchs odwiedzający mogli osobiście przekonać się z bliska, czym jest połączenie zakładów produkcyjnych w skali globalnej i produkcja partii liczącej sobie 1 sztukę.


Indywidualne rozwiązania z zakresu łączności

Inteligentne wieloczujnikowe systemy z czujnikami 2-D LiDAR firmy Pepperl+Fuchs umożliwiają dokładne skanowanie konturów obiektów i łączenie danych w chmurze punktów 3D. Trójwymiarowy obraz zeskanowanego obiektu jest następnie udostępniany w ciągu kilku sekund w chmurze NeoNeon w standardowym formacie, umożliwiając natychmiastowe przetworzenie danych przez inne systemy. Podczas TARGÓW HANOWERSKICH system był dostępny do skanowania odwiedzających. Cyfrowy portret wyprodukowany w ilości 1 sztuki odwiedzający mógł zabrać ze sobą do domu. 


Co to oznacza w praktyce? Na przykładzie konkretnego zastosowania pokazaliśmy, jak można elastycznie wdrożyć indywidualne wymagania klienta w procesie produkcji. Dostępne w skali światowej dane również umożliwiają optymalizację wydajności i mocy przerobowych w zakładach produkcyjnych. ​

Szczególna rocznica

Tegoroczna edycja Targów Hanowerskich była szczególnym wydarzeniem dla firmy Pepperl+Fuchs: już od 50 lat firma z siedzibą w Mannheim prezentuje najnowsze innowacyjne rozwiązania przeznaczone do automatyki zakładów produkcyjnych i procesów podczas światowych targów przemysłowych o najwyższej randze.Dr Jochen Köckler (po prawej), dyrektor naczelny Deutsche Messe AG, wręcza certyfikat z okazji 50-lecia na targach w Hanowerze. Certyfikat przyjmuje dyrektor naczelny Pepperl+Fuchs, dr Gunther Kegel.

Od pierwszego uczestnictwa w Targach w 1968 roku wiele się zmieniło, nie tylko jeśli chodzi o stoisko, ale także o samą firmę Pepperl+Fuchs. Niewielka początkowo spółka rozrosła się i stała się globalną firmą zatrudniającą 6000 pracowników w ponad 80 zakładach na całym świecie. Rok po roku firma Pepperl+Fuchs prezentowała na Targach Hanowerskich innowacyjne rozwiązania i zaawansowane technologie w dziedzinie czujników przemysłowych i ochrony przeciwwybuchowej. W tym roku oprócz produktów prezentowanych pod hasłem „Indywidualne rozwiązania z zakresu łączności” odwiedzający mogli odkryć wiele więcej interesujących rozwiązań na stoisku Pepperl+Fuchs, takich jak systemy pozycjonowania z certyfikacją SIL 3/PL oraz nowe, inteligentne przekaźniki bezpieczeństwaarchitekturą 1oo3.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Firma Pepperl+Fuchs już się przygotowuje do świętowania 51. rocznicy na Targach Hanowerskich, ponieważ czas przed kolejnymi targami rozpoczyna się już po zakończeniu ich poprzedniej edycji. Odwiedzający już teraz mogą się nastawić na nowe przeżycia i koncepcje w dniach od 1 do 5 kwietnia 2019 r. na stoisku D76 firmy Pepperl+Fuchs w hali 9. Krajem partnerskim będzie Szwecja. Jak mówią Szwedzi — „Vi ses”, czyli „Do zobaczenia”!


Bodyscan

Dowiedz się więcej o najważniejszych wydarzeniach na tegorocznych targach Hannover Messe!

amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj