Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Identyfikacja na najwyższym poziomie dzięki nowemu uniwersalnemu czytnikowi kodów z serii VOS Ident

2021-08-25

VOS Ident Vision Sensor
Czujnik wizyjny VOS Ident do odczytu wszystkich typowych kodów 1D i 2D.

Zadania identyfikacji realizowane przez czytniki kodów w automatyce przemysłowej są bardzo zróżnicowane. Kody nieruchome lub poruszające się z dużą prędkością,wydrukowane lub naniesione bezpośrednio, w dużej odległości lub o niewielkich rozmiarach — czytnik VOS Ident to idealne rozwiązanie w przypadku różnych wymagań. Jako rozszerzenie serii uniwersalnych czujników wizyjnych VOS urządzenia z serii VOS Ident zostały zaprojektowane specjalnie do niezawodnego odczytywania wszystkich typowych kodów 1D i 2D, w tym kodów laserowych/igłowych (DPM).

Dzięki wydajnym funkcjom i możliwości adaptacji czujniki VOS Ident doskonale sprawdzają się nawet w bardzo złożonych i indywidualnych zastosowaniach. Czujniki mogą pracować zarówno w małej, jak i dużej odległości, od 70 mm do 2 m. Urządzenia VOS Ident nie tylko imponują dużymi zakresami skanowania, ale także niezawodnie odczytują bardzo małe kody o rozmiarze modułu do 0,1 milimetra.


Wielofunkcyjne i elastyczne w użyciu

Intuicyjny interfejs użytkownika czujników VOS Ident zapewnia optymalny przebieg pracy i umożliwia łatwą obsługę urządzeń. W zależności od wymagań zastosowania można połączyć wiele czujników. Funkcja odczytu wielu kodów umożliwia utworzenie wielu okien, a w każdym z nich rozpoznawanych może być do 64 kodów. Funkcja ta jest bardzo przydatna na przykład podczas produkcji elektroniki. Używane płytki drukowane mają w różnych miejscach kody różnych typów, które są niezawodnie wykrywane przy użyciu funkcji odczytu wielu kodów. Urządzenia z serii VOS Ident oferują również opcję wyjścia jakości kodu w oparciu o normy ISO 15415, ISO 16022 i ISO/IEC TR 29158 (AIM DPM).

Wszystkie urządzenia umożliwiają również wygodny, zdalny dostęp i zapisanie do 32 zadań. Przechowywanie obrazów jest możliwe zarówno w czujniku, jak i na serwerze FTP. Czujniki można łatwo zintegrować z programowalnymi kontrolerami logicznymi i komputerami PC za pomocą powszechnie używanych interfejsów, takich jak Ethernet TCP/IP, PROFINET IO, Ethernet/IP™, RS-232 i I/O. Ponadto za pomocą oprogramowania Vision Configurator można dostosować ciąg wyjściowy i zintegrować go z systemem. Wejścia i wyjścia urządzeń mogą być również definiowane w elastyczny sposób.

Podstawowe informacje o ofercie czujników VOS Ident

Konstrukcje i obszary zastosowań czujników VOS Ident są równie różnorodne, jak ich funkcje. Czujnik VOS2000-I oferuje rozdzielczość 1,2 megapiksela i zintegrowane oświetlenie w kolorze białym, a także kilka obiektywów o szerokim i wąskim polu widzenia. Natomiast czujnik VOS5000-I ma rozdzielczość 5,2 megapiksela, dzięki czemu umożliwia odczytywanie kodów przy szczególnie dużym zasięgu skanowania. W celu zapewnienia maksymalnej elastyczności oba czytniki kodów są również dostępne w wersjach z mocowaniem C-mount. Firma Pepperl+Fuchs oferuje w związku z tym pełną gamę oświetlenia zewnętrznego i obiektywów. Oświetlenie jest po prostu mocowane do czytnika kodów i sterowane za jego pośrednictwem — nie jest wymagane dodatkowe zasilanie. Czujniki z serii VOS Ident mogą wykonywać wszystkie zadania związane z identyfikacją — od zastosowań związanych ze śledzeniem w przemyśle motoryzacyjnym po wymagające zastosowania w magazynowaniu i obsłudze materiałów, takie jak wielostronicowy odczyt na kartonach i tacach podczas postoju lub przy dużej prędkości.


Najważniejsze zalety czujników z serii VOS Ident

  • Niezawodny odczyt kodów 1D i 2D z dużych odległości, od 70 mm do 2 m.
  • Wielofunkcyjność: parametryzacja do 32 zadań, kod dopasowania, praca w wielu trybach, formatowanie ciągu wyjściowego oraz tryb wielu okien i tryb wielu czujników
  • Możliwość elastycznej adaptacji sprzętu i oprogramowania
  • Interfejsy: Ethernet TCP/IP, PROFINET IO, EtherNet/IP™, RS-232 i I/O.
  • Sygnał wyjściowy jakości kodu w oparciu o normy ISO 15415, ISO 16022, ISO/IEC TR 29158 (AIM DPM)
  • Bogata oferta akcesoriów, takich jak zewnętrzne źródła światła i obiektywy

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.