Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Rozwiązania typu cienki klient w obudowach przemysłowych przeznaczone do pracy w trybie ciągłym przez 24 godziny na dobę

2018-06-17

Kompletne rozwiązanie typu cienki klient — od sterowni aż do stref zagrożonych wybuchem

The BTC12 comes in a robust housing.
Model BTC12 jest wyposażony w wytrzymałą obudowę.

Atmosfery zagrożone wybuchem, trudne warunki i ekstremalne temperatury — procesy przemysłowe stwarzają szczególne wyzwania dla ludzi i technologii. Dotyczy to także rozwiązań typu cienki klient, które są często stosowane w biurach. W przeciwieństwie do tradycyjnych komputerów PC aplikacje na cienkich klientach nie są zlokalizowane na zdalnych serwerach. Tylko informacje o obrazie i dane wejściowe są wprowadzane przez sieć.

Jako że centralizacja i wirtualizacja komputerów staje się trendem, który dotyczy także nowoczesnych systemów sterowania procesami, rozwiązania typu cienki klient nabierają znaczenia również w tej dziedzinie. Aby umożliwić wykorzystanie tej technologii w procesach przemysłowych, firma Pepperl+Fuchs opracowała rozwiązania typu cienki klient w obudowach przemysłowych, które nadają się do trudnych warunków. Model BTC12 stanowi uzupełnienie istniejącego modelu BTC01 oraz rozszerzenie portfolio produktów typu cienki klient.

Model BTC12 jest zamknięty w wytrzymałej obudowie IP4x i można z niego korzystać w trybie ciągłym przez 24 godziny na dobę. Zwiększony zakres temperatur pracy modelu BTC — od -20 do +60°C, umożliwia jego stosowanie w ekstremalnych temperaturach oraz przechowywanie w szafkach, szufladach oraz kontenerach. Wszystkie złącza są zabezpieczone mechanicznie, co zapewnia wytrzymałość urządzenia na drgania.


Wyraźny obraz — od monitora w rozdzielczości Quad do Ultra HD

Duże ekrany stają się popularne nie tylko w mieszkaniach, ale także w sterowniach. Firma Pepperl+Fuchs zoptymalizowała urządzenie BTC12, aby można je było stosować z ekranami o najnowszej technologii wyświetlania. Nowa wersja jest wyposażona w dwa interfejsy DisplayPort, które umożliwiają stosowanie monitorów Ultra HD o rozdzielczości 4K przy 60 Hz. Zapewnia to optymalne wyświetlanie procesów. Dzięki opcji DP++ użytkownicy mogą podłączać monitory HDMI za pomocą pasywnego adaptera DisplayPort.

Popularny model BTC01 obsługuje nawet instalacje monitorów Quad i umożliwia wyświetlanie informacji na czterech monitorach Full HD. Dzięki wykorzystaniu produktu cienki klient z oferty Pepperl+Fuchs użytkownicy mogą przystosować monitorowanie w sterowni do indywidualnych potrzeb. Model BTC01 umożliwia obsługę instalacji zawierającej do 4 ekranów.

Łatwa konfiguracja z pomocą oprogramowania RM Shell 5

Aby ułatwić nie tylko montaż sprzętu, lecz także konfigurację i instalację cienkiego klienta w obudowiew urządzeniu zainstalowano i wstępnie skonfigurowane oprogramowanie sprzętowe VisuNet RM Shell 5 do różnych systemów sterowania. Podobnie jak zdalne monitory VisuNet, które zostały opracowane w oparciu o rozwiązania cienki klient, urządzenie BTC można szybko i łatwo uruchomić w ciągu kilku minut. Najnowsza generacja RM Shell bazuje na oprogramowaniu Microsoft® Windows 10 IoT Enterprise LTSB, które jest dostarczane z opcją długoterminowej aktualizacji zabezpieczeń przez Microsoft. Dodatkowo oprogramowanie RM Shell 5 jest wyposażone we wbudowane mechanizmy zabezpieczające, które w niezawodny sposób chronią system przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami.

Każde urządzenie VisuNet firmy Pepperl+Fuchs może być wyposażone w oprogramowanie sprzętowe RM Shell 5. Dzięki niemu uzyskuje się kompleksowe rozwiązanie typu cienki klient — od urządzenia BTC w sterowni, do zdalnego monitora w strefie 1/21. Z kolei dzięki oprogramowaniu VisuNet Control Center operatorzy w zakładzie mogą konfigurować, monitorować i efektywnie zarządzać wszystkimi urządzeniami z jednego, centralnego punktu.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
VisuNet RM Shell 5

Odkryj innowacyjne funkcje oprogramowania sprzętowego najnowszej generacji.