Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Firmy SAP i Pepperl+Fuchs zacieśniają swoją współpracę w zakresie IoT w procesach przemysłowych

2018-07-04

IoT Cooperation between SAP and Pepperl+Fuchs
Firmy SAP i Pepperl+Fuchs zacieśniają swoją współpracę w zakresie IoT w procesach przemysłowych.

Firmy SAP and Pepperl+Fuchs planują zacieśnienie swojej współpracy w zakresie IoT w przemyśle procesowym. Obydwie firmy poinformowały o tym na targach ACHEMA we Frankfurcie. Współpraca obejmuje koordynację w zakresie opracowywania wspólnych rozwiązań, sprzedaży i wdrożeń. Współpraca skupia się na dwóch obszarach: Monitorowanie warunków i konserwacja zapobiegawcza w zakładach produkcyjnych oraz rozwiązania IoT w zakresie logistyki produktów w procesach ciągłych.


Monitorowanie warunków i konserwacja zapobiegawcza w zakładach produkcyjnych

Obniżenie kosztów konserwacjipoprzez zapobieganie i ograniczenie przestojów w pracy to główny cel współpracy obu firm. Firma Pepperl+Fuchs i jej spółka zależna Neoception dostarczają podzespoły służące do zharmonizowanej komunikacji IoT między urządzeniami polowymi i innowacyjną platformą SAP Leonardo. Aplikacje i narzędzia analityczne od producentów urządzeń polowych można bezproblemowo zintegrować z platformą. Dzięki temu firma SAP optymalizuje wzajemny oddziaływanie na siebie wymogów konserwacyjnych urządzeń polowych oraz procesów roboczych i konserwacyjnych producentów.


Rozwiązania IoT w zakresie logistyki produktu w procesach ciągłych


Dr. Gunther Kegel, dyrektor naczelny firmy Pepperl+Fuchs GmbH, oraz Nils Herzberg, globalny dyrektor ds. wprowadzania produktów na rynek i partnerstwa strategicznego w firmie SAP Leonardo IoT, na targach ACHEMA 2018 we Frankfurcie.

Celem jest zwiększenie wydajności zarządzania pojemnikami w celu zapewnienia łańcucha dostaw od producenta do użytkownika końcowego. Rolą firmy Pepperl+Fuchs jest dostarczanie autonomicznych czujników poziomu, które bezprzewodowo łączą się z platformą w chmurze firmy SAP.

„Dzięki współpracy z firmą Pepperl+Fuchs możemy poszerzyć zakres integracji rozwiązań IT i OT”, twierdzi Hala Zeine, dyrektor ds. cyfrowego łańcucha dostaw i produkcji w firmie SAP. „Umożliwia to nam uzyskanie dodatkowych korzyści, które mogą zagwarantować urządzenia polowe — również na poziomie biznesowym”. 

Dr Gunther Kegel, dyrektor naczelny firmy Pepperl+Fuchs, dodaje: „Chcemy zaoferować operatorom zakładów procesowych rozwiązania oparte na otwartej architekturze NAMUR. Aby zoptymalizować wydajność zakładu produkcyjnego, dostarczane są informacje dostępne w urządzeniach polowych, lecz do tej pory nie były one odpowiednio wykorzystywane”.

O firmie Pepperl+Fuchs

Zatrudniająca ponad 6 tys. pracowników na całym świecie firma Pepperl+Fuchs jest jednym z wiodących dostawców czujników przemysłowych i układów do ochrony przed wybuchem. Siedziba w Mannheim stanowi centrum wiedzy technicznej. Inżynierowie i specjaliści prowadzą tam badania i opracowują najnowsze technologie i produkty. Jest to firma rodzinna założona w 1945 roku. Obecnie ma 40 spółek zależnych i prowadzi działalność na 6 kontynentach. Globalny zasięg umożliwia firmie wykazanie się tym, co najlepsze: najwyższymi standardami technicznymi z wydajnymi, zapewniającymi oszczędność możliwościami produkcyjnymi. Pepperl+Fuchs ma ustaloną renomę jako partner firm związanych z technologią automatyki na całym świecie i oferuje im największy asortyment sprawdzonych podzespołów, spełniających wymagania dotyczące zastosowań w zakładach produkcyjnych i automatyce procesów.


Informacje o firmie SAP

Jako lider rynku w zakresie oprogramowania stosowanego w przedsiębiorstwach, firma SAP (NYSE: SAP) pomaga spółkom z różnorodnych branż i o różnych wielkościach lepiej prowadzić działalność. Od zaplecza po sale konferencyjne, od magazynów po witryny sklepów i od komputerów stacjonarnych po urządzenia mobilne — firma SAP umożliwia pracownikom i organizacjom wydajniejszą współpracę oraz pomaga im w skuteczniejszym wykorzystywaniu danych biznesowych w celu uzyskania przewagi nad konkurencją. Aplikacje i usługi firmy SAP gwarantują ponad 388 tys. klientom z sektora biznesowego i instytucji publicznych rentowną działalność, nieustanne dostosowywanie do potrzeb na rynku i zrównoważony rozwój.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.

Przemysłowy internet rzeczy do automatyzacji procesów

Połączyliśmy nasze siły z partnerami, aby opracować rozwiązania, które zapewnią dostępność ważnych danych z urządzeń polowych w sterowniach, systemach opartych o chmurę lub nawet w urządzeniach mobilnych...