Inteligentny.
Niewielki.
Wyjątkowy

Inteligentny system ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000
NOWOŚĆ: prosty system ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-2000

 

Przepięcia — najważniejsza, bagatelizowana przyczyna uszkodzeń

Przepięcia spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi lub czynnościami łączeniowymi to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń elementów elektronicznych. Przemysł przetwórczy jest narażony, ponieważ te przepięcia mogą spowodować ogromne uszkodzenia — od pożarów, uszkodzeń i zniszczeń kosztownych elementów i maszyn po awarie systemów automatyki, nie wspominając już o zagrożeniu dla pracowników. Dlatego właśnie ochrona przeciwprzepięciowa instalacji jest kluczowa!

Dzięki 20-letniemu doświadczeniu firma Pepperl+Fuchs dysponuje ogromną wiedzą w zakresie ochrony przeciwprzepięciowej. W połączeniu z doświadczeniem w dziedzinie ochrony przed wybuchami, technologii analogowej i modułów interfejsów pozwoliło to stworzyć wtykowy system ochrony przeciwprzepięciowej 6,2 mm M-LB-5000, który oferuje znacznie więcej niż tylko ochronę. Uzyskaj nowy poziom niezawodności i wydajności swojej instalacji!

Fakty i liczby

Na świecie w każdej sekundzie występuje około 40–50 wyładowań atmosferycznych, co oznacza niemal 1,4 miliarda wyładowań rocznie.
Wyładowania atmosferyczne często uderzają wielokrotnie w to samo miejsce. Wieżowiec Empire State Building jest trafiany piorunami średnio 23 razy w roku.
Wyładowania atmosferyczne mogą powodować niebezpiecznie wysokie różnice potencjałów w odległości nawet 2 km od miejsca uderzenia pioruna.
Wyładowania powodują objęte ubezpieczeniem szkody w wysokości ponad miliarda dolarów rocznie!
Wyładowania atmosferyczne są niezwykle gorące! Wyładowanie może podgrzać powietrze w pobliżu do temperatury pięciokrotnie wyższej od powierzchni Słońca.

Przykłady zastosowań — standard w ochronie przeciwprzepięciowej

System ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000 niezawodnie chroni kosztowne elementy i zasoby przed przepięciami i prądami udarowymi. Po raz pierwszy moduł zapewnia wyjątkowe połączeniediagnostyki i modułowości w wąskiej obudowie — o szerokości zaledwie 6,2 mm. W tym filmie pokazano, jak nowy system ułatwia ochronę przeciwprzepięciową, zapewniając jednocześnie wyższą wydajność, elastyczność i maksymalną dostępność zasobów zakładu.

Najłatwiejszy sposób chronienia zasobów

Sprawdzanie stanu modułu ochrony przeciwprzepięciowej

Wskaźnik modułu ochrony wzorowany na sygnalizacji drogowej pokazuje informacje o stanie w czytelnej i przystępnej formie. Szyna Power Rail umożliwia przesyłanie informacji o stanie do warstwy sterowania. Personel odpowiedzialny za planowanie i utrzymanie może w dowolnym momencie sprawdzić stan modułu ochrony bez użycia dodatkowych narzędzi. Nie jest konieczna fizyczna obecność w instalacji lub szafie sterowniczej.

Wymiana modułów podczas pracy

Nowy system ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000 obejmuje moduł bazowy i wtykowy moduł ochrony. Umożliwia to użytkownikom łatwą wymianę modułów podczas pracy. Wbudowana funkcja odłączania przerywa obwód sygnału, jeżeli moduł ochrony zostanie wymontowany i zamontowany ponownie w pozycji obróconej o 180°. Ta funkcja odłączania pętli umożliwia testowanie izolacji oraz monitorowanie pętli podczas uruchomienia.

Modernizacja istniejących instalacji

Podczas modernizacji istniejących instalacji niewielka konstrukcja obudowy umożliwia łatwą i niezwiększającą potrzebnego miejsca wymianę zacisków przyłączeniowo-rozdzielczych na elementy ochronne. Łatwa w obsłudze mechanika umożliwia personelowi wygodny montaż urządzeń bez konieczności użycia dodatkowego okablowania.

Rozbłysk inspiracji

Współpraca i nieposkromiona ambicja pozwoliły zespołowi rozwojowemu firmy Pepperl+Fuchs na stworzenie niezwykle małego modułu ochrony przeciwprzepięciowej, modelu M-LB-5000, który niezawodnie chroni procesy i instalacje przed przepięciami. W tym filmie troje współpracowników rozmawia o wymaganiach, początkach i rezultatach projektu…

Najważniejsze informacje o systemie M-LB-5000

System ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000 chroni kosztowne elementy i maszyny przed niebezpiecznymi przepięciami i szczytowymi wartościami prądu. W tym filmie Friedrich Füß, kierownik produktu ds. technologii interfejsów w firmie Pepperl+Fuchs, demonstruje moduł oferujący wyjątkowe połączenie funkcji diagnostycznych i modułowości w obudowie 6,2 mm…

Zalety systemu M-LB-5000

Niezawodna diagnostyka wewnętrzna

Niezawodna diagnostyka wewnętrzna

Ciągłe autonomiczne monitorowanie ze wskaźnikiem stanu informuje użytkowników o optymalnym czasie wymiany modułów. Umożliwia to konserwację zapobiegawczą oraz zmniejsza koszty operacyjne. Uzyskaj najwyższy poziom ochrony przeciwprzepięciowej w swoim zakładzie!
Łatwa obsługa dzięki funkcji Plug&Play

Łatwa obsługa dzięki funkcji Plug&Play

Modułowa konstrukcja systemu M-LB-5000 umożliwia użytkownikom szybką wymianę wtykowych modułów ochrony przeciwprzepięciowej podczas pracy — bez przerywania obwodu sygnału. Montaż, uruchomienie i obsługa — szybko i bez użycia narzędzi!
Obudowa zapewniająca oszczędność miejsca

Obudowa zapewniająca oszczędność miejsca

Dzięki szerokości zaledwie 6,2 mm nowe moduły ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000 zapewniają najwyższe upakowanie i ograniczają do minimum wymagane miejsce. Większa elastyczność przy znacznej redukcji potrzebnego miejsca w szafie sterowniczej!
Elastyczne zastosowania na całym świecie

Elastyczne zastosowania na całym świecie

System ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000 został stworzony w oparciu o potrzeby rynku i przyszłe wymagania. Dzięki certyfikatom zgodności z normami międzynarodowymi umożliwia bezproblemową pracę na całym świecie. Zwiększ elastyczność zastosowań i polegaj na wsparciu naszych ekspertów!

Widok 360° — poznaj system ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000

M-LB-2000 ― prosty system ochrony przeciwprzepięciowej

Moduł ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-2000
Model M-LB-2000 udostępnia podstawowe funkcje. Kompaktową obudowę 6,2 mm montuje się na szynie DIN, a zintegrowana funkcja odłączania pętli ułatwia diagnostykę w przypadku awarii. Model M-LB-2000 z dodatkową ochroną przeciwprzepięciową idealnie sprawdza się w ciasnych skrzynkach przyłączeniowych lub jako zajmująca niewiele miejsca alternatywa dla bloków zacisków z odłącznikiem nożowym.
Ochrona przeciwprzepięciowa firmy Pepperl+Fuchs

Kontakt

Masz pytania dotyczące inteligentnego systemu ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-5000 i prostego systemu ochrony przeciwprzepięciowej M-LB-2000? Chcesz otrzymać dodatkowe informacje? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.