Gwarancja przewagi nad konkurencją
Kształtowanie przyszłości.
Odkrywanie mobilności.

Tablety do zastosowań przemysłowych i obszarów zagrożonych wybuchem

Mobilność, która wykracza poza granice firmy

Tablety z serii Tab-Ex® 02 i Tab-Ex® Pro

„Odkrywanie mobilności” — to właśnie oznacza marka ecom firmy Pepperl+Fuchs, która jest pionierem w dziedzinie mobilności dla zastosowań cyfrowych. To, co zaczęło się od pierwszej serii tabletów do zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem, jest teraz jeszcze bardziej zorientowane na przyszłość. Oprócz sprawdzonych funkcji 8-calowy tablet Tab-Ex® 02 i 10-calowy tablet Tab-Ex® Pro wyposażono w innowacyjne funkcje, takie jak rozszerzona rzeczywistość, które ułatwiają wdrożenie rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 / IIoT.

Kompleksowa oferta czujników przemysłowych i urządzeń Ex firmy Pepperl+Fuchs w połączeniu z doświadczeniem marki ecom w dziedzinie urządzeń mobilnych zapewnia zaawansowane rozwiązania dla pracowników mobilnych. Te synergie otwierają nowe, innowacyjne zastosowania i zharmonizowane rozwiązania, które zapewniają naszym klientom istotną przewagę konkurencyjną w ramach Przemysłu 4.0.

Najważniejsze cechy wersji Tab-Ex® 02

8-calowy przeciwwybuchowych tablet oparty na najnowszym modelu Samsung Galaxy Tab Active2
Wzmocniona wersja przeznaczona do zastosowań w trudnych warunkach lub modele iskrobezpieczne do użytku na całym świecie w strefie 2/Div. 2 (ATEX, IECEx, CSA / NEC), a także strefie 1/Div. 1
Innowacyjna technologia do bieżących oraz przyszłych zastosowań IIoT
Większa wydajność procesów dzięki cyfrowym aplikacjom i mobilnym rozwiązaniom

Tab-Ex® Pro — tablet i komputer stacjonarny w jednym urządzeniu

Tryb Samsung DeX

Po podłączeniu do monitora i klawiatury w trybie Samsung DeX tablet Tab-Ex® Pro może nawet służyć jako komputer stacjonarny. Stanowi to dla firm ekonomiczną alternatywę dla standardowego komputera stacjonarnego, zapewniając użytkownikom komfort pracy taki sam jak na komputerze.

Najważniejsze cechy wersji Tab-Ex® Pro

Pierwszy na świecie 10-calowy tablet z systemem Android, oparty na modelu Samsung Galaxy Tab ActivePro, do użytku w strefach 2/22 i Div. 2
Wzmocniony, ale smukły i lekki tablet
Urządzenia można używać jako tabletu lub komputera stacjonarnego (tryb Samsung DeX)
Programowalne przyciski (awaryjne) zapewniają większy poziom bezpieczeństwa samotnych pracowników

Korzyści

ikona tabletu

Odkrywanie mobilności

Oprócz sprawdzonych cech produktów tablety Tab-Ex® 02 i Tab-Ex® Pro mają szereg innowacyjnych funkcji, które umożliwiają wyjście cyfrowych zastosowań poza granice firm. Stanowi to podstawę dla niezliczonych zastosowań Przemysłu 4.0.
ikona bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Niezależnie od tego, czy jest to wzmocniona wersja do pracy w trudnych warunkach przemysłowych czy model Ex do użytku globalnego, obie generacje tabletów wyróżniają się maksymalną wydajnością i bezkompromisowym bezpieczeństwem w obszarach zagrożonych wybuchem.
Ikona Internetu

Gotowość na IIoT

Połączenie wydajnego oprogramowania oraz komunikacji z systemami wyższego poziomu to doskonałe rozwiązanie do skomplikowanych zastosowań, wyznaczające kierunek rozwoju układów IIoT.
ikona użytkownika

Koncepcja pracowników mobilnych

8- i 10-calowe tablety z systemem Android upraszczają wykonywanie codziennych czynności przez pracowników mobilnych dzięki dostępowi do aktualnych danych, zdjęć cyfrowych, materiałów wideo oraz strumieniowemu przesyłaniu wideo w dowolnym miejscu i czasie. Tablet Tab-Ex® Pro ma również programowalne przyciski (alarmowe), które pomagają zwiększyć ochronę samotnych pracowników.

Przykłady zastosowań

Rozwiązania mobilne zwiększają wydajność podczas pracy
Integracja aplikacji rzeczywistości rozszerzonej i łączność z systemami informacyjnymi wyższego poziomu łączy wirtualne i rzeczywiste dane procesowe oraz zapewnia przejrzystość systemu. Dostarcza to nie tylko informacji o stanie urządzeń i danych procesowych, ale także umożliwia identyfikację odpowiedniego sprzętu systemowego, zapobiegając awariom. Niezależnie od tego, czy chodzi o nawigację po instalacji, czy o utrzymanie ruchu, procesy stają się bezpieczniejsze, łatwiejsze w obsłudze i wydajniejsze.
Utrzymanie ruchu zgodnie z ideą Przemysłu 4.0
Procesy i związane z nimi informacje nie są już po prostu widoczne, ale są nakładane bezpośrednio na wyświetlacz bez konieczności żadnej nawigacji. Umożliwia to konserwację w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą na miejscu uzyskać dostęp do cykli konserwacji i odpowiedniej dokumentacji. Możliwa jest również konserwacja predykcyjna, ponieważ odchylenia w mierzonych wartościach są automatycznie rozpoznawane i usuwane.
Skuteczne zarządzanie działaniami naprawczymi minimalizuje czas przestoju
Procedury wyłączania i uruchamiania systemu obejmują wrażliwe i krytyczne czasowo procesy z licznymi skoordynowanymi działaniami. Tablety Tab-Ex® 02 i Tab-Ex® Pro oferują wsparcie dla aplikacji opartych na rzeczywistości rozszerzonej, a bezbłędne procedury wyłączania i uruchamiania można przeprowadzić szybko i sprawnie dzięki standardowemu wsparciu.
Lokalizowanie i śledzenie zasobów w czasie rzeczywistym
Ze względu na rosnącą złożoność zarządzanie zasobami staje się coraz ważniejsze zwłaszcza dla firm posiadających wiele zakładów i wielu przedstawicieli handlowych. W połączeniu z odpowiednimi aplikacjami organizacje mogą odnieść korzyści w postaci wzrostu efektywności i produktywności.

Tab-Ex® 02 — rozwiązanie dla pracowników mobilnych

Nowy tablet Tab-Ex® 02 do pracy w strefie 1 według ATEX marki ecom firmy Pepperl+Fuchs sprawdza się w wielu zastosowaniach, takich jak zarządzanie zleceniami pracy, konserwacja predykcyjna czy rzeczywistość rozszerzona na obszarach zagrożonych wybuchem oraz w trudnych warunkach środowiskowych. Tablet Tab-Ex 02 pomaga bezpiecznie i efektywnie spełniać obecne i przyszłe wymagania komunikacyjne w zakresie Przemysłu 4.0 i przemysłowego Internetu rzeczy, nawet w zastosowaniach mobilnych i obszarach zagrożonych wybuchem.

Większa moc obliczeniowa, większe bezpieczeństwo, zoptymalizowana jakość obrazu i łatwiejsza obsługa — nowa seria Tab-Ex® 02 ma szereg funkcji, które zwiększają mobilność w istniejących i przyszłych zastosowaniach. Dostępne są modele przeznaczone do pracy w trudnych warunkach oraz w strefie 2/Div. 2, a teraz także w strefie 1/Div. 1.

 

Połączone wzajemnie rozwiązanie oparte na podłączonym do sieci pracowniku mobilnym ma decydujące znaczenie dla udanej cyfryzacji zastosowań z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Marka ecom oferuje kompleksowe rozwiązania, w tym rozwiązania programowe partnerów, instalację i umowy SLA (umowy dotyczące poziomu usług), a także obszerną bibliotekę aplikacji, aby zapewnić łatwe, niezawodne i bezpieczne wdrożenie takich koncepcji.

Tab-Ex® Pro — 10-calowy tablet z systemem Android dla strefy 2/22 i Div.2

Tablet Tab-Ex® Pro, dzięki dużemu, 10-calowemu wyświetlaczowi z obsługą multi-touch, doskonale nadaje się do wymagających zastosowań, przeglądania treści internetowych, na przykład szkiców konstrukcyjnych,
oraz korzystania z aplikacji wymagających użycie większego ekranu. W razie potrzeby tablet można podłączyć do dużego monitora i klawiatury za pomocą funkcji Samsung DeX.

360° — odkryj Tab-Ex® 02 DZ2, Tab-Ex® 02 DZ1 i Tab-Ex® Pro DZ2

Dane techniczne — Tab-Ex® 02 i Tab-Ex® Pro

Click on the appropriate tablet version to see its features.

  • Tab-Ex® 02
  • Tab-Ex® Pro
Tab-Ex® 02 Tab-Ex® Pro
Certification Zone 1/21, Zone 2/22 Div.1/Div. 2 and DZ2 for mining
Operating system Android™ 9
Processor Exynos 7 Octa, 1.6GHz Octa-Core (Cortex®-A53)
Display 1280x800 pixels (WXGA), 8" (20,32 cm)
Dimensions and weight Tab-Ex® 02 DZ1: 162,1 x 256,0 x 33,3 mm,
1250 g
Tab-Ex® 02 DZ2: 127,6 x 214,7 x 9,9mm,
575 g (Wi-Fi) / 579 g (LTE)
Operating temperature Tab-Ex® 02 DZ1: -20 °C ... +50 °C
Tab-Ex® 02 DZ2: -20 °C ... +55 °C
IP rating Tab-Ex® 02 DZ1: IP64 / IP65
Tab-Ex® 02 DZ2: IP64 / IP68
Battery 4,450 mAh battery for up to 11 operating hours
Camera (rear and front) Rear: 8 MP with flash; front: 5 MP
optional: non-camera version

Sophisticated Features

Samsung DeX Function

Samsung DeX Mode

Mobile and Desktop Experience with Only One Device

With the Samsung Desktop Experience (DeX) function, the Tab-Ex® 03 and Tab-Ex® Pro can be used as desktop PCs. Simply drag and drop files from the tablet's DeX window to a compatible desktop PC with a larger screen, mouse and keyboard. This offers companies a cost-effective alternative to desktop-only PCs, allowing them to take full advantage of both designs! 

Samsung KNOX

Security Standard

High Security Standard for Your Mobile Devices

The KNOX mobile security solution is integrated into Samsung mobile devices to protect confidential data and processes. Using the KNOX platform, IT administrators can easily and reliably secure, deploy and manage corporate-owned mobile devices. This ensures that all business requirements are met throughout the device lifecycle, and that confidential data is protected against malware or phishing attacks at all times. Corporate information can only be accessed by an authorized person―which means even if a device is lost, all data remains protected.

Produkty i usługi cyfrowe


Platforma Produkty i usługi cyfrowe to rozwiązanie, które łączy zautomatyzowane przygotowanie, zarządzanie urządzeniami mobilnymi i analizę urządzeń. W razie potrzeby może być również używana jako pełnoprawny system zarządzania mobilnością przedsiębiorstwa.

Na życzenie klienta urządzenia mobilne ecom mogą być dostarczane z fabryki z predefiniowanymi, niestandardowymi konfiguracjami, takimi jak ustawienia zabezpieczeń, aplikacje czy konfiguracja sieci bezprzewodowej. Umożliwia to rozpoczęcie użytkowania urządzeń w dowolnym miejscu na świecie natychmiast po dostawie. Urządzeniami można zarządzać za pośrednictwem platformy internetowej ecom i aktualizować je zdalnie w dowolnym momencie podczas pracy, bez konieczności wysyłania ich do lokalnych informatyków lub centrali.

Ponadto platforma analizuje dane historyczne w celu wykrycia krytycznych zdarzeń w oprogramowaniu, instalacji i innych procesów istotnych dla bezpieczeństwa. Statystyczna kumulacja zdarzeń może być wykorzystana do ustalenia korelacji i związków przyczynowo-skutkowych na przykład między błędami oprogramowania, danymi geograficznymi i zasięgiem sieci Wi-Fi.

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się więcej o gotowej do użycia usłudze, która zapewnia jakość i bezpieczeństwo wszystkich urządzeń.

Kontakt

Masz pytania dotyczące tabletów Tab-Ex® 02 lub Tab-Ex® Pro? Chcesz otrzymać dodatkowe informacje? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy, aby wysłać nam wiadomość.