Rozwiązania czujnikowe dla przemysłu motoryzacyjnego

Odkryj naszą kompleksową ofertę dla przemysłu motoryzacyjnego – od niezawodnego pozycjonowania i identyfikacji po zapewnienie płynności procesów w zastosowaniach o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa.

Zaawansowanego rozwiązania czujnikowe dla przemysłu motoryzacyjnego

Niezawodne pozycjonowanie
Niezależnie od tego, czy pozycjonujemy skidy i podnośniki na dużych odległościach, czy też sterujemy pojazdem zautomatyzowanym, nasza kompleksowa oferta stanowi idealne rozwiązanie do każdego zadania wymagającego pozycjonowania.
Płynne procesy w technologii przenośników
Nasze rozwiązania czujników mogą być stosowane w wielu zastosowaniach w branży motoryzacyjnej, w tym w sterowaniu skidami w obszarach roboczych oraz w ochronie przed kolizją w przenośnikach podwieszonych na łukach i odcinkach prostych.
Niezawodna identyfikacja w trudnych warunkach
Technologia czujników firmy Pepperl+Fuchs jest używana do identyfikacji w warsztatach karoserii, podczas montażu końcowego oraz w ekstremalnych warunkach, takich jak strefy o wysokiej temperaturze w lakierniach.
Precyzyjne monitorowanie elementów podczas konstrukcji nadwozia samochodu
Do automatycznego podawania pojedynczych elementów wymagana jest duża precyzja, np. podczas zdejmowania drzwi samochodowych ze stojaków w celu dalszego przetwarzania. Różne technologie umożliwiają niezawodne i precyzyjne monitorowanie podzespołów.
Inteligentne rozwiązania dla branży e-mobilności
Rosnące znaczenie pojazdów z napędem elektrycznym stawia przed przemysłem motoryzacyjnym nowe zadania. Przykładowo, czujniki firmy Pepperl+Fuchs zapewniają wsparcie zarówno przy produkcji ogniw akumulatorowych, modułów baterii i zestawów baterii, jak i przy montażu tych zestawów w podwoziu.
Optymalizacja produkcji opon
Produkcja opon obejmuje złożone etapy procesu, które są stale optymalizowane. W procesie produkcji opon stosowane są specyficzne dla branży czujniki i systemy — w tym RFID do śledzenia i monitorowania, systemy identyfikacji do walidacji materiałów oraz niezawodna konwersja sygnału w wysokich temperaturach otoczenia. Te kroki przyczyniają się w znacznym stopniu do zapewnienia wysokich standardów jakości oraz produkcji konkurencyjnych opon o doskonałych osiągach.
Innowacyjne rozwiązania do zapewnienia bezpieczeństwa
Technologie czujników firmy Pepperl+Fuchs zapewniają bezpieczeństwo osób i maszyn w obszarach zautomatyzowanych, gwarantując płynność procesów przenośników podwieszonych lub sterowania pojazdami automatycznymi.
Kompletne rozwiązanie IO-Link od jednego dostawcy
Przyszłościowy interfejs obsługiwany przez różnych producentów umożliwia kompleksową diagnostykę i jest łatwy do skonfigurowania podczas pracy za pomocą systemu sterowania. Firma Pepperl+Fuchs oferuje kompleksowe rozwiązanie IO-Link, które obejmuje gamę czujników i odpowiednią infrastrukturę IO-Link.
Wszechstronna oferta w zakresie połączeń
Wymagania dotyczące technologii połączeń są równie złożone, jak instalacje automatyki. Gama produktów połączeniowych firmy Pepperl+Fuchs umożliwia realizację w pełni zintegrowanych rozwiązań, w których czujniki i technologie połączeń są do siebie idealnie dopasowane.

Korzyści

Ikona samochodu

Wszechstronna oferta

Firma Pepperl+Fuchs oferuje kompleksową, przyjazną dla użytkownika ofertę rozwiązań, które można bezproblemowo zintegrować z każdym etapem produkcji motoryzacyjnej.
Ikona pomysłu

Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb

Firma Pepperl+Fuchs zapewnia niezawodne pozycjonowanie oraz większą płynność procesów w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa. Stale opracowywane są nowe produkty, które spełniają wymagania przemysłu motoryzacyjnego.
Wieloletnie doświadczenie w zakresie transportu wewnętrznego i przeładunku materiałów.

Doświadczony Lider

Korzystając z ponad 70-letniego doświadczenia w dziedzinie automatyzacji przemysłowej, firma Pepperl+Fuchs opracowała skuteczne rozwiązania dla wielu zastosowań i nieustannie rozwija nowe technologie — wszystko to, aby zapewnić naszym klientom większą wydajność procesów.
Ikona Sensorik 4.0

Sensorik4.0®

Dla nas liczy się sukces naszych klientów: Technologia inteligentnych czujników Pepperl+Fuchs pozwala zapewnić bezpieczeństwo i wydajność procesów i dostosować zakład produkcyjny do poziomu Przemysłu 4.0!

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Kontakt

Masz pytanie dotyczące naszych czujników dla przemysłu motoryzacyjnego?
Chętnie pomożemy! Wystarczy wysłać do nas wiadomość lub umówić się na spotkanie z jednym z naszych ekspertów, aby uzyskać więcej informacji na temat interesujących Cię produktów.