Providing unmatched precision.
Delivering 360° performance.
Ensuring unrivaled longevity.

Skaner laserowy 2D z serii R2000 (czujnik 2D LiDAR)

Cechy serii R2000

Innowacyjna technologia impulsowego pomiaru odległości

Innowacyjna technologia impulsowego pomiaru odległości

Technologia impulsowego pomiaru odległości (PRT) zapewnia niezwykle precyzyjne pomiary i krótki czas reakcji w różnych warunkach otoczenia i przy różnych obiektach. Skorzystaj z najbardziej precyzyjnej metody przemysłowego pomiaru odległości!
Wykrywanie niewielkich obiektów

Wykrywanie niewielkich obiektów

Wyraźna plamka świetlna w połączeniu z wysoką rozdzielczością kątową pozwala precyzyjnie wykrywać krawędzie i małe obiekty z odległości od jednego milimetra. Maksymalna precyzja monitorowania i wykrywania!
Pełna widoczność w zakresie 360°

Pełna widoczność w zakresie 360°

Skaner laserowy 2D z serii R2000 (czujnik 2D LiDAR) zapewnia dookolną widoczność dzięki kątowi pomiaru o wartości 360°. Brak konieczności montażu wielu czujników. Miej oko na otoczenie!
Interaktywny wyświetlacz

Interaktywny wyświetlacz

Interaktywny wyświetlacz zapewnia informacje tekstowe i graficzne. Podstawowe ustawienia można skonfigurować bezpośrednio w urządzeniu, a podczas pracy wyświetlane są informacje diagnostyczne. Seria R2000 zapewnia prostą obsługę!

Czujniki fotoelektryczne firmy Pepperl+Fuchs — zawsze na czele

Czujniki fotoelektryczne firmy Pepperl+Fuchs — zawsze na czele

Nowa generacja czujników fotoelektrycznych łączy standardowe czujniki z najnowszymi metodami pomiaru. Skanery laserowe 2D z serii R2000 z innowacyjną technologią impulsowego pomiaru odległości (PRT), zwane także czujnikami 2D LiDAR, zapewniają niezawodne i wyjątkowo precyzyjne wyniki pomiarów w pełnym zakresie 360°.

Jedna seria, wiele wersji:

  • Skaner laserowy R2000 Detection do wymagających zastosowań monitorowania obszaru
  • Skaner laserowy R2000 UHD (Ultra High Density) do złożonych zadań pomiarowych i nawigacji
  • skaner laserowy R2000 HD (High Density) do tworzenia profili obiektów oraz zastosowań w robotyce

360° - Discover the R2000 Series

Wszechstronność zastosowań

Skanery laserowe 2D z serii R2000 (czujniki 2D LiDAR) charakteryzują się wysoką precyzją pomiarów, bezbłędnym wykrywaniem i niezmienną jakością działania. Ze względu na swoje unikalne cechy umożliwiają niezawodne wykrywanie obiektów nawet w trudnych warunkach. Film prezentuje, w jaki sposób czujniki elektryczne zapewniają płynne działanie procesów w różnych zastosowaniach.

Gwarancja niezawodności procesów

Skaner impulsowy R2000 Detection pozwala unikać kolizji z wystającymi elementami.
Dzięki rozdzielczości kątowej nawet do 0,071° — najwyższej wśród wszystkich skanerów cyfrowych dostępnych na rynku — skaner R2000 Detection z łatwością wykrywa niezwykle małe obiekty. Skaner impulsowy pozwala unikać kolizji z wystającymi elementami na dźwigach magazynowych lub podwieszanych przenośnikach taśmowych.
Skaner laserowy 2D R2000 Detection bezbłędnie wykrywa uszkodzone palety
Wadliwe palety mogą doprowadzić do kolizji w procesach automatycznego załadunku w magazynach wysokiego składowania i spowodować poważne uszkodzenia mienia. Dzięki dodatkowej osi skanowania płaszczyzny skaner R2000 Detection bezbłędnie wykrywa i wyświetla nawet najmniejsze fragmenty uszkodzonych palet.
Dzięki wysokiej częstotliwości skanowania (50 Hz) pomiary wykonywane za pomocą skanera laserowego to doskonałe rozwiązanie w zastosowaniach wymagających wysokich prędkości (np. w robotyce).
Czujnik pomiarowy R2000 HD to idealne rozwiązanie do zastosowań w robotyce. Przy 84 000 punktów skanowania na sekundę i zoptymalizowanej rozdzielczość kątowej nawet do 0,043° czujnik spełnia wymagania typowych zastosowań w robotyce.
Skaner laserowy R2000 UHD dostarcza dokładne dane odległości do dynamicznych zastosowań, takich jak nawigacja automatycznie sterowanych pojazdów.
Skaner laserowy R2000 UHD dostarcza dokładne dane odległości do dynamicznych zastosowań, takich jak nawigacja automatycznie sterowanych pojazdów. Umożliwia on precyzyjną nawigację na odległość do 100 m przy odbłyśnikach o wielkości nieprzekraczającej 40 mm.

2-D LiDAR Sensors Products

Sensorik4.0® — indywidualne rozwiązania z zakresu łączności z czujnikami 2D LiDAR

Na przykładzie konkretnego zastosowania pokazaliśmy, jak można elastycznie wdrożyć indywidualne wymagania klienta w procesie produkcji. Inteligentne wieloczujnikowe systemy z naszymi czujnikami R2000 2D LiDAR umożliwiają dokładne skanowanie konturów obiektów i łączenie danych w chmurze punktów 3D. Trójwymiarowy obraz zeskanowanego obiektu jest następnie udostępniany w ciągu kilku sekund w chmurze NeoNeon w standardowym formacie, umożliwiając natychmiastowe przetworzenie danych przez inne systemy. Podczas TARGÓW HANOWERSKICH system był dostępny do skanowania odwiedzających. Cyfrowy portret wyprodukowany w ilości 1 sztuki odwiedzający mógł zabrać ze sobą do domu. 

Masz pytania dotyczące skanerów laserowych 2D serii R2000?

Chętnie na nie odpowiemy!
Aby dowiedzieć się więcej na temat skanerów laserowych 2D z serii R2000 (czujnik 2D LiDAR) firmy Pepperl+Fuchs, wystarczy wysłać wiadomość na nasz adres e-mail.