Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Inwestycje w komunikację w przemyśle

2019-02-18

Acquisition of Comtrol Corporation: Investing in industrial communication

MINNEAPOLIS, Minnesota — 1 lutego 2019 r. — Pepperl+Fuchs, czołowy producent z branży technologii automatyki z dniem 1 lutego 2018 r. przejmie firmę Comtrol Corporation. Comtrol jest pionierem w dziedzinie przemysłowej komunikacji Ethernet i produktów do bramki IO-Link, znanym między innymi z serii produktów RocketPort®. Technologia firmy Comtrol uzupełnia ofertę rozwiązań czujnikowych Sensorik4.0® Pepperl+Fuchs oraz technologii interfejsów obejmującej AS-Interface, mastery IO-Link oraz łączność przemysłową. Rozszerzenie oferty produktów do komunikacji w sieci Ethernet i urządzeń do komunikacji w terenie wpasowuje się w strategię Przemysłu 4.0 Pepperl+Fuchs i pozwala na zwiększenie liczby rozwiązań, które wypełniają lukę pomiędzy urządzeniami polowymi a poziomem sterowania.

Aby zapewnić klientom Comtrol możliwość zaopatrzenia i bezproblemowej kontynuacji codziennej działalności, utworzono nową spółkę Pepperl+Fuchs Comtrol Inc. Siedziba firmy Pepperl+Fuchs comtrol Inc. pozostaje w Minneapolis. Dzięki włączeniu Pepperl+Fuchs Comtrol Inc. do Grupy Pepperl+Fuchs klienci będą mogli korzystać z globalnego zasięgu firmy i różnorodnych technologii z dziedziny automatyki.

Rozszerzenie oferty produktów IO-Link Pepperl+Fuchs pozwoli naszym klientom na udoskonalenie przepływu danych z urządzeń polowych do poziomu sterowania i chmury. Klienci będą mieli możliwość współpracy z jednym, solidnym partnerem, który pomoże im w opracowaniu najnowszych cyfrowych procesów biznesowych”, uważa Reiner Müller, prezes działu automatyzacji produkcji w Pepperl+Fuchs.


O firmie Comtrol Corporation


Od ponad 35 lat firma Comtrol Corporation produkuje i dostarcza wysokiej jakości wyroby z dziedziny komunikacji sieciowej i przesyłu danych w przemyśle, specjalizując się w przemysłowych sieciach Ethernet i połączonych urządzeniach.  Firma Comtrol jest obecna na rynkach w Ameryce Północnej, krajach EMEA, Azji i Ameryce Łacińskiej, gdzie prowadzi sprzedaż przemysłowych switchy Ethernet i Power over Ethernet z serii RocketLinx®, przemysłowych bramek IO-Link Master, serwerów urządzeń i bramek DeviceMaster® Ethernet oraz wieloportowych kart portów szeregowych RocketPort®. Firma Comtrol opracowuje rozwiązania dla szerokiej gamy zastosowań w dziedzinie bezpieczeństwa, zasilania, automatyzacji przemysłowej oraz ruchu drogowego i transportu. Więcej informacji na temat produktów Comtrol Corporation można uzyskać pod numerem telefonu +1 763-957-6000 lub stronie www.comtrock.com.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.

Comtrol Portfolio

With the acquisition of the business of Comtrol Corporation, Pepperl+Fuchs is completing its portfolio of future-oriented Industry 4.0 solutions for cloud-based applications.